Sbírka ukončena:

Pomozme Leničce pořídit nový tvarovací systém na páteř do vozíčku a do postele a nový tablet

Vybráno 0 Kč 500 Kč
50 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
42 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Leničce pořídit nový tvarovací systém na páteř do vozíčku a do postele a nový tablet

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Chaloupková
Datum přidání
19. 4. 2022

Nove Stabilo tvarovací systém pro Lenčinu na páteř

Tato sbírka je určená pro mou těžce nemocnou dceru, Leničku která je od narození handicapovaná,ale vše se začalo projevovat postupně,když začala být větší a starší.

Komu pomůžeme?

Leničce bude letos 16 let a je nechodící s různými diagnozami. V 6.týdnech Lenička prodělala těžký oboustranný zápal plic a ležela v Masarykově Nemocnici v Ústí nad Labem 1 měsíc.

Po nějaké době přišly další nesnáze, když v roce 2013,Lenička nepřibývala na váze a vážila pouhých 17 kg,proto se ve Fn Motol rozhodli pro zavedení výživové sondy do žaludku jménem PEG, který Leničce zachránil život, protože ji z ničeho nic přestal fungovat jícen,který posouvá potravu v krku do žaludku a který se zúžil po zánětu, což mi Lenička neuměla říct ani ukázat.

Další rána přišla v roce 2016,kdy se Leničce při chůzi začaly vyvracet nožičky a byla nutná operace dle lékaře,který byl zapůjčen do Motolské nemocnice,což jsem hned nevěděla, levou nožičku operoval Mudr Ondřej Adamec v červnu,udělal ji docela dobře, za 3 měsíce se Lenička postavila a chodila špatně v ortezkách a ortopedických botičkách ,pak za další 3 měsíce přišla k operaci pravá nožička,kterou lékař udělal blbě  a Lenička se za další 3 měsíce už nepostavila a nastal tím velký problém, ale našeho utrpení nemá konce protože před 6 lety se začala kroutit Leničce páteř dnes má tak velkou skoliozu páteře,že operace není již možná,jen v případě,že by Lenička začala mít potíže s dýcháním a srdíčkem,což jsem se dozvěděla dne 8. 4. 2022 a moc to obrečela.Jsem z toho moc špatná.

Letos na začátku měsíce března jsme s Leničkou byly v Děčínské Nemocnici pro její podivné zvracení a po několika hodinách jsme se dozvěděli,že má Lenička Covid-19,další den jsem Covid-19 chytla také ale další trápení nastalo den po dni,kdy Leničce uhnívala sonda, co měla Lenička v žaludku proto časté zahlenování a zvracení. Jsem z toho stále v šoku,že Leničce se pořád objevují různé diagnozy. S Leničkou žiju sama a Lenčin otec nemá žádný zájem,ani dárky,ani narozeniny neřeší.Prostě nic, pro něj je vším cizí žena a ne vlastní, těžce nemocná dcera. Tímto bych Vás všechny chtěla moc poprosit o pomoc pro Leničku s naší sbírkou, já sama si drahé věci nemohu dovolit.

Dodavatel těchto pomůcek je firma Vozíky pro život P. Tomáš Bohovič kontakt : 603 221 312 cena obou pomůcek cca 75000 kč

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na Nový Tablet,  a Stabilo tvarovací systém na pater pro Leničku, pokud by to bylo možné, jsem na vše sama a nemohu si tyto pomůcky dovolit, jsem neštastná že Leničce sama toto nemůžu dopřát a moc mne bolí,že je moc nemocná a nevím jak ji pomoci ..

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
500 Kč  •  19. 4. 2022 19:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat