Na jedné lodi – zachraňme společně (A)VOID

Collected 0 Kč 1 100 Kč
from 2 contributors

We are always up for a good deed, join us! We hand over 100% of your donation.

Donate
Creator
Vít Maršálek
Date added
26. 5. 2020

Loď (A)VOID Floating Gallery má dne 31. 5. přijít o své kotevní místo na Pražské náplavce. Spolu s koronavirovou krizí může tato skutečnost znamenat zánik (A)VOIDu. 

Pražský magistrát se k problematice vyjádřil v tiskové zprávě: „Pro udržení odkazu (A)VOID Floating Gallery je možné, aby se zde i nadále pořádaly hudební či výstavní akce v rámci konkrétních časových úseků.“ Na vyjádření reagovala básnířka Sylva Fischerová tím, že odkaz může mít něco, co je mrtvé, ale tato loď je živá – tato věta se stala pro nás, kapelu Free Candy, která sbírku organizuje hnací motto a rozhodli jsme se pro (A)VOID udělat vše, co je v našich silách.

Na jedné lodi - zachraňme společně (A)VOID

Spousta projektů, míst i umělců vinou okolností spojených s covid-19 má před sebou velmi těžké časy, ať už proto, že museli svou činnost úplně ukončit, nebo se vypořádávají s velkými ztrátami. (A)VOID Floating Gallery je naš oblíbené místo a když jsme se dozvěděli o jejich situaci, říkali jsme si, proč se nepřipojit k vlně solidarity a nepokusili se jim pomoct.

Spolu se sbírkou poběží od 25. do 31. května online festival Na jedné lodi, který můžete sledovat na Facebooku (ZDE), nebo na Discovrtv Prague.

Veškeré peníze (A)VOID Floating Gallery použije na zajištění zaměstnanců, náklady spojené se snahou o zachování svého kotevního místa, nebo na zakoupení nového. Váš příspěvek pomůže zároveň vyrovnat ztráty způsobené koronavirovou krizí. Svým přispěním dáváte (A)VOIDu šanci se nepotopit až na dno a naději, že za něj bojujete s námi.

Na jedné lodi - zachraňme společně (A)VOID
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  4. 6. 2020 13:55
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2020 20:41

Do you want to leave a message for the project creator?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Messages

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  4. 6. 2020 13:55
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2020 20:41

Other contributors

This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.

Do you want to create a project or a story?

Let us know