Projekt ukončen:

Květinářství Mia – Bojujeme společně za nízkou cenu květin

Milník 1/3

Nejnižší potřebná částka k získání potřebných prostorů pro provozovnu.

Vybráno 0 Kč 76 980 Kč
75 000 Kč

Milník 2/3

Pokrytí všech poplatků na realizaci prostorů před otevřením provozovny.

Vybráno 0 Kč 76 980 Kč
150 000 Kč

Milník 3/3

❤ Pokrytí všech poplatků na první měsíc provozu a pořízení scházejícího vybavení.

Vybráno 0 Kč 76 980 Kč
300 000 Kč
 -
32 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
2 406 Kč
Průměrná výše příspěvku
42 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Květinářství Mia – Bojujeme společně za nízkou cenu květin

Milník 1/3

Nejnižší potřebná částka k získání potřebných prostorů pro provozovnu.

Vybráno 0 Kč 76 980 Kč
75 000 Kč

Milník 2/3

Pokrytí všech poplatků na realizaci prostorů před otevřením provozovny.

Vybráno 0 Kč 76 980 Kč
150 000 Kč

Milník 3/3

❤ Pokrytí všech poplatků na první měsíc provozu a pořízení scházejícího vybavení.

Vybráno 0 Kč 76 980 Kč
300 000 Kč
Zakladatel
Květinářství Mia s.r.o.
Datum přidání
24. 4. 2023
Poslední aktualita

23. 7. 2023 19:48

Úspěšné zakončení kampaně!

Drazí podporovatelé, 

děkuji vám za vaši obrovskou podporu a pomoc při splnění mého snu otevřít Květinářství Mia. 🌷 Vaše laskavost a podpora mi umožnily vybrat úžasných 76.980 Kč! Jsem ohromena a nesmírně vděčná každému z vás, kdo přispěl a podpořil mě v této cestě. Teď se nemohu dočkat, až se pustím do realizace našeho společného snu a brzy vás budu informovat o průběhu příprav, lokalitě a dalších podrobnostech. Děkuji!

S láskou 💖
Aneta

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Jmenuji se Aneta Šmídová, je mi 19 let a jsem floristka a začínající podnikatelka. Ráda bych Vám představila svůj sen – projekt. Který již nějakou dobu připravuji, a právě bez Vaší pomoci jej nejspíš nebudu schopna nikdy zrealizovat.

Představuji Vám Květinářství Mia. Malé, ale útulné květinářství v Praze, které nabídne vždy čerstvé a překrásné řezané i hrnkové květiny, nádherné a estetické vazby pro každou příležitost – pracovní schůzku, rande, narozeniny, svatbu, ale i pro smutnou příležitost, jako je například pohřeb. Nabízet budeme i přáníčka, drobné dekorativní předměty pro Vaši domácnost a radost, něco sladkého pro Vaši polovičku a děti (drobné čokolády a bonboniéry) a praktické zboží pro Vaše kytičky, záhonky a zahrady (hnojiva, zeminu, pesticidy atp.).

Mým cílem je opět navrátit krásu přírody do Vašich domácností a srdcí, a to za rozumnou cenu. Chci bojovat s předraženou nabídkou řezaných květin a umožnit i starším lidem si pořídit něco krásného za pár korun. Například pro představu si pořídit krásnou malou růži již od 39 korun, nebo dlouhou od 59 korun. Určitě má každý představu, kolik dnes stojí růže například v obchodních centrech.

V současné době, již mám nasmlouvané první dodavatele, vyřešenou formální stránku květinářství, tedy založení firmy a rozjednané prostory v Praze v zatím nejmenovaném obchodním centru, kde květinářství úplně schází. Přesnou lokaci bych zatím kvůli konkurenci ponechala v tajnosti a odhalila ji v nějaké budoucí novince.

Samozřejmě se nechci fixovat pouze na jedno obchodní centrum a budeme nabízet rozvoz květin po celé Praze, pomocí dodavatelských služeb Bolt, Wolt a i vlastního rozvozu. Navíc pokud by se květinářství opravdu dařilo, určitě bych jej ráda do budoucna rozšířila i do dalších míst naší krásné republiky.

Kdo za projektem stojí?

Teď si určitě říkáte, proč byste měli pomoci zrovna mému projektu? Odpověď je samozřejmě čistě na Vás. Na platformě Donio je celá řada zajímavých projektů, které si zaslouží Vaši pozornost, od dobročinných po komerční. Abyste si vybrali zrovna můj projekt, zkusím Vám v následujících větách popsat svůj život a jak jsem se dostala až k tomu, že zde sepisuji tuto prosbu o podporu.

Mé jméno je tedy Aneta Šmídová a bude mi 20 let. Do sedmi let jsem vyrůstala doslova v jednom pokoji s maminkou, bratrem a babičkou. Táta nás opustil, když mi byl jeden rok. Maminka s babičkou nikdy nebyly v dobré finanční situaci a měly problém sehnat dobře placenou práci, takže jsme bydleli společně s další rodinou v jednom sdíleném bytě. Naše rodina bydlela v obýváku a druhá rodina v ložnici. Kuchyň, záchod a koupelnu jsme měli společnou. O té druhé rodině jsem toho nikdy moc nevěděla, snažili jsme vzájemně si moc nezasahovat do soukromí a potkávat se co nejméně. Když se v mých sedmi letech druhá rodina odstěhovala a mamka sehnala lepší práci, jako kuchařka ve školce, mohli jsme si dovolit byt ponechat a rozdělit se do více pokojů. Do dnešního dne ale bydlím s mamkou v obýváku.

Práce ve školce ale na vše nestačila, a tak si mamka musela ještě přivydělávat dalšími brigádami, kam jsem ji chodila od svých deseti let pomáhat dobrovolně i já. Nikdo to nesměl vědět, ale nebylo moc na výběr. Potřebovali jsme každou korunu. Spolužáci si v té době užívali dětství a já uklízela po firmách. Ale rozhodně toho nelituji. Od 15ti let jsem již brigádničila oficiálně – úklid, rozdávání letáků a další drobné přivýdělky, které jsem sehnala. Zkoušela jsem i prodej obrazů, které jsem malovala, ale to byl hodně nepravidelný přivýdělek. Vše nám navíc komplikovaly i mé neustálé zdravotní problémy, počínaje celiakií a lehkým autismem, přes celou řadu dalších zdravotních potíží, které naší finanční situaci ještě zhoršovaly.

Odjakživa mám velký zájem o umění a hudbu, a to i velice ovlivnil výběr mé střední školy. Původně jsem si vybrala kreativní obor aranžérka, kde jsem si poprvé „přičichla“ trochu i k floristice. Má první školní praxe ve firmě XXXLutz, kde jsme jako aranžérky plnily práce skladníků, mě nenaplňovala. Navíc, společně se začínající zálibou v květinách, jsem se přesvědčila, že svou budoucnost vidím právě ve floristice a dekorativním květinářství. Ve druhém ročníku jsem pak přešla na obor květinářka. Škola, praxe a práce v oboru mi pak daly dostatečné základy a zkušenosti, které jsem potřebovala pro další rozvoj. K dnešnímu dni mám za sebou 4 roky intenzivní praxe v třech různých květinářstvích.

Už téměř od prvního dne, kdy jsem nastoupila na svou první praxi v květinářství jsem věděla, že bych jednou chtěla mít své vlastní. Jsem plná nápadů, všichni si vždy vychvalovali mou práci, ale hlavně jsem postupem času zjistila, co vše chci dělat jinak a zaměřit se víc na zákazníky.

Za těch několik let jsem si i přes přispívání do rodinného rozpočtu našetřila základ, abych mohla začít svůj sen uskutečňovat. Hodně mi pomáhá i můj přítel, který se sice zaměřuje na IT, ale i tak se rozhodl mi s mým snem pomoci. A to nejen z obchodního a marketingového pohledu, nebo finančně, ale také přinést do mé práce něco z toho jeho oboru – tvorba internetových stránek, e-shopu, tvorba pokladního systému a dalších nástrojů, které nám celkově usnadní provoz.

Moc bych si přála, kdybyste mě už koncem srpna mohli navštívit v našem Květinářství Mia.

Na co vybrané peníze použijeme?

Vybrané peníze použiji na prvotní nákup zboží a na první dva měsíce provozu Květinářství. V současné době mám prostředky pouze na nákup vybavení a částečné pokrytí záloh na provozovnu.

V Praze je velmi obtížné najít lokalitu, kde má nové květinářství šanci se prosadit a kde není v okolí konkurence. Obdržené finanční prostředky mi umožní získat prostory v zatím nejmenovaném obchodním centru dřív, než by mě o ně připravila konkurence, která má o tyto prostory také zájem. Hlavně mi ale umožní splnit můj sen, na kterém již tolik let pracuji a pro který žiji.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

23. 7. 2023 19:48

Úspěšné zakončení kampaně!

Drazí podporovatelé, 

děkuji vám za vaši obrovskou podporu a pomoc při splnění mého snu otevřít Květinářství Mia. 🌷 Vaše laskavost a podpora mi umožnily vybrat úžasných 76.980 Kč! Jsem ohromena a nesmírně vděčná každému z vás, kdo přispěl a podpořil mě v této cestě. Teď se nemohu dočkat, až se pustím do realizace našeho společného snu a brzy vás budu informovat o průběhu příprav, lokalitě a dalších podrobnostech. Děkuji!

S láskou 💖
Aneta

20. 7. 2023 14:10

Závěrečné dny kampaně: Novinky a poslední šance k podpoře!

Milí přátelé Květinářství Mia 💖,

má cesta kampaňí se blíží ke konci. Za pouhé tři dny se uzavřou brány mé kampaně. Dnes mám pro vás skvělou zprávu. Vyjednávání s obchodním centrem na Praze 11 jde podle plánu a brzy bych měla podepsat smlouvu. Prostory pro květinářství se již začínají připravovat. Těším se, až vám v jedné z dalších aktualit oznámím všechny podrobnosti.

Těchto posledních dnů se můžete chopit a stát se součástí mého snu vytvořit pro vás ještě krásnější a inspirativnější květinářství. Vaše podpora mi dodává elán a naplňuje mě vděčností. I přesto, že se blížím ke konci kampaně, má dveře zůstávají otevřené pro každou další podporu. Pokud jste ještě nepřispěli, nyní máte poslední šanci!

🌷🌷🌷

Děkuji za vaši neocenitelnou podporu a důvěru v mou práci. Každý váš příspěvek pro mě znamená obrovské povzbuzení a dodává mi sílu jít dál.

S láskou,
Aneta Šmídová
Květinářství Mia

17. 7. 2023 14:59

Představení projektu Fotografický atlas

Milí přátelé a budoucí zákazníci Květinářství Mia,

Pokud máte zájem o rostliny a jejich péči, nebo pokud jste se někdy ptali na podrobnosti o rostlinách, které u nás rostou, máme pro vás něco zajímavého! 

Máme tu skvělou příležitost podpořit projekt nazvaný „Fotografický atlas“, který se zaměřuje na dokumentaci a katalogizaci rostlin v České republice. Za tímto projektem stojí tým odborníků, kteří usilovně pracují na tom, aby identifikovali a vyfotografovali co nejvíce druhů rostlin. Jejich cílem je vytvořit komplexní a přesnou vizuální referenci pro botaniky, studenty, výzkumné pracovníky a všechny, kdo se zajímají o rostliny a přírodu. 

https://www.donio.cz/fotoatlas-rostlin-kniha-pojdme-to-dotahnout

Když podpoříte tento projekt, pomůžete nejen šířit vědomí a znalosti o naší místní flóře, ale také umožníte vznik atlasu, který bychom mohli prodávat právě zde, v Květinářství Mia. Tento atlas by byl úžasným zdrojem informací pro všechny z vás, kteří se často ptáte na podrobnosti o rostlinách. Místo toho, abychom hledali zdroje na internetu, budeme mít přímo u ruky přesné a důvěryhodné informace.

Podpořte s námi tento užitečný projekt a pomozte nám rozšířit naše znalosti o rostlinách, které nás obklopují. Děkujeme za vaši podporu a zájem o naši místní flóru!

❤️❤️❤️

7. 7. 2023 22:17

Společně jsme otevřeli dveře k mému snu. Pomozte mi jít dál!

Dobrý den všem,

s radostí a hlubokou vděčností vám oznamuji, že jsem dosáhla prvního milníku – vybrala jsem 75.000 Kč! To znamená, že jsem získala prostředky potřebné k získání prostor pro mé budoucí Květinářství Mia. Děkuji vám všem za vaši podporu a důvěru v tento projekt. Bez vás bych tohoto významného kroku nedosáhla.

Avšak moje cesta ještě neskončila. Přede mnou je další milník – 150.000 Kč, které pokryjí všechny poplatky spojené s realizací prostorů před otevřením provozovny. Tato částka mi umožní zajistit, aby mé květinářství bylo plně připraveno k otevření a mohlo nabídnout nejlepší služby pro všechny mé budoucí zákazníky.

Chci vás proto požádat o další podporu. Každý příspěvek, bez ohledu na jeho velikost, mě přivádí blíže k mému snu. Pokud jste již přispěli, velmi vám děkuji. Pokud o tom stále uvažujete, nezapomeňte, že mám pro vás připravené úžasné odměny jako poděkování za vaši podporu.

Věřím, že společně dosáhneme dalšího milníku a učiníme z mého snu o Květinářství Mia skutečnost.

Děkuji vám za vaši podporu a těším se na další kroky na této vzrušující cestě.

S láskou,
Aneta Šmídová
Květinářství Mia

3. 6. 2023 19:28

Nezmeškejte tuto jedinečnou příležitost!

Ráda bych Vám představila novou odměnu, kterou jsem právě přidala do mé kampaně na Doniu!

Za 150 korun můžete získat omezenou slevu 5% na celý sortiment Květinářství Mia na následující dva roky! To znamená, že dva dlouhé roky budete mít příležitost nakupovat v mém květinářství se slevou na všechny květiny a příslušenství.

Tato nabídka je ale skutečně omezená! Mám pro vás k dispozici jen 80 těchto odměn. Jde o exkluzivní nabídku pro ty z vás, kteří mi pomáhají na mé cestě za lepším květinářstvím.

Pokud máte rádi květiny nebo hledáte něco nádherného do svého domova, tato odměna je přímo pro vás. Neztrácejte čas, nabídka je omezená!

Jsem vděčná za vaši podporu a těším se na to, co společně vytvoříme.

Vaše Aneta
Květinářství Mia

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
350 Kč  •  18. 7. 2023 19:54
Kačka E.
500 Kč  •  13. 7. 2023 19:41
pro Anet, nejšikovnější květinářku, kterou znám :o)
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  7. 7. 2023 23:40
Štědrý přispěvatel
42 000 Kč  •  7. 7. 2023 8:40
Štědrý přispěvatel
1 500 Kč  •  16. 6. 2023 16:00
Milý přispěvatel
150 Kč  •  4. 6. 2023 9:08
Milý přispěvatel
150 Kč  •  3. 6. 2023 22:07
Milý přispěvatel
850 Kč  •  2. 6. 2023 11:17
Dobrosrdečný přispěvatel
800 Kč  •  2. 6. 2023 11:15
Dobrosrdečný přispěvatel
1 500 Kč  •  2. 6. 2023 11:10
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  2. 6. 2023 11:06
Štědrý přispěvatel
2 000 Kč  •  27. 5. 2023 11:30
Štědrý přispěvatel
800 Kč  •  23. 5. 2023 10:04
Milý přispěvatel
100 Kč  •  15. 5. 2023 15:16
Hodně štěstí s krásnou myšlenkou. Věřím že i stovka pomůže 😉
Dobrosrdečný přispěvatel
1 500 Kč  •  10. 5. 2023 8:46
Velkorysý přispěvatel
2 500 Kč  •  10. 5. 2023 8:43
Laskavý přispěvatel
1 230 Kč  •  4. 5. 2023 23:00
Štědrý přispěvatel
1 500 Kč  •  2. 5. 2023 11:12
Laskavý přispěvatel
350 Kč  •  29. 4. 2023 4:26
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  28. 4. 2023 20:52
Laskavý přispěvatel
1 500 Kč  •  28. 4. 2023 20:27
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
2 500 Kč  •  27. 4. 2023 16:31
Držím palce, neměla jste to jednoduché a zasloužíte si šanci.
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  26. 4. 2023 23:44
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  26. 4. 2023 20:30
Velkorysý přispěvatel
1 100 Kč  •  26. 4. 2023 14:46
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  26. 4. 2023 11:56
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  25. 4. 2023 21:03
Dobrosrdečný přispěvatel
100 Kč  •  25. 4. 2023 14:02
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  25. 4. 2023 7:35
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  24. 4. 2023 21:15
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  24. 4. 2023 20:23
Laskavý přispěvatel
5 000 Kč  •  24. 4. 2023 12:36

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu