LEXIKON ekonávodů

Vybráno 0 Kč 0 Kč
265 000 Kč
46 dnů
do ukončení
Zakladatel
Anna Píšková
Datum přidání
18. 4. 2023

Kdo jsem?

Krásný den,
jmenuji se Anna Píšková, na sítích vystupuji pod jménem WASTEmANKA. Jsem zarytá podporovatelka udržitelnosti a to už pěkných pár let! Již od roku 2009 se zabývám tím, jak v domácnosti zredukovat odpad, zbavit se chemie z kosmetiky nebo drogerie a prospívat tak sobě i přírodě.
Dětství jsem strávila v severozápadních Čechách, ve stínu uhelných elektráren, tak se mému vztahu, respektu a obdivu k přírodě nemůžete divit. Snažím se na Zemi chovat jako host, který je tu na krátké návštěvě. Nechci po sobě zanechat hromady odpadků, které tu budou ještě za 10 tisíc let!

🌍

To, co znám z univerzitních studií, z roků používání, testování a vylepšování, předávám dál: vydala jsem 9 e-booků, v portfoliu mám 4 online kurzy pro udržitelnější domácnost a ve volných chvílích natáčím videa a píšu blogové články, ve kterých řeším aktuální celospolečenská témata, třeba: je-li udržitelnější život dražší, nebo vše co potřebujete vědět o mikroplastech. Můžete mě sledovat i na sociálních sítích, nejvíce ve facebookové skupině Trvale udržitelná domácnost.

Před pár lety jsem spolu s dalšími nadšenci a srdcaři vytvořila virální koláž, možná jste ji viděli i Vy :-)


Teď je můj sen vytvořit „LEXIKON EKOnávodů“ – místo, kde najdete ověřené recepty, návody nebo postupy na to, jak vaši domácnost udělat zdravější, čistší a udržitelnější 😉. Ať už výrobou kosmetiky, drogerie nebo zdravějšími potravinami.

Co to ten LEXIKON ekonávodů je?

LEXIKON je kniha plná magických zaříkávadel a kouzel… nee. Ale skoro! Dá vám totiž téměř zázračné recepty a nepostradatelné návody na:

💚 výrobu netoxické a účinné domácí kosmetiky – zjistíte, že spoustu pokladů na jejich výrobu už máte doma, jen se naučíte využít jejich obdivuhodnou sílu.

💚 zhotovení praktické domácí drogerie, která vše vyčistí, nezruinuje vás a zároveň zanechá odpadní vody prakticky čisté.

💚 přípravu potravin – například naklíčených semínek, džemů, zavařenin, ale i sýrů nebo rychlého pečiva, které budete mít hotové v cukuletu a ne až druhý den.

Všechny recepty a návody ověřuji – jak jejich účinnost, tak to, jak jednoduše se dají zvládnout. Nehodlám vám nic přifukovat, vše představím stručně, jasně a srozumitelně.

Možná vás překvapí, jak je výroba pracího prášku, tekutého mýdla nebo třeba pleťové masky jednoduchá. I když přiznávat to nemusíte… nikdy nezapomenu na obdivný výraz mého úžasného muže, který po konstatování, že došlo tekuté mýdlo, obdržel odpověď:

„Dobře, tak já jdu udělat nové.“

🌍

Proč bude LEXIKON ekonávodů super?

Jsem tak trochu holistický maximalista. Cože? No, spojuji několik přístupů, které se normálně prezentují odděleně: zero waste, non toxic, minimalismus, zdravá strava, feng shuej a další, ale to není ten hlavní důvod.

To hlavní je, že si z těchto přístupů budete moct jednoduchým způsobem vybrat: podle toho, co vám vyhovuje, co rádi děláte, nebo co vás baví. Posune vás to o milion světelných let. Nebo aspoň o pár týdnů :-)

V Lexikonu bude vše přehledné, na jednom místě a v krásné, čisté grafice.

Nebudete muset brouzdat po internetu, běhat do knihovny pro další knihy nebo napravovat škody po metodě pokus-omyl – ale rychle si vyhledáte to, co právě potřebujete. Na tři kliknutí!

100plus ekonávodů

Lexikon vyjde při 100 receptech, ale budeme na něm pracovat neustále. Budeme přidávat nové návody, aby se neokoukal a pořád měl čím inspirovat.

Cílem je dosáhnout takového počtu návodů, aby vznikl největší soubor ekopostupů shromážděných na jednom místě. Nicméně počet návodů nebude nejdůležitější hodnota, kterou Lexikon hrdě ponese. Důležitější bude kvalita návodů. Budou to návody, na které se můžete spolehnout. 

Místo toho, že si půjdete vyhledat výrobek ke koupi na Heuréce, si vyhledáte návod na výrobu v Lexikonu. Ekonávody budou rozdělené do 3 základních kategorií kosmetika, drogerie a potraviny a dále uspořádané v přehledných podkategoriích, tak aby každý rychle našel, co hledá. U návodů bude možné přidávat hodnocení a vybírat si tak podle hodnocení ostatních uživatelů.

Udržitelnost je v současné době tolik potřebná a přitom cesta k ní nemusí být nijak složitá. Zdokonalte i vy svou domácnost na udržitelnou – dosáhnete zdravějšího prostředí a ušetříte přírodu.

🌍

Jak bude LEXIKON fungovat?

LEXIKON bude plně online. Bude to bezpečný, čistý a krásný bezreklamový prostor. V přehledném prostředí budete mít funkční ekologické postupy pro vaši domácnost pořád po ruce. Stačí se jen při prvním vstupu přihlásit do členské sekce – a je to!

Členství v Lexikonu bude možné hradit měsíčně, nebo ročně a cena bude natolik příznivá, aby si LEXIKON mohl dovolit každý a tím mohlo být uživatelů co nejvíce.

Recepty budou postupně přibývat a vy, jakožto předplatitelé, o tom budete každý měsíc dostávat zprávy do vaší emailové schránky. Takže plný servis a pohodlí 😊.

🌍

Pro koho LEXIKON je?

Nejen pro ekologické nadšence, ale pro rozumně uvažující hospodyňky (i hospodáře), které si chtějí dopřát co nejvyšší kvalitu za pohodovou cenu. Nevěřte reklamám, že ten prášek vybělí prádlo lépe než prostředek, který si vyrobíte doma za zlomek ceny! Ušetříte nejen své zdraví, svou kapsu, ale i životní prostředí, protože nebudete vytvářet tolik odpadů a voda, která půjde z Vaší domácnosti nebude plná nerozložitelných chemikálií.

Budete překvapená, co dokáže přírodní kosmetika! Ženy jsou schopné dávat tisíce korun za krémy, séra a další výrobky, které udrží a podtrhnou jejich krásu. Přitom stačí zlomek ceny a ten správný návod na domácí kosmetiku.

Kupovat průmyslové potraviny? Kdepak, vy si zvládnete vyrobit zdravější. Pomůže vám k tomu řada postupů, jako například kvašení, nakládání, zavařování a klíčení.

🌍❤️🏠

Co z toho LEXIKONU budete mít?

💚 Ušetříte: protože vám bude stačit pořídit si několik základních surovin a drahé hotové výrobky nebudete muset kupovat.

💚 Budete soběstačnější: protože budete přesně vědět, co vaše výrobky obsahují, nezaskočí vás chybějící mýdlo v koupelně a taky zjistíte, že se bez řady výrobků obejdete úplně.

💚 Vaše domácnost bude zdravější: čím méně chemie budete používat, tím se vám bude i lépe, lehčeji a zdravěji žít.

💚 Pomůžete udržitelnosti: například množství obalů, které běžně vyhazujete, bude s každým novým návodem klesat a vy se můžete postupně dostat až k bezodpadové domácnosti.

Pomůžete mi vykouzlit LEXIKON ekonávodů?

🌍

V týmu se i LEXIKON lépe táhne

Aby byl Lexikon opravdu vybroušený, kontaktovala jsem řadu tvůrců, odborníků, kteří budou skvělými garanty a spolutvůrci jednotlivých sekcí Lexikonu.

Z mnoha oslovených jmenuji ty, kteří mě samotnou v minulosti inspirovali a pomohli mi na cestě k udržitelnosti: Zerowasters, vedení skupiny Svět non toxic, Pavla Wernerová (Za lepší život), Jana Stránská (Soběstačný domov), Martina Sumbalová (reduca), Jarka Svobodová (Ono to funguje).

S Jarkou Svobodovou jsem se na spolupráci domluvila ještě před podáním projektu, takže její unikátní a maximálně funkční přírodní kosmetiku můžete získat v odměnách za podporu tohoto projektu. V Lexikonu se potom můžete těšit na její recepty na přírodní kosmetiku. Nečekejte žádné složité postupy, nebo nesehnatelné ingredience, využijete to, co máte doma 😊 a budete překvapeni účinkem!

Pokud si myslíte, že můžete být jedním ze spolutvůrců, tak mi napište. Lexikon je otevřený spolupráci napříč tématy, které usnadní cestu k udržitelnosti. Budu se moc těšit na zapojení dalších zapálených srdcařů!

Proč potřebuje LEXIKON vaši podporu?

Prověřit všechny návody, vypracovat srovnávací testy a natočit videa není práce na chvilku. A my ji chceme dělat poctivě.

Aby byl LEXIKON funkční a zároveň dostupný pro každého, potřebujeme zaplatit spoustu věcí: pro kvalitní videa potřebujeme technické zázemí, na testování hodně času a trpělivosti a ani správa webu a jeho propagace není zdarma, no zkrátka suma sumárum je Lexikon celkem velký projekt. Proto se obracíme na Donio a věříme, že se najde dost lidí – vás, kteří vidíte budoucnost v udržitelnosti, stejně tak jako my.

 Proč přispět tady a teď
💚 Jako přispěvatel se dozvíte o dokončení LEXIKONU jako první.

💚 Vaše jméno bude navždy vytesáno v seznamu podporovatelů, díky kterému LEXIKON vznikl.

💚 Přístup do LEXIKONU budete mít za neopakovatelnou cenu, a to už navždy. Až LEXIKON naplníme a spustíme, tak bude cena dvojnásobná – ale pro vás bude stejná i na všechny další roky fungování.

 💚 Můžete se těšit na parádní odměny.

🌍

Víte, jak se dá sníst celý slon? Kousek po kousku!

Jsem přesvědčená o tom, že i těch největších věcí můžeme dosáhnout postupně, po malých krocích – takových, které můžeme udělat my všichni. Nemám ambice měnit všechno a hned, zároveň ale dobře vím, že každá, i malá změna, se počítá. A když se sečtou všechny malé změny, tak pomůžeme udržitelnosti celé planety. Jen to zkuste. A nejlépe hned teď 😊.

💚 Nemusíte být hned zero waste, ale každý kus nevyhozeného (a v budoucnu tak nevyrobeného) plastu se počítá. Vzpomeňte si na poselství z koláže.

💚 Není potřeba hned obdělávat lán obilí – ale doma vyklíčená semínka (což je opravdu jednoduché, to vážně zkuste) nebo fermentovaná zelenina jsou superpotraviny jako vyšité a uhlíkovou stopu po nich neuvidíte.

💚 Nemusíte hned vyhodit všechny přípravky z koupelny. Ale když vám dojde prací prášek, budete mít po ruce návod, jak si vyrobit nový.

Podpořte LEXIKON ekonávodů a uvidíte rozdíl!

Moc Vám děkuji, že jste dočetli až sem a hořím zvědavostí, jakou odměnu si vyberete. 

Anka

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Vílí vděk
Přispějte 90 Kč a více

Vílí vděk

Zbývá 400/400

Když chcete projekt podpořit jen tak, pro radost a pocit dobrého skutku.

Jmenovitě, dle seznamu přispěvovatelů, vyšlu do vesmíru pozitivní vzkaz vděčnosti s přáním ať se Vám daří. Chcete-li karmické pohlazení, neváhejte :-)

Zbývá 400/400
Rok v Lexikon ekonávodů
Přispějte 250 Kč a více

Rok v Lexikon ekonávodů

Zbývá 365/365

Získáte přístup do Lexikonu na 1 rok a zároveň garantovanou stejnou cenu i na prodloužení v online klubu.
Jen pro prvních 365!
Unikátní místo s přehledně, poutavě a srozumitelně uspořádanými ekonávody. Zaručeně s nimi vykouzlíte své vysněné výrobky. 

3 hlavní kategorie:

  1. kosmetika pro krásu,
  2. drogerie pro péči o domov a
  3. potraviny pro zdraví

Téměř bezedný zdroj inspirace pro udržitelnou domácnost. Ekonávody shromážděné z mnoha rozličných zdrojů.

Zbývá 365/365
2 e-booky s testováním ekologických prostředků a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 390 Kč a více

2 e-booky s testováním ekologických prostředků a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 350/350

K Lexikonu ekonávodů dostanete 2 e-booky s výsledky testování ekologických tablet do myčky a ekologických možností praní.

Nedělejte kompromisy mezi účinností a šetrností k životnímu prostředí, když můžete mít oboje.

Zbývá 350/350
2 e-booky k lepšímu třídění odpadu a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 590 Kč a více

2 e-booky k lepšímu třídění odpadu a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 300/300

Moje zásadní e-booky, které Vám rozšíří obzory ohledně pravidel třídění odpadu a také možností vyhazování bioodpadu.

Zdokonalování se ve třídění odpadu je základem k uvědomění si množství a typů odpadu, které produkuje vaše domácnost. Pak se mnohem lépe redukuje.

Bioodpad ve směsném odpadu dělá problémy na skládce i ve spalovně. Správné třídění bioodpadu vám ubere přibližně 1/4 koše, a to zrovna tu, co způsobuje zápach. Váš koš si uleví a ještě můžete mít svoje hnojivo, jen vědět, jak na to.

Zbývá 300/300
3 e-booky k redukci odpadu a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 690 Kč a více

3 e-booky k redukci odpadu a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 250/250

3 e-booky k redukci odpadu a smysluplnému využití věcí:


1. Průvodce (ne)vyhazováním – průvodce pro ty, kteří se chtějí zbavit nechtěných věcí tak, aby ještě posloužily 


2. Menstruace bez odpadu – 8 možností, čím nahradit tampóny a vložky – kalíšek není zdaleka jedinou volbou. Obsahuje přehledy českých firem i zkušenosti s jednotlivými typy menstruačních pomůcek


3. 33+1 možností čím nahradit jednorázové plasty – kompostovatelné, ale i znovupoužitelné náhrady již zakázaných jednorázových plastů (které ale stále vídám) 

Zbývá 250/250
Online kurz Očista koupelny a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 690 Kč a více

Online kurz Očista koupelny a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 200/200

Za 1 měsíc dokážete, díky online kurzu Očista koupelny, očistit svou koupelnu od chemie, odpadů a naplníte ji přírodními prostředky, které jsou zdravější pro Vaši pleť a šetrnější k planetě :-)

Uděláte si přehled, jakou chemii používáte na své tělo a naučíte se vyhýbat té škodlivé. Zjistíte, jaké přírodní a bezobalové možnosti jsou na ČR trhu, a které fungují nejlépe.

Více informací ke kurzu se můžete dočíst na prodejní stránce.

Zbývá 200/200
Online kurz Očista komory a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 790 Kč a více

Online kurz Očista komory a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 175/175

V měsíčním online kurzu Očista komory se zaměříme na úklidových a pracích prostředků. Uděláte si přehled, zda ty, které používáte jsou škodlivé, či ne. A pokud ano, tak společně nejdeme lepší – šetrné a účinné.

Očistíte svou komoru od chemie, odpadů a naplníte ji přírodními prostředky, které vytvoří zdravější prostředí u vás doma a také nezatíží odpadní vody.

Zbývá 175/175
Online kurz Očista kuchyně a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 890 Kč a více

Online kurz Očista kuchyně a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 150/150

Je-li Vaším snem kuchyně plná živých a zdravých potravin, tak je kurz Očista kuchyně právě pro Vás. Očistíte ji od odpadů, průmyslových potravin a naučíte se potravinově maximálně osamostatnit :-)

Zbývá 150/150
Balíček přírodní kosmetiky a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 1 290 Kč a více

Balíček přírodní kosmetiky a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 100/100

Nechte si k Lexikonu zaslat balíček luxusní přírodní kosmetiky Ono to funguje. Vyberete si 10 výrobků z katalogu podle svých přání a potřeb :-)


Vyřeší problémy s pletí, vlasy, opuchlé oči i vrásky. Účinnost kosmetiky prověřena tisíci spokojených zákaznic. 

Zjistíte, jak je přírodní kosmetika báječná a už nebudete chtít jinou.

Zbývá 100/100
1 rok v Lexikonu ekonávodů a 3 online kurzy Očista koupelny + komory + kuchyně
Přispějte 1 990 Kč a více

1 rok v Lexikonu ekonávodů a 3 online kurzy Očista koupelny + komory + kuchyně

Zbývá 75/75

Potřebuje Váš domov pořádnou očistu?

Pak využijte výhodného balíčku 3 kurzů dohromady. Čekají Vás 3 měsíce proměny Vaší domácnosti na udržitelnou. Stačí se odhodlat a udělat první krok :-)

Zbývá 75/75
1 rok v Lexikonu ekonávodů + 3 měsíce online kurzů + balíček přírodní kosmetiky
Přispějte 2 990 Kč a více

1 rok v Lexikonu ekonávodů + 3 měsíce online kurzů + balíček přírodní kosmetiky

Zbývá 50/50

Naprosto ultimátní odměna, kdy získáte 3 měsíce kurzů Očista koupelny, komory i kuchyně a navíc balíček 10 produktů dle vlastní volby :-D

Zbývá 50/50
Individuálně sestavený plán Očisty domova a 3 roky v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 9 790 Kč a více

Individuálně sestavený plán Očisty domova a 3 roky v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 5/5

Hledáte individuální přístup? Chcete vypracovat plán očisty domova na míru Vaší domácnosti? Není problém.

Přijedu za Vámi domů a během několika hodin zdokumentuji a zmapuji všechnu kosmetiku, drogerii a zanalyzuji odpad. Roztřídím produkty, které kupujete a používáte dle nebezpečnosti a vypracuji plán, jak postupně zbavit Vaši domácnost škodlivé chemie, nadužívaných plastů a velkého množství odpadů. 

Plánem ale neskončíme, součástí odměny jsou i následné motivace a oslava pokroků :-D 

Zbývá 5/5

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Vílí vděk
Přispějte 90 Kč a více

Vílí vděk

Zbývá 400/400

Když chcete projekt podpořit jen tak, pro radost a pocit dobrého skutku.

Jmenovitě, dle seznamu přispěvovatelů, vyšlu do vesmíru pozitivní vzkaz vděčnosti s přáním ať se Vám daří. Chcete-li karmické pohlazení, neváhejte :-)

Zbývá 400/400
Rok v Lexikon ekonávodů
Přispějte 250 Kč a více

Rok v Lexikon ekonávodů

Zbývá 365/365

Získáte přístup do Lexikonu na 1 rok a zároveň garantovanou stejnou cenu i na prodloužení v online klubu.
Jen pro prvních 365!
Unikátní místo s přehledně, poutavě a srozumitelně uspořádanými ekonávody. Zaručeně s nimi vykouzlíte své vysněné výrobky. 

3 hlavní kategorie:

  1. kosmetika pro krásu,
  2. drogerie pro péči o domov a
  3. potraviny pro zdraví

Téměř bezedný zdroj inspirace pro udržitelnou domácnost. Ekonávody shromážděné z mnoha rozličných zdrojů.

Zbývá 365/365
2 e-booky s testováním ekologických prostředků a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 390 Kč a více

2 e-booky s testováním ekologických prostředků a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 350/350

K Lexikonu ekonávodů dostanete 2 e-booky s výsledky testování ekologických tablet do myčky a ekologických možností praní.

Nedělejte kompromisy mezi účinností a šetrností k životnímu prostředí, když můžete mít oboje.

Zbývá 350/350
2 e-booky k lepšímu třídění odpadu a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 590 Kč a více

2 e-booky k lepšímu třídění odpadu a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 300/300

Moje zásadní e-booky, které Vám rozšíří obzory ohledně pravidel třídění odpadu a také možností vyhazování bioodpadu.

Zdokonalování se ve třídění odpadu je základem k uvědomění si množství a typů odpadu, které produkuje vaše domácnost. Pak se mnohem lépe redukuje.

Bioodpad ve směsném odpadu dělá problémy na skládce i ve spalovně. Správné třídění bioodpadu vám ubere přibližně 1/4 koše, a to zrovna tu, co způsobuje zápach. Váš koš si uleví a ještě můžete mít svoje hnojivo, jen vědět, jak na to.

Zbývá 300/300
3 e-booky k redukci odpadu a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 690 Kč a více

3 e-booky k redukci odpadu a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 250/250

3 e-booky k redukci odpadu a smysluplnému využití věcí:


1. Průvodce (ne)vyhazováním – průvodce pro ty, kteří se chtějí zbavit nechtěných věcí tak, aby ještě posloužily 


2. Menstruace bez odpadu – 8 možností, čím nahradit tampóny a vložky – kalíšek není zdaleka jedinou volbou. Obsahuje přehledy českých firem i zkušenosti s jednotlivými typy menstruačních pomůcek


3. 33+1 možností čím nahradit jednorázové plasty – kompostovatelné, ale i znovupoužitelné náhrady již zakázaných jednorázových plastů (které ale stále vídám) 

Zbývá 250/250
Online kurz Očista koupelny a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 690 Kč a více

Online kurz Očista koupelny a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 200/200

Za 1 měsíc dokážete, díky online kurzu Očista koupelny, očistit svou koupelnu od chemie, odpadů a naplníte ji přírodními prostředky, které jsou zdravější pro Vaši pleť a šetrnější k planetě :-)

Uděláte si přehled, jakou chemii používáte na své tělo a naučíte se vyhýbat té škodlivé. Zjistíte, jaké přírodní a bezobalové možnosti jsou na ČR trhu, a které fungují nejlépe.

Více informací ke kurzu se můžete dočíst na prodejní stránce.

Zbývá 200/200
Online kurz Očista komory a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 790 Kč a více

Online kurz Očista komory a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 175/175

V měsíčním online kurzu Očista komory se zaměříme na úklidových a pracích prostředků. Uděláte si přehled, zda ty, které používáte jsou škodlivé, či ne. A pokud ano, tak společně nejdeme lepší – šetrné a účinné.

Očistíte svou komoru od chemie, odpadů a naplníte ji přírodními prostředky, které vytvoří zdravější prostředí u vás doma a také nezatíží odpadní vody.

Zbývá 175/175
Online kurz Očista kuchyně a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 890 Kč a více

Online kurz Očista kuchyně a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 150/150

Je-li Vaším snem kuchyně plná živých a zdravých potravin, tak je kurz Očista kuchyně právě pro Vás. Očistíte ji od odpadů, průmyslových potravin a naučíte se potravinově maximálně osamostatnit :-)

Zbývá 150/150
Balíček přírodní kosmetiky a 1 rok v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 1 290 Kč a více

Balíček přírodní kosmetiky a 1 rok v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 100/100

Nechte si k Lexikonu zaslat balíček luxusní přírodní kosmetiky Ono to funguje. Vyberete si 10 výrobků z katalogu podle svých přání a potřeb :-)


Vyřeší problémy s pletí, vlasy, opuchlé oči i vrásky. Účinnost kosmetiky prověřena tisíci spokojených zákaznic. 

Zjistíte, jak je přírodní kosmetika báječná a už nebudete chtít jinou.

Zbývá 100/100
1 rok v Lexikonu ekonávodů a 3 online kurzy Očista koupelny + komory + kuchyně
Přispějte 1 990 Kč a více

1 rok v Lexikonu ekonávodů a 3 online kurzy Očista koupelny + komory + kuchyně

Zbývá 75/75

Potřebuje Váš domov pořádnou očistu?

Pak využijte výhodného balíčku 3 kurzů dohromady. Čekají Vás 3 měsíce proměny Vaší domácnosti na udržitelnou. Stačí se odhodlat a udělat první krok :-)

Zbývá 75/75
1 rok v Lexikonu ekonávodů + 3 měsíce online kurzů + balíček přírodní kosmetiky
Přispějte 2 990 Kč a více

1 rok v Lexikonu ekonávodů + 3 měsíce online kurzů + balíček přírodní kosmetiky

Zbývá 50/50

Naprosto ultimátní odměna, kdy získáte 3 měsíce kurzů Očista koupelny, komory i kuchyně a navíc balíček 10 produktů dle vlastní volby :-D

Zbývá 50/50
Individuálně sestavený plán Očisty domova a 3 roky v Lexikonu ekonávodů
Přispějte 9 790 Kč a více

Individuálně sestavený plán Očisty domova a 3 roky v Lexikonu ekonávodů

Zbývá 5/5

Hledáte individuální přístup? Chcete vypracovat plán očisty domova na míru Vaší domácnosti? Není problém.

Přijedu za Vámi domů a během několika hodin zdokumentuji a zmapuji všechnu kosmetiku, drogerii a zanalyzuji odpad. Roztřídím produkty, které kupujete a používáte dle nebezpečnosti a vypracuji plán, jak postupně zbavit Vaši domácnost škodlivé chemie, nadužívaných plastů a velkého množství odpadů. 

Plánem ale neskončíme, součástí odměny jsou i následné motivace a oslava pokroků :-D 

Zbývá 5/5