Sbírka ukončena:

Lepší budoucnost pro Lukáška

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
50 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
333 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
1 den
Vybráno za
Více o této sbírce

Lepší budoucnost pro Lukáška

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Iveta Balažíková
Datum přidání
24. 10. 2022

Představení sbírky

 Lukášek, kterému v prosinci budou 2 roky, žije od narození pouze s jeho maminkou (22 let) v nájemním bytě, kde se každý rok bohužel zvedá nájem o 1000Kč. Jeho otec je opustil ve druhém měsíci těhotenství a nikdy finančně nepomáhal. Momentálně byl pět měsíců ve vězení skrz neplacení výživného na Lukáška, takže na něj nemohlo být podané ani trestní oznámení za neplacení.

 Dluh na výživném je již přes 100 tisíc korun. Nejeví o Lukáška žádný zájem již od těhotenství a díky tomu se má kamarádka, maminka Lukáška, ocitla společně s Lukáškem v hmotné nouzi.

 Díky náhradnímu výživnému alespoň z hmotné nouze v srpnu 2022 vyvázli, ale i tak to nestačí na pokrytí veškerých nákladů. Finančně strádají ve všech směrech, hlavně Lukášek je často nemocný, takže měsíčně maminku více stojí léky, než plenky. Já i její babička se jí snažíme pomáhat jak jen to jde i finančně, ale už i nám dochází finance.

 Maminka by se ráda brzy odstěhovala pryč z místa, kde momentálně bydlí, jelikož rodina od otce Lukáška bydlí ve stejném panelovém domě a dělají jim akorát zle. Bohužel byty jsou drahé, většina požaduje kauci, kterou ani není schopna splatit.

 I když měla syna v brzkém věku, tak mohu jen potvrdit, že péči a lásku, co mu dává, jen tak u nikoho nevidím. Lukášek trpí nespavostí, tudíž maminka je spíše vzhůru, než aby si odpočinula. Neustále počítá každou korunu a bojí se každého neočekávaného výdaje.

Komu pomůžeme?

 Lukášek je živý tvor, který ani chvilku neposedí, do školky půjde nejdříve příští rok v září, do té doby maminka nemůže jít do práce, aby jejich finanční situaci jakkoliv zlepšila.

 Je na Lukáška již od 10. týdne těhotenství sama, tudíž si dost půjčovala od babičky, aby mohla veškeré vyšetření a náklady spojené s těhotenstvím, bydlením a nyní se synem poplatit. Potřebuje pomoc na toto období, než bude moct jít pracovat a případně by uvítala pomoc i se změnou bydliště.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na běžné náklady jejich domácnosti, nájem a služby spojené s užíváním bytu, drogerie, umělé mléko, plenky, oblečení, léky a volnočasové aktivity a vše spojené s náklady na syna. Kdyby se podařilo vybrat více peněz, tak se peníze využijí k přestěhování. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  25. 10. 2022 13:04
Milý dárce
100 Kč  •  24. 10. 2022 22:54
Velkorysý dárce
200 Kč  •  24. 10. 2022 22:44
Štědrý dárce
200 Kč  •  24. 10. 2022 19:41
DobroDárce
100 Kč  •  24. 10. 2022 18:35
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  24. 10. 2022 14:53
Štědrý dárce
300 Kč  •  24. 10. 2022 13:29
Milý dárce
50 Kč  •  24. 10. 2022 13:21
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  24. 10. 2022 12:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat