Canisterapie je terapeutická metoda, která využívá vztahu mezi lidmi a zvířaty k zlepšení fyzického, duševního a emocionálního zdraví. Nachází uplatnění u pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko, u pacientů s chronickými onemocněními i u těch, kteří jsou po úrazech či operacích. Slouží i jako psychická podpora zdravotníkům, kteří jsou zatíženi stresem a pracovními starostmi.
Do fakultní nemocnice dochází malí canisterapeuti už po dobu pěti let. Během této doby stihli pravidelně navštěvovat a dělat radost lidem na oddělení JIP, geriatrie, I. Interní klinice, Hemato-onkologické klinice, klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny nebo neurologické klinice. Nově jsou dnes zavedeny v nemocnici společné terapie pacientů a doktorů s poníkem Zafirou a miniponíkem Kuličkou. Během této terapie mohou lidé poníky nakrmit, pohladit či vyhřebelcovat. Kromě poníků navštěvují chovatelé nemocnici v této sestavě zvířátek: pejsci Flye, Brady, Megi, Keisy a Tara, kočičky Hanička, Dharmy, Jonáš a Avatar. Každý z těchto zvířátek pomáhá v nemocnici a kouzlí úsměv na tváři lidem, kteří svou naději v životě ztratili, a i lékařům, kteří se o tyto pacienty starají a sami neví, jak jim tuto naději zase přivést do života.