Sbírka ukončena:

Na léčbu pro Bejlíska

Vybráno 0 Kč 21 560 Kč
250 000 Kč
 -
56 dárců
Celkem se zapojilo
385 Kč
Průměrná výše daru
4 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na léčbu pro Bejlíska

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Eliška Popelková
Datum přidání
15. 5. 2023

Bejlískovi pro uzdravení a život bez bolesti

Bejlísek je náš nejstatečnější malý jorkšírek, který momentálně bohužel bojuje s agresivním nádorem v krku (fibrosarkom III.stupně). Jediná možnost na úplné vyléčení je ozařování (radioterapie) v německém Frankfurtu (v ČR nic takového pro zvířata bohužel není) a následná náročná operace, kterou je schopný provést jen pan doktor na klinice ve Vídni.

Jedná se o velmi nákladnou léčbu, která přesahuje únosnou míru, proto jsme se rozhodli požádat o pomoc. Veškeré peníze, které bychom vybrali, půjdou na radioterapii, operaci a další léčbu, léky a potřebná vyšetření a péči.

Už jako malinký byl velmi hravý a odvážný. Miluje hraní si s balónky všeho druhu, kradení mých věcí, rozbalování vánočních dárků.

Život se s Bejlískem ale bohužel často moc nemazlil. Ve dvou letech ho na vycházce bezdůvodně napadl kříženec vlkodava, prokousl mu levé oko a poranil krční páteř. Zraněné očíčko se mu zmenšilo, naštěstí se ho podařilo aspoň zachovat, ale nevidí na něj, možná jen světlo. Nakonec se s tím ale vyrovnal skvěle, je schopný dělat vše, jen občas do něčeho trochu narazí, jak na tu levou stranu nevidí.

Po pár letech se u Bejlíska ale začaly projevovat neurologické příhody jako důsledek toho zranění hlavy a krční páteře. Jednou za tři měsíce dostal bolestivou křeč, která ho zkroutila na jednu stranu, chodil jen dokolečka, často se ani nebyl schopný postavit. Řešili jsme to na Jaggy, kde dostával vysoké dávky kortikosteroidů a chtěli mu provádět operaci míchy.

Příhody nakonec přestaly, překonal je sám a bez operace, i když mu zůstala drobná připomínka v podobě menší citlivosti a horšího zvedání přední packy, na kterou při procházce dostává botičku, aby si jí nesedřel. Ale i botičku se naučil bez problémů nosit.

Je to velký bojovník, překonal už velkou spoustu závažných věcí a opravdu by si zasloužil už jen hromadu štěstí. Proto mi láme srdce, že ta zřejmě nejtěžší věc před ním právě stojí.

Komu pomůžeme?

V únoru tohoto roku Bejlísek dostal zánět močového měchýře, který se bez problémů vyléčil antibiotiky, ovšem při následné preventivní kontrole sonem paní doktorka zjistila, že má malé útvary v obou varlatech a musí se provést kastrace, kterou se to prý ve většině případů vyléčí. Za měsíc byla provedena kastrace, po které histologie opravdu potvrdila, že šlo o nezhoubné nádorky, které jsou u psů velice časté.

Týden po kastraci, kdy už si Bejlísek zase hrál a dováděl, najednou v podstatě ze dne na den začal být apatický, přestal jíst a pít, byl unavený, přestal si hrát, odmítal chodit ven, jen polehával a pospával. Myslela jsem, jestli si při hraní neudělal něco s tou kastrační ránou a nebolí ho to. Druhý den při vyndávání stehů se ale nic špatného s kastrační ránou nepotvrdilo, naopak se prý zhojila velmi dobře. Další den jsem mu pro jistotu kontrolovala zuby, jelikož pořád nechtěl žrát, a náhodou jsem úplně vzadu v krku na horním měkkém patře zahlédla divný placatý růžový útvar. Byla sobota, přesto paní doktorka Karabová z Vetnemo ochotně přijela do ordinace a v anestezii prohlédla Bejlískovi tlamičku, útvar vyfotila a odebrala z něj vzorek na histologii (paní doktorka je skvělá, chodíme k ní od mala).

Čekání na výsledky histologie bylo pro mě opravdu nervy drásající, ale ještě stále tu byla možnost, že to nebude nic závažného. Histologie nakonec vyšla nejasně s tím, že se buďto jedná o rozsáhlý zánět, nebo o nádor – fibrosarkom. Bejlísek dostal antibiotika na 14 dnů a léky na bolest. Také začal dostávat doplňky na imunitu, jako probiotika a omega 3. Po lécích začal být celkově lepší, hlavně začal jíst, i když jen měkké krmení a s pomocí, chodil na procházky, byl aktivní, chtěl si hrát, akorát nemohl nic vzít do tlamy a stále nechtěl sám pít. Bylo vidět, že ho tlamička hodně bolí.

Následně nás paní doktorka doporučila na onkologii Regiavet k výborné paní doktorce Kratochvílové, kde nás paní doktorka také naštěstí vzala velmi rychle. Po prvotním vyšetření nám paní doktorka sdělila, že aby se mohla stanovit přesná diagnóza, musí Bejlísek na CT vyšetření, přičemž nejkratší možný termín můžeme mít za dva dny na klinice v Žilině, kde také mají specialistu radiologa na posouzení výsledku CT, a kde zrovna byl i pan doktor Škor, elitní onkolog, který Bejlískovi provedl odběr dalších vzorků pro biopsii a histologii. V ČR by bylo možné provést takové CT vyšetření na jedné klinice, kde byl ale volný termín až za měsíc. Vzhledem k akutnosti jsme vyrazili do Žiliny, protože útvar se rychle zvětšoval.

Po vyšetření a zákroku v Žilině Bejlísek dostal přesnější antibiotika, tentokrát na tři týdny. Dle výsledků biopsie to vypadalo, že by se mohlo jednat „pouze“ o rozsáhlý zánět způsobený anaerobními bakteriemi, čemuž napovídalo i to, že se Bejlísek po nových antibiotikách začal velice rychle lepšit a choval se skoro normálně. Čekalo se ještě na poslední výsledky, a to z histologie.

Po antibiotikách, které užíval celkem asi pět týdnů v kuse i s těmi předchozími, musel dostat ještě ochrannou léčbu žaludku, protože ho začalo bolet břicho, začal zvracet a měl průjem s krví. Antibiotika ale naštěstí dobře zabraly a zánět se výrazně zmenšil.

Když dorazily výsledky histologie, pan doktor Škor mi volal, že by semnou rád mluvil osobně. Přestože jsem byla připravovaná i na variantu nádoru, stále jsem věřila, že se bude jednat pouze o zánět, protože vše vypadalo velmi pozitivně, a tak jsem šla k panu doktorovi celkem pozitivně naladěná s tím, že toto určitě potvrdí a vše se vyřeší antibiotiky. Histologie ale nakonec přinesla zdrcující zprávu. Bohužel potvrdila tu nejhorší diagnózu, a to že se jednoznačně jedná o nádor – fibrosarkom III. stupně, ve kterém byl právě ten rozsáhlý zánět. V ordinaci jsem probrečela, když mi pan doktor tuhle zprávu sděloval.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Fibrosarkom už je značně rozsáhlý a není možné jej odstranit pouze chirurgicky . Naštěstí zatím nemetastázoval do dalších orgánů, přestože se zdá být lokálně velmi agresivní. I když se potvrdila ta nejhorší diagnóza, která přicházela v úvahu, a také ten zřejmě nejnáročnější postup léčení, je možné, že se Bejlísek může zcela vyléčit. Bude třeba provést radioterapii (ozařování), která by měla nádor ohraničit a ideálně zmenšit tak, aby mohl být následně chirurgicky odstraněn. Radioterapie by také měla zmenšit nebo téměř odstranit bolest tlamičky, kterou má teď Bejlísek opravdu velkou.

V současnosti Bejlísek vyžaduje v podstatě celodenní péči, dostává léky v rozestupu několika málo hodin, musí jíst alespoň 3× – 4× denně vysokoenergetické krmení, aby měl dost energie na léčbu a nehubnul, už tak zhubnul z 3,10 kg na 2,60 kg. Jídlo a pití dostává injekční stříkačkou, protože se kvůli bolesti a nádoru sám nenají a nenapije, nevezme nic do tlamy (hračky apod.), pořádně tlamičku ani neotevře.

Problém ale je, že radioterapii zvířat v ČR v současnosti neprovádí žádné pracoviště, provádí se jen ve Vídni nebo u Frankfurtu nad Mohanem. Cena radioterapie je 6 500 – 7 000 euro plus plánovací CT vyšetření pro radioterapii 1 200 – 1 300 euro. Cena následné chirurgické operace, která se provádí ve Vídni, je 2 000 – 3 000 euro. Do odhadovaných nákladů nepočítám drahé onkologické léky, které bude muset Bejlísek následně nějakou dobu dostávat, případný DNA test k určení správného léku za dalších 20 000 Kč, a následnou lékařskou péči a kontroly.

Náklady na dosavadní vyšetřeními, zákroky, diagnostiky a léčbu již přesáhly 95 000 Kč, což moje finanční možnosti již značně snížilo a odhadované náklady na plánovanou léčbu tak přesahují moje finanční možnosti. 

Vždy jsem byla zvyklá si vše zařídit a obstarat sama. Proto je pro mě dost choulostivé žádat o pomoc ostatní, nedokáži si ale představit, že bych měla jen nečinně sedět, aniž bych se pokusila využít všechny možnosti (radioterapie), zejména v případě, že je šance na úplné vyléčení. Za to, co pro mě Bejlísek celý život dělal, bych já pro něj chtěla udělat maximum. Proto bych se na Vás prostřednictvím této sbírky ráda obrátila s velkou prosbou o pomoc.

Finanční prostředky z této sbírky bych použila na úhradu nákladů na radioterapii, chirurgickou operaci, léky a na následnou lékařskou péči.

Bejlísek to zatím celkově zvládá velice dobře, přestože nyní trpí velkou bolestí občas jsou i dost špatné dny, což je i pro mě velmi stresující. Věřím ale, že můj statečný Bejlísek i tuhle překážku překoná, ostatně jako všechny předchozí, a bude si moct zase vesele hrát s bráškou a bude moct být zase šťastný pejsek bez bolesti.

Velice děkuji, pokud se nám rozhodnete pomoci.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
200 Kč  •  14. 7. 2023 8:42
Štědrý dárce
500 Kč  •  13. 7. 2023 22:39
Také doporučuji sbírku prodloužit a maximálně propagovat. Dá se vybrat opravdu hodně, viz např. Na léčbu Ladynky.
Milena
2 500 Kč  •  13. 7. 2023 21:21
Zkuste sbírku prodloužit, aby se vybralo více peněz.
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  13. 7. 2023 13:18
Velkorysý dárce
400 Kč  •  19. 6. 2023 16:05
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  7. 6. 2023 21:10
Karolína a Ladynka
300 Kč  •  6. 6. 2023 20:04
Jsi malý, ale šikovný chlapeček, co má paničku, která se za Tebe rve.Bude dobře❤️
Tádík, Valdík a mamka
200 Kč  •  6. 6. 2023 10:25
Hodně štěstí zlatíčko ❤️🍀
Štědrý dárce
400 Kč  •  5. 6. 2023 10:55
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  3. 6. 2023 19:18
DobroDárce
100 Kč  •  2. 6. 2023 13:48
Milý dárce
200 Kč  •  1. 6. 2023 15:54
Štědrý dárce
300 Kč  •  31. 5. 2023 21:02
Milý dárce
200 Kč  •  31. 5. 2023 20:54
Renata B.
600 Kč  •  31. 5. 2023 20:27
Držím palce broučkovi!
Janča & Jackinka
200 Kč  •  31. 5. 2023 20:02
Přejeme Bejlískovi i vám hodně štěstí 🍀 a hodně sil ❤ Držíme pěsti a tlapičky ✊🐾 J&J
Milý dárce
200 Kč  •  31. 5. 2023 8:13
Laskavý dárce
300 Kč  •  31. 5. 2023 6:59
Milý dárce
100 Kč  •  31. 5. 2023 6:46
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  31. 5. 2023 0:17
Dárce, který je pro každou dobrost
450 Kč  •  30. 5. 2023 17:15
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  30. 5. 2023 16:12
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  30. 5. 2023 15:13
Laskavý dárce
300 Kč  •  30. 5. 2023 13:45
Velkorysý dárce
300 Kč  •  30. 5. 2023 13:05
Laskavý dárce
200 Kč  •  30. 5. 2023 11:49
Štědrý dárce
200 Kč  •  30. 5. 2023 10:28
Štědrý dárce
30 Kč  •  30. 5. 2023 6:34
Velkorysý dárce
100 Kč  •  29. 5. 2023 22:52
Laskavý dárce
100 Kč  •  29. 5. 2023 22:46
Milý dárce
300 Kč  •  29. 5. 2023 22:15
Petra
50 Kč  •  29. 5. 2023 22:00
Snad dopadne všechno dobře:) hodně zdraví pejskovi!
Milý dárce
300 Kč  •  29. 5. 2023 21:53
Laskavý dárce
50 Kč  •  29. 5. 2023 20:24
Milý dárce
200 Kč  •  29. 5. 2023 16:01
Laskavý dárce
200 Kč  •  29. 5. 2023 15:52
Velkorysý dárce
200 Kč  •  29. 5. 2023 15:22
Milý dárce
500 Kč  •  29. 5. 2023 15:04
Štědrý dárce
200 Kč  •  29. 5. 2023 12:39
Laskavý dárce
100 Kč  •  29. 5. 2023 12:18
Laskavý dárce
50 Kč  •  29. 5. 2023 12:10
Velkorysý dárce
100 Kč  •  24. 5. 2023 22:03
DobroDárce
30 Kč  •  22. 5. 2023 19:25
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  22. 5. 2023 10:08
Milý dárce
600 Kč  •  19. 5. 2023 14:29
Štědrý dárce
100 Kč  •  19. 5. 2023 11:27
Krystian a Elena
600 Kč  •  19. 5. 2023 9:59
✊🏻🫶🏻
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  19. 5. 2023 9:19
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 5. 2023 20:13
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  18. 5. 2023 13:26
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 5. 2023 7:30
Laskavý dárce
200 Kč  •  17. 5. 2023 23:27
Dobrosrdečný dárce
4 000 Kč  •  17. 5. 2023 21:41
DobroDárce
1 000 Kč  •  17. 5. 2023 21:05
Velkorysý dárce
300 Kč  •  17. 5. 2023 20:39
Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 5. 2023 17:25

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat