Projekt ukončen:

FRENKY. HORKOKREVNÁ JEŠTĚRKA A JEJÍ NEOBVYKLÁ RODINA.

Vybráno 0 Kč 78 750 Kč
250 000 Kč
 -
23 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
3 424 Kč
Průměrná výše příspěvku
63 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

FRENKY. HORKOKREVNÁ JEŠTĚRKA A JEJÍ NEOBVYKLÁ RODINA.

Zakladatel
Michaela Domerecká
Datum přidání
25. 4. 2023
Poslední aktualita

31. 7. 2023 22:14

Velké díky

Milí přátelé horkokrevné Frenky,

čas projektu na Donio.cz vypršel, nastal tedy ten správný čas pro poděkování. Děkujeme Vám za důvěru, kterou jste projevili právě horkokrevné ještěrce a jejímu neobvyklému dobrodružství. 

I když se nakonec podařilo vybrat nižší částku, než byla ta cílová, nemusíte mít obavy. Kniha vznikne. A usilovně se pracuje na dokončení další fáze projektu, aby vy jste se co nejdřív mohli těšit ze svých odměn. Dodělávají se ilustrace, po nich budeme řešit sazbu knihy, po ní tisk a nakonec distribuci. 

Chceme, abyste byli v obraze, takže Vás o všem včas budeme informovat. A kdybyste nás chtěli kontaktovat Vy, neváhejte využít kontaktní formulář na webové stránce https://www.malafrenky.cz. Za každou připomínku a zpětnou vazbu Vám budeme vděční. 

Ještě jednou děkujeme za Vaši podporu.

Ať se daří!

Vaše malá Frenky..

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Frenky je obojživelná, jejím domovem je celý svět. Napůl ponořená, napůl venku, chladí svou teplou krev a konečně se cítí na svém místě, ve své kůži.“ 

Nechte se příběhem unést do jedné velké přírodní laboratoře. Budete zblízka pozorovat zrod nového života. Malá ještěrka si bude hledat své místo na světě. A nebude to mít jednoduché. Zvlášť když zjistí, že je jiná. Staňte se svědky jejího zběsilého útěku přes půl světa a osudového setkání. Podaří se jí v novém životě najít lásku a také ji rozdávat? Odpověď možná tušíte, ale cesta ke šťastnému konci není snadná ani v pohádce.

V lidském světě je dost dětí, které jsou na tom podobně jako naše malá ještěrka. Na začátku života nemají rozdány ty nejlepší karty a životní pouť musí začínat samy, bez rodičů. Pak jsou tu rodiny, které své děti postrádají. Adopce je způsob, jak napravit křivdy osudu a proměnit dvě smutné situace v jednu naději na šťastnější život.

Frenky je kniha o adopci. Nejvíce si ji užijí rodiče a děti, které si tímto procesem prošly nebo procházejí. Rozhodně však není určena výhradně adoptivním rodinám. Potěší každého, pro koho je základem rodiny láska, radost a spousta zábavy.

Další informace o projektu, novinky a vůbec veškeré dění můžete sledovat na webu projektu, Facebooku a Instagramu.

Kdo za projektem stojí?


Ivan Lesay je slovenský autor, napsal několik odborných publikací. Literárně debutoval knihou příběhů pro děti A-KO-ŽE (Trio Publishing, ilustrace Petra Lukovicsová), později románem Topografie bolesti (IKAR, anglický překlad vyjde v roce 2024 v kanadském nakladatelství Guernica Editions). V pracovním čase se zabývá úsporami energie a obnovitelnými zdroji, ve volném čase se snaží dohnat vše ostatní.

Jak byla kniha napsána (z pera autora)

Příběh ještěrky Frenky jsem začal psát, když už byla moje dcera Fany součástí naší rodiny. Nápad však přišel o několik let dříve. S manželkou Lucií jsme v rámci povinné přípravy na adopci navštěvovali poradny u psycholožky. Mimo jiné se probíralo, jak a kdy dítěti sdělit, že je adoptované. A doporučení znělo, že co nejdříve a způsobem přiměřeným věku.

A jak si to máme představit? ptali jsme se. 

Normálně, dítěti se čtou pohádky, takové ty speciální. 

To znělo dobře, utěšovali jsme se, téma jsme uzavřeli.

Každopádně roky plynuly, Fanynku jsme měli doma a ona už rozuměla natolik, že jsme jí ty pohádky chtěli začít číst. Jenže jsme brzy zjistili, že jich vůbec není moc. Právě naopak, vlastně jich bylo docela málo.

A tak jsem se rozhodl, že jednu takovou napíšu.  Nejen pro nás, ale pro všechny, kterým se hodí. A také pro ty, kteří v ní nebudou muset hledat nic víc než zábavné vyprávění o zvířatech.

Od začátku jsem si pohrával s myšlenkou crowdfundingu. Dlouho jsem se však k tomuto kroku nemohl odhodlat. Až víceméně náhodný rozhovor s kamarádem, který žije v Praze a pracuje v marketingu, vše změnil, s kolegy se tématu okamžitě chopili.

Od té chvíle šlo všechno takříkajíc samo. Spolupráce s týmem HANT je také odpovědí na to, proč kniha vychází v češtině, ačkoli jsem původní text napsal ve slovenštině. Lidé kolem agentury prostě znají české prostředí lépe. Pokud bude sbírka v Česku úspěšná, budeme uvažovat o překladu do dalších světových jazyků, včetně slovenštiny.

Kouzelné ilustrace dodala Karolína Shipstead, spolumajitelka jazykovky pro děti a ilustrátorka na volné noze. Karolína maluje všude a po všem a všude s sebou nosí minimálně dva skicáky, plnící pero, tužky, štětec a akvarely, prostě kdyby náhodou. Maluje tužkou, perem, na ipadu, po stole, pastelkami a nejradši štětcem. Kromě malování si ještě čtvrt století hraje s dětmi od dvou a půl letých prďolů po patnáctitelé skoro dospělé. A mluví na ně anglicky a …jo, taky si s nimi maluje.

Na co vybrané peníze použijeme?

Myslíme si, že tahle knížka by se měla dostat na veřejnost. Že má smysl udělat všechno proto, aby si ji mohl přečíst každý, kdo si ji přečíst bude chtít. A že by měla být k dispozici rodinám v podobné situaci, v jaké jsme byli my. Zřejmě by šlo vydat knihu v nějakém nakladatelství. Jenže jsme chtěli mít maximální kontrolu nad její finální podobou. Záleží nám na tom. Vybrané peníze proto chceme využít na tisk knihy a její distribuci. Naším záměrem je nejen dostat na svět 1000 kusů knihy, ale i dostat tyhle kousky k zájemcům. Tzn. rozeslat je podporovatelům (tedy Vám) a dostat je do obchodů, aby si je mohli pořídit i další zájemci z řad široké veřejnosti. 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

31. 7. 2023 22:14

Velké díky

Milí přátelé horkokrevné Frenky,

čas projektu na Donio.cz vypršel, nastal tedy ten správný čas pro poděkování. Děkujeme Vám za důvěru, kterou jste projevili právě horkokrevné ještěrce a jejímu neobvyklému dobrodružství. 

I když se nakonec podařilo vybrat nižší částku, než byla ta cílová, nemusíte mít obavy. Kniha vznikne. A usilovně se pracuje na dokončení další fáze projektu, aby vy jste se co nejdřív mohli těšit ze svých odměn. Dodělávají se ilustrace, po nich budeme řešit sazbu knihy, po ní tisk a nakonec distribuci. 

Chceme, abyste byli v obraze, takže Vás o všem včas budeme informovat. A kdybyste nás chtěli kontaktovat Vy, neváhejte využít kontaktní formulář na webové stránce https://www.malafrenky.cz. Za každou připomínku a zpětnou vazbu Vám budeme vděční. 

Ještě jednou děkujeme za Vaši podporu.

Ať se daří!

Vaše malá Frenky..

29. 6. 2023 10:05

Jinakost je normální

Frenky je jiná. A zaslouží si podporu, šťastnou rodinu a lásku. Úplně stejně jako všichni ostatní. Frenky své místo na světě naštěstí najde, ale to vy vlastně ještě nevíte, protože jste si příběh zatím nemohli přečíst.  Pojďte, prosím, přispět k tomu, aby si příběh mohli přečíst všichni. 

Pojďme společně dokázat, že jinakost je normální. Že jinakost patří do naší společnosti, protože právě díky ní je naše společnost tak krásně pestrá. Pojďme společně dokázat, že právo na rodinu, na lásku, na podporu má každý z nás. Včetně trochu neposedné horkokrevné ještěrky, naší milé Frenky. Jak? Kupte si příběh o malé Frenky ještě před jejím vydáním. Nejen že tak podpoříte vydání knihy, navíc si uděláte radost a bude na vás čekat fajn příběh se šťastným koncem. 

20. 6. 2023 10:53

Frenky volá o pomoc

Milí příznivci horkokrevné ještěrky,

čas naší sbírky se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. A čím víc se k tomu konci blíží, tím větší potřebuje Vaši pomoc. 

Víme, že není úplně nejvhodnější doba pro sbírky. Taky víme, že existuje velká spousta opravdu potřebných a velká spousta sbírek.

Zároveň víme, že stejně jako Vy stojíme o to, aby se Frenky dostala na svět, do knihoven a knihovniček. Mezi holky, kluky a jejich rodiny. Spolu s Vámi věříme, že jde o projekt, který má smysl a který stojí za to podpořit. Proto se na Vás obracíme s tak trochu jinou prosbou.

Vložili jste do Frenky svou důvěru. Řekněte o ní svým známým, kamarádům, příbuzným. Povězte jim, o čem Frenky je a proč jste ji podpořili, co se Vám na ní líbí a proč se na ni těšíte. Zkuste je přesvědčit, aby také zvážili svou podporu. Čím víc nás bude, tím snadněji uspějeme. Čas na to ještě máme.

Malá Frenky děkuje za každou formu projevené podpory a těší se na setkání s Vámi :)

24. 5. 2023 12:59

Frenky na akci

Milí příznivci,

s Frenky se můžete potkat v letním kině ve Slaném v rámci Dětského dne, který pořádá DDM Ostrov Slaný. Kdy? 27. května od dvou hodin odpoledne. Těšit se můžete nejen na Frenky, ale i na spoustu zábavy.

Frenky se na vás všechny moc těší!

17. 5. 2023 19:17

Problémy s platbami ze slovenských účtů

Milí příznivci Frenky,

zaznamenali jsme problémy s platbou v případě, že bankovní účet je slovenský a podporovatel projektu má v úmyslu platit pomocí QR kódu. Tato možnost je nastavená pro české účty, pro slovenské to bohužel neumíme. Proto prosíme, pokud chcete projekt podpořit a máte slovenský účet, vyberte si možnost platby platební kartou nebo převodu na účet

Děkujeme za pochopení i za Vaši přízeň!

11. 5. 2023 20:36

Trochu jiná Frenky

Frenky by bez podpory prostě nemohla vzniknout.  Nejen bez podpory svých dárců. I když je šikovná, už od počátku potřebuje docela slušnou dávku pomoci. Po Ivanovi (autorovi)  a Karolíně (ilustrátorce) vám chceme představit Ivanovu manželku Lucii. Ve volných chvílích háčkuje. A háčkuje. A háčkuje. A najednou je na světě Frenky 🦎 v další podobě. Čeká na vás v odměnách😉

No řekněte sami, není kouzelná? 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Dobrosrdečný přispěvatel
63 000 Kč  •  18. 7. 2023 19:48
Romyška
400 Kč  •  31. 5. 2023 9:13
Frenky, držím Ti palce:-)
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  28. 5. 2023 13:41
Dobrosrdečný přispěvatel
600 Kč  •  27. 5. 2023 18:27
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  21. 5. 2023 19:37
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  20. 5. 2023 20:00
Jiří J.
1 000 Kč  •  20. 5. 2023 7:22
Děkuji za krásnou knihu a držím palce.
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  19. 5. 2023 14:15
Milý přispěvatel
600 Kč  •  19. 5. 2023 9:22
Podporovateľ
1 000 Kč  •  18. 5. 2023 23:35
Milý přispěvatel
2 000 Kč  •  12. 5. 2023 21:25
Velkorysý přispěvatel
1 250 Kč  •  11. 5. 2023 16:59
Pavol F.
1 000 Kč  •  2. 5. 2023 14:39
Teším sa na príbeh!
Laskavý přispěvatel
300 Kč  •  30. 4. 2023 7:09
Milý přispěvatel
1 000 Kč  •  27. 4. 2023 12:14
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  26. 4. 2023 21:41
Milý přispěvatel
500 Kč  •  26. 4. 2023 13:14
Milý přispěvatel
600 Kč  •  26. 4. 2023 11:30
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  26. 4. 2023 7:23
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  25. 4. 2023 23:01
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  25. 4. 2023 12:19
Dobrosrdečný přispěvatel
1 100 Kč  •  25. 4. 2023 11:10
Štědrý dárce:-
1 000 Kč  •  25. 4. 2023 8:41
Ať se projektu daří!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu