Sbírka ukončena:

Pomoc Monice, kočičí mámě

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
50 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
267 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc Monice, kočičí mámě

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Anna Kulovaná
Datum přidání
7. 12. 2022

Představení sbírky

Monika je milovnice koček. V její domácnosti jsou kočky na každém kroku. Monika se už čryřicet let pere s onemocněním roztroušená skleróza. Monika se sama neotočí na posteli, neposadí ke stolu. Potřebuje pomoc pečovatelek a přátel. Doteď finančně jakžtakž vycházela, ovšem současné zdražení jí přineslo finanční problémy. Monika se nevzdává, co zvládne v sedě, po telefonu, od stolu, to si vyřídí sama.

Komu pomůžeme?

Monika říká: ‚Bez zvířat by můj život pozbyl smyslu‘. Je skutečnou znalkyní psých plemen a vlastní velkou sbírku psích pohlednic. Moničina kamarádka se stará o chod Moničina kočičího světa. Bez ní by to nešlo. Každý den k Monice ráno přijde paní pečovatelka, Moniku omeje, obleče, posadí, připraví jídlo. V poledne Monice pomáhá další paní pečovatelka a večerní ukládání si paní Monika hledá na každý večer zvlášť.

Může se zdát, že má Monika život v poklidném duchu, ale opak je pravdou. Neustále řeší chod své domácnosti, cokoliv je třeba zařídit, jako jsou opravy, změny v asistování, komunikace s úřady, s doktory, vyřizování si zdravotního pobytu, rehabilitace, střídají se u ní pečovatelky a ona je instruuje. Někdy jestě v poledne netuší, kdo ji večer uloží, večerní asistence jsou totiž nedostatkové zboží. Doma Monika buď leží, nebo sedí s nohama z postele dolů, opíraje se ostůl. Venku se pohybuje na mechanickém vozíku, za pomoci asistentky. 

V současnosti je Monika ve stresu z nedostatku financí, stres bohužel spouští ataky její nemoci a Monika bere vyšší dávku léku na své onemocnění.

Monika se ráda směje, sleduje televizi a umí dělat humor, někdy trochu černý:)

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na zaplacení nájmu za měsíc říjen. Také Monika zaplatí zálohy za energie a za večerní ukládání. Peníze použije na placení asistentek večerního ukládání. Dále na pleny a hygienické podložky. Když se vybere peněz více, Monice se uleví, a bude klidná, že má finanční rezervu. V případě nižší vybrané častky, zaplatí Monika nájem a energie.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
200 Kč  •  11. 1. 2023 20:02
Štědrý dárce
600 Kč  •  17. 12. 2022 1:40
DobroDárce
500 Kč  •  15. 12. 2022 10:33
Laskavý dárce
100 Kč  •  10. 12. 2022 10:25
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  10. 12. 2022 1:30
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  9. 12. 2022 11:03
DobroDárce
250 Kč  •  9. 12. 2022 10:52
Milý dárce
300 Kč  •  7. 12. 2022 17:47
Milý dárce
100 Kč  •  7. 12. 2022 14:44

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat