Úspěšně vybráno:

Eliška má konečně lepší život

Vybráno 0 Kč 147 150 Kč
100 000 Kč
 -
160 dárců
Celkem se zapojilo
920 Kč
Průměrná výše daru
6 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Eliška má konečně lepší život

Vybráno 0 Kč 147 150 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
David Pfeifer
Datum přidání
27. 2. 2023
Poslední aktualita

9. 5. 2023 21:27

JSTE ÚŽASNÍ – DĚKUJEME

Skvělá věc se podařila a díky vám se vybrala pro Elišku naprosto úžasná částka. Chtěli bychom jménem komunity „Pomáháme Simracingom“ poděkovat všem dárcům a všem účastníkům charitativního závodu.
Děkujeme moc a z celého srdce přejeme Elišce co nejlepší život.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Jsme skupina nadšenců, které spojuje záliba v simulátorovém závodění. Před časem nás zasáhl příběh malé Elišky trpící vzácným “Primrose” syndromem ovlivňujícím každý okamžik jejího života. Rádi bychom jí a její rodině pomohli, a proto jsme se rozhodli založit sbírku pro malou Elišku a zároveň uspořádat charitativní závod, jehož celý výtěžek půjde právě na pomoc Elišce a její rodině. Věříme, že pomocí charitativního závodu dokážeme oslovit nejen dárce z naší komunity, ale díky vysílanému streamu i představit Eliščin příběh širšímu publiku.

Charitativní závod v sobotu 11. 3. 2023 od 16h.

Komu pomůžeme?

Šestiletá Eliška se narodila se syndromem, který je v České republice téměř neznámý. Ačkoliv byli rodiče již od jejích prvních měsíců znepokojeni, že s dcerou není něco v pořádku, diagnózu si vyslechli až v jejích dvou a půl letech – Primrose syndrom. Děti, kterým se také říká podle názvu syndromu „prvosenkové děti“, bývají postiženy v mentálních, pohybových i smyslových schopnostech. Eliška, která žije se svými rodiči a o třináct měsíců mladším bráškou ve Vimperku, se potýká se středně těžkým mentálním postižením. Má také problémy s rovnováhou a zejména s porozuměním. Nedokáže správně používat slova, není trpělivá, a její řeči tak rozumí pouze její nejbližší okolí. Právě potíže s dorozumívání trápí její rodiče nejvíce. Finančně nejnáročnější část Eliščiných problémů představuje její rozsáhlý ekzém, který se v případě zhoršení velice těžko a dlouho hojí a rodiče jí musí každou noc celou zavazovat, aby si vyrážku nerozškrábala do hlubokých velkých ran.

Právě speciální kosmetika, obvazy a náplasti jsou pro rodinu velkou finanční zátěží. Neméně nákladnou položkou je speciální Aba terapie (kterou by rodiče Elišce chtěli dopřát) a pořizování kompenzačních pomůcek, které jsou k dosahování pokroků nezbytně nutné. Náklady na všechny potřeby už bohužel příjmy otce nepokryjí a matka musí být s dcerou doma, proto jsou její možnosti vydělávat velmi omezené. Proto budeme moc rádi, když se spolu s námi zapojíte do pomoci Elišce a přispějete libovolnou částku. Uděláte tím radost nejen jí, ale i všem, kterým není život této veselé holčičky lhostejný. 

Děkujeme a rádi pomáháme simracingem!

Video o Elišce.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Péče o Elišku je finančně náročná a peníze ze sbírky budou mimo jiné určeny k léčení jejího rozsáhlého ekzému, k nákupu zdravotních potřeb, popřípadě k nákupu speciální kosmetiky. Eliška má problém s motorikou a komunikací, a proto budou peníze ze sbírky použity i k pořízení různých kompenzačních pomůcek a pomůcek pro rozvoj komunikace. Nemalou položkou v rodinném rozpočtu jsou i náklady spojené s návštěvami lékařů, docházení na fyzioterapie (Vojtova metoda, Bobath koncept) či logopedie. I s tímto bychom rádi touto sbírkou pomohli. Doufáme, že díky sbírce zlepšíme Elišce život pro následující měsíce či roky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 5. 2023 21:27

JSTE ÚŽASNÍ – DĚKUJEME

Skvělá věc se podařila a díky vám se vybrala pro Elišku naprosto úžasná částka. Chtěli bychom jménem komunity „Pomáháme Simracingom“ poděkovat všem dárcům a všem účastníkům charitativního závodu.
Děkujeme moc a z celého srdce přejeme Elišce co nejlepší život.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  23. 4. 2023 18:12
Viktor Basista
500 Kč  •  16. 4. 2023 11:35
Moje vyhra pro Elisku.
Velkorysý dárce
500 Kč  •  19. 3. 2023 18:14
Petr Štěpánek
500 Kč  •  14. 3. 2023 8:31
Štědrý dárce
810 Kč  •  12. 3. 2023 11:01
Alias131
300 Kč  •  11. 3. 2023 22:44
Here from Jardier to give you a little something. Hope it'll help. Give love to everyone <3
DobroDárce
100 Kč  •  11. 3. 2023 22:15
Jardier
5 000 Kč  •  11. 3. 2023 22:12
From the whole community <3
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 3. 2023 21:59
iracers.cz
2 000 Kč  •  11. 3. 2023 21:58
Destinová
Roadblock
300 Kč  •  11. 3. 2023 21:47
peace
Hasiči Česká republika SDH Háje
300 Kč  •  11. 3. 2023 21:45
Život k nezaplacení

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat