Lepší život pro Adámka

Vybráno 0 Kč 1 950 Kč
300 000 Kč
100 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
11. 1. 2023

Představení sbírky

Adámkovi budou brzy tři roky. Narodil se předčasně z dvojčátek, druhé miminko bohužel zemřelo. Maminka se musela vyrovnat se smrtí miminka, zároveň však i s tím, že Adámek si ponese následky nelehkého porodu celý život. Potýká se s diagnózou dětské mozkové obrny a dosud nechodí. Projevy tohoto onemocnění je možné zmírnit intenzivní neurorehabilitací, proto musí hodně cvičit, rehabilitovat, jezdit do lázní. Je to veselý a šikovný chlapeček a všechna cvičení mu moc pomáhají a díky nim dělá pokroky. Je to však neustálá a také nákladná práce, spoustu cvičení nehradí pojišťovny. 

Komu pomůžeme?

Chceme pomoci Adámkovi a jeho staršímu bráškovi (5 let) a jejich mamince. Maminka zatím nemůže nastoupit do zaměstnání z důvodu náročné péče o Adama, proto je situace pro rodinu dost obtížná. Adámek bude i do budoucna potřebovat stále cvičit a rehabilitovat, aby se zlepšil jeho psychomotorický vývoj. Bude potřeba také logopedie, ergoterapie, hiporehabilitace apod. Maminka chce Adámkovi dopřát to nejlepší, aby se mohl co nejvíce rozvíjet, zatím je v rámci motoriky na úrovni 14 měsíčního miminka a v dalších ohledech cca 21 měsíců věku. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Chceme ulehčit mamince úhradu neurorehabilitací, rehabilitací, fyzioterapií či pobytů v lázních. Každoroční pobyt v lázních Adámkovi moc pomáhá, v průběhu roku absolvuje také neurorehabilitace na specializovaných klinikách a další cvičení a terapie. Maminka chce dosáhnout pro Adámka maxima, ale jako samoživitelka to nemá vůbec jednoduché. Kdyby se vybrala cílová částka, spadne jí obrovský kámen ze srdce a nějaký čas se jí bude alespoň o trochu lépe spát. Děkujeme za jakoukoliv podporu pro Adámka. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štěpa
100 Kč  •  25. 1. 2023 16:24
Hodně zdraví, štěstí a síly :-)
Štědrý dárce
250 Kč  •  22. 1. 2023 17:36
DobroDárce
1 000 Kč  •  20. 1. 2023 14:08
Štědrý dárce
600 Kč  •  11. 1. 2023 22:50
Hodně štěstí, Adámku. <3

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Štěpa
100 Kč  •  25. 1. 2023 16:24
Hodně zdraví, štěstí a síly :-)
Štědrý dárce
600 Kč  •  11. 1. 2023 22:50
Hodně štěstí, Adámku. <3
Štědrý dárce
250 Kč  •  22. 1. 2023 17:36
DobroDárce
1 000 Kč  •  20. 1. 2023 14:08

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám