Úspěšně vybráno:

Pavlova narozeninová výzva: Podpořme CZ zdravotníky na Ukrajině

Vybráno 0 Kč 7 000 Kč
3 000 Kč
Pavlova narozeninová výzva: Podpořme CZ zdravotníky na Ukrajině
11 dárců
Celkem se zapojilo
636,36 Kč
Průměrná výše daru
2 900 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Pavlova narozeninová výzva: Podpořme CZ zdravotníky na Ukrajině

Autor
Pavel N
Datum přidání
17. 3. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Kolegové, kamarádi, už jste si zkusili poslat nějakou kačku na pomoc Ukrajině? Né na zbraně, ale na infuzní sety pro zraněné vojáky a civilisty!

Aktualizace 24. 3. 2022 : Děkuji kolegům z Provizního oddělení v Generali ČP za jejích příspěvky. Jste skvělí! A jak jsem slíbil, na konci měsíce doplním částku a uzavřu výzvu tak, aby tam zářila kulantní sumička. Pavel

3. 4. 2023: Jak jsem slíbil, tak jsem udělal. Pěkných pár šušňů poputuje na výbavu statečných zdravotníků na Ukrajinu. Výzvu neuzavíram, kdyby se ještě někdo rozmyslel, může trochu načechrat tu výslednou číslovku. Díky moc kolegové, jste skvělí! Pavel


Představení sbírky MEDICAL CZECH POINT

Pomozte českým zdravotníkům založit první MOBILNÍ JEDNOTKU INTENZIVNÍ MEDICÍNY na ukrajinském bojišti. Přinášíme statečným obráncům pokročilé metody léčby a výcvik, který raněným získá drahocenný čas. Operujeme blízko linie, kam se tato péče běžně nedostane. Představte si prostě takový český M*A*S*H, jen v pohybu. S vaší pomocí to dokážeme.

Péči budou poskytovat ostřílení zdravotníci a záchranáři, kteří mohou běžně v Čechách zachránit i vaší zadnici.

DARUJ KREV ZACHRÁNÍŠ ŽIVOT

Proč vlastně zranění umírají? Většinou při včasném a správném zásahu zemřít nemusí.

V boji platí pravidlo, že na každého zabitého existují ještě tři a více raněných. Raněný má často šanci na přežití, ale tato šance se vytrácí každou minutou bez poskytnuté péče a doslova s každou kapkou ztracené krve. Ztráta krve znamená, že tělo není dostatečně zásobeno kyslíkem. Nedostatek krve způsobuje podchlazení a podchlazení s masivním krvácením způsobuje šok, který následně pacienta zabije. Často po několika dnech, kdy je již v zdánlivém bezpečí nemocniční péče. Zraněnému postupně kolabují orgány a zde již není prakticky žádná šance mu pomoci. V současném počasí donbaské zimy takto končí velké procento všech zraněných. 

Medical czech point přiveze na bojiště hned dvě vychytávky, které toto řeší.  

Prvním řešením jsou transfuzní sety a jejich využití na bojišti, které nejen že budeme sami používat, ale naučíme také zdravotníky speciálních sil, aby se naučili darovat si krev navzájem v jednotce mezi bratry v boji. V současnosti se tato taktika zavádí i v americké armádě. 

Druhým řešením, které budeme aplikovat je terénní řešení pro aplikaci TXA (prostředek pro zlepšení srážlivosti krve). Jednorázové aplikátory, které si bude moci aplikovat zraněný vyvíjíme. Pouzdra pak tiskneme s celosvětově známou českou společností 3D tisk Prusa Research.

Na místo působení CZECH POINTU přivezeme vybavený samostatně fungující tým, který poskytne zraněným bezodkladnou péči. Své znalosti a lidi zde poskytne tým z Guerrillamedicine.eu. 

ČEŠI KAM AŽ OKO DOHLÉDNE

Za projektem stojí Češi, kteří již všichni na Ukrajině v průběhu posledního roku působili. Jsou mezi nimi profíci, kteří mají za sebou několik zahraničních vojenských misí a působí v českém zdravotnictví. Na vývoji TXA aplikátorů pracuje hned několik českých projektů. To ale není všechno. Kromě toho budeme působit v místech, kde Češi slouží a pomáhají obráncům přímo v boji. Na naši bezpečnost budou Češi přímo dohlížet. Další české iniciativy se pak zapojí do dovozu zásob a vybavení. 

Naše stopa tak zůstane vidět – tedy pokud nám s rozjetím projektu pomůžete. 

CÍL ČÍSLO 1 PRO NÁS I NEPŘÍTELE

Zachránit životy obránců i civilistů je jedna z největších výzev, kterou na Ukrajině můžeme vykonat. Darovat a zachránit životy těm, kteří krvácí za svobodu Evropy je pro nás hlavní úkol. Rusové to vidí obráceně. Okupanti úmyslně útočí na označené zdravotnické vozy a vzít si na vestu označení zdravotníka se rovná takřka sebevraždě. Za jeho potvrzené zabití získávají Rusové odměny. Jen za poslední týden byli u Bachmutu zabiti minimálně 3 zahraniční zdravotníci a další těžce zraněni. Podporou tohoto projektu pomůžete udržet potřebnou míru zdravotnické pomoci a zvýšíte o úroveň kvalitu poskytované péče.

Vaše podpora má smysl. Společně můžeme porazit zlo a vrátit do Evropy klid a mír.

CO PŘINESE PODPORA MEDICAL CZECH POINTU

Díky vaší podpoře vytvoříme předmostí pro “polní nemocnici” kde můžeme trvale působit a pomáhat. Naše činnost je však širší a zásobuje napadenou zemi vším od zimního oblečení, elektrocentrál až po krmivo do válkou odříznutých zoologických zahrad. Podpora tohoto projektu přinese nové moderní postupy co nejblíže k linii boje. Zachráníte tak desítky životů, které by jinak vyhasly zbytečně. 

Z financí zafinancujeme úpravy a vybavení sanitního vozu a jeho provoz. Zásoby pro fungování šestičlenného týmu (dvě směny) a klíčový zdravotnický materiál. 

Pro představu stojí jeden transfuzní set 1 500 Kč. Kvalitní škrtidlo pro zastavení tepeného krvácení stojí od 500 do 900 Kč. 

Na Ukrajině budeme díky vaší pomoci moci působit jeden měsíc.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
2 900 Kč  •  3. 4. 2023 3:39
Velkorysý dárce
300 Kč  •  22. 3. 2023 17:29
LG
500 Kč  •  22. 3. 2023 15:15
Vítězslav P.
300 Kč  •  22. 3. 2023 12:25
Herojam slava! :)
činähan čidodža
1 000 Kč  •  22. 3. 2023 8:38
dal jsi maly limit ;o)
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 16:45
Respekt!
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 12:40
P.
100 Kč  •  20. 3. 2023 15:37
Jsou to borci!
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  20. 3. 2023 15:33
Tereza V.
600 Kč  •  20. 3. 2023 15:20
Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 3. 2023 13:25

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce