Pomozte podpořit Michala

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
500 000 Kč

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Autor
Valdemar Klein
Datum přidání
15. 3. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Michal bude kromě speciálně upraveného auta potřebovat spoustu dalších pomůcek a speciálního vybavení, které je velmi nákladné. Proto bych vás všechny rád poprosil o příspěvek v jakékoliv výši, který mu může usnadnit už tak těžkou životní situaci. Děkuji 


Představení sbírky

Míša, jak mu každý z okolí říká, byl velice aktivním mladým mužem. Měl rád pohyb a sporty všeho druhu. Od badmintonu, sjezdové cyklistiky, lyžování až k amatérským závodům aut na okruhu. Syna Míšu bych popsala jako věčně usměvavého, milého a pozitivního člověka s chutí do života, který by se pro ostatní rozdal. Při jednom ze svých zálib utrpěl těžké poranění páteře.

Komu pomůžeme?

Z celé řady osobních důvodů není pro mě vůbec snadné psát tento text a žádat veřejně o pomoc. Jsme obyčejná rodina, běžné starosti a radosti, obyčejné dny a nevšední zážitky. Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna nám…


Byl to den jako každý jiný, normální v každém směru a pak se z něj stal den, na který vás nikdo nepřipraví. Hlavní postavou je můj syn Michael, zdravý mladý člověk a osudným dějem byla sranda akce – traktoriáda. Stačila drobná závada na traktoru, kvůli ní se zasekl plyn, stroj dostal smyk a převrátil se společně s Míšou, který zůstal pod ním. Společně s traktorem se převrátil Míšovo a náš život vzhůru nohama. Ačkoliv měl syn helmu, řídil zkušeně a situaci nijak nepodcenil, nehoda se stala, velká váha stroje rozdrtila Míšovi obratel a pohmoždila míchu v bederní části páteře. Míša necítil nohy a nedokázal jimi pohnout.

Následoval rychlý letecký transport do nemocnice v Plzni, doktoři jsou vážně machři, Míša prošel všechna možná vyšetření, první náročnou operací, přišly první zprávy, predikce, čekání, modlení, strach, druhá náročná operace. Naděje a zoufalství v jediném koktejlu, který jsme si jako rodina dopřávali každý den. Když pominul prvotní šok a rozum to začal nějak pobírat, docházelo nám, že některé věci už jsou nenávratně pryč a Míšův život už bude jiný.
Je neuvěřitelné, kolik práce, energie a péče dokáže naše zdravotnictví poskytnout a kolik toho mladé tělo vydrží. Ještě v nemocnici začaly intenzivní rehabilitace, masáže, terapie pomocí Vojtovy metody, stimulace nervů magnetoterapií, což ve spojení s mladým tělem, Míšovo životním přístupem a vírou ve vše dobré přineslo první nezanedbatelné úspěchy. 

Z nemocnice následoval přesun do RHB ústavu Kladruby, kde Míša strávil čtyři měsíce a po malých krůčcích se rýsuje určité zlepšení. Míša nepřestává věřit, že se na nohy jednou postaví a bude žít plnohodnotný život, i když s trvalými následky a určitým pohybovým hendikepem, ale ta cesta je ještě hodně dlouhá, fyzicky i psychicky náročná a bolestivá.

Po skončení pobytu v RHB ústavu Kladruby nastane přímý kontakt s každodenností a realitou. Přichází Míšovo návrat do bydliště, prázdného staršího domu, který pohybovému omezení není nijak nepřizpůsoben, v jiné obci, než zbytek rodiny, do míst, kde lišky dávají dobrou noc a odkud je k lékaři daleko, přičemž další rehabilitace, práce, cvičení, kontroly a léčba jsou stále třeba. Už teď víme, že řada věcí se ukáže problematických a náročných, osobní hygiena, obyčejné uvaření kávy nebo zatopení v kamnech, úklid domu. Nejdůležitější je doprava, protože dostat se s vozíkem do běžného dálkového autobusu je nemožné. A Míša se bude dopravovat sám na rehabilitace, k lékaři, na nákupy, na úřady a časem do zaměstnání.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jako rodina se dovedeme semknout a poskytneme Míšovi všechny prostředky, které můžeme, aby se jeho návrat do každodennosti a reality vydařil, nicméně je to stále málo. Prioritou je vůz na ruční řízení, aby si Míša zachoval soběstačnost v každodenní péči o sebe a dopravil se sám tam, kam bude potřebovat. Bez speciálně upraveného vozu, který bude schopen řídit a do kterého si sám uloží vozík, to nepůjde. Nikdy jsme nežádali o nic a vše jsme zvládli sami, nicméně v této situaci cítíme, že je nad naše možnosti a síly. Není snadné říct si takto veřejně o pomoc, ale čas je v tuto chvíli proti nám a Míša naléhavě potřebuje pomoc v rozsahu, v jakém ji jako rodina poskytnout neumíme.


Peníze budou využity na nákup ojetého vozu s ručním ovládáním a případně na pomůcky pro snadnější pohyb po domě, který není bezbariérově upraven či rehabilitační pomůcky.


Člověk s handicapem není méněcenný, ale jsou chvíle, kdy potřebuje pomocnou ruku, aby zůstal součástí společenství a s pomocí pomůcek si zachoval svou svobodu a pohybovou soběstačnost. Děkuji všem, kdo nabídnete pomocnou ruku a pomůžete nám v rámci svých možností. Věřte, že žádný dar není příliš malý, nevýznamný nebo zbytečný a jsem vděčná za každý kousek, který nás posune blíž k cíli.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  20. 3. 2023 11:25
Laskavý dárce
200 Kč  •  17. 3. 2023 9:05
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 3. 2023 17:54
DobroDárce
500 Kč  •  15. 3. 2023 15:58
David Vrabec
1 000 Kč  •  15. 3. 2023 11:44
Držím palce. 👍👍
Velkorysý dárce
200 Kč  •  15. 3. 2023 11:08

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vzkazy

David Vrabec
1 000 Kč  •  15. 3. 2023 11:44
Držím palce. 👍👍
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  20. 3. 2023 11:25
Laskavý dárce
200 Kč  •  17. 3. 2023 9:05
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 3. 2023 17:54
DobroDárce
500 Kč  •  15. 3. 2023 15:58
Velkorysý dárce
200 Kč  •  15. 3. 2023 11:08

Kdo další daroval?