Úspěšně vybráno:

Dodali jste Natálce naději na lepší život

Vybráno 0 Kč 257 512 Kč
192 000 Kč
 -
522 dárců
Celkem se zapojilo
493 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dodali jste Natálce naději na lepší život

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
natalka
Datum přidání
28. 12. 2021
Poslední aktualita

1. 3. 2022 8:33

Poděkování

Všem kteří se zapojili a tak nám pomohli usnadnit tuhle ještě dlouhou cestu, děkujeme. 🐞 Moc si Vaší pomoci vážíme, nevěřili jsme, že se cílová částka vybere a ono je to nakonec ještě mnohem víc, tolik dobrých lidí je mezi námi. 💛 

Teď už budeme potřebovat jen spoustu štěstí, které přejeme i Vám všem, ještě jednou moc děkujeme! :-)) 

Zobrazit celou aktualitu

Naděje pro Natálku

Sbírku bychom chtěli založit, aby Natálka mohla absolvovat dost nákladné neurorehabilitace, které ji pomohou posunout se o kus dál.

Natálka se narodila předčasně – 26+3tt, vážila 940g. A problémy s dýcháním to bohužel jen začalo..

Komu pomůžeme?

Ale začneme postupně. :-)


Do 19 týdne těhotenství bylo vše v pořádku, později jsem párkrát krvácela, kdy mi pak na pohotovosti bylo sděleno, že mám placentu uloženou úplně špatně, dole, byla to tzv. placenta praevia centralis, takže 4. stupeň.


Tohle uložení placenty je dost nebezpečné a to jak pro miminko tak pro maminku. Při jejím utržení, které může nastat kdykoliv i v klidovém režimu, bez bolestí.. Hrozí riziko smrti, tedy že dojde k úmrtí matky nebo plodu při porodu. Šance, že dojde k předčasnému porodu je až 50%. Ale je i šance, že se do porodu placenta vytáhne a že bude moci proběhnout přirozený porod.


Já bohužel to štěstí, že by se placenta vysunula nahoru neměla, a tak mě v sobotu ráno vzbudilo silné krvácení, ihned jsme jeli na pohotovost, protože jsem věděla, že při úplném odtržení placenty můžu během pár minut ztratit stovky ml krve. Naštěstí doma nedošlo k úplnému odtržení, ale krvácela jsem silně, na pohotovosti mě několik hodin sledovali, ozvy byly v pořádku, malá se měla dobře.
Jenže pak přišel jiný lékař, vyšetříl mě pomocí vag. UTZ a spustilo se šílené krvácení, doktor mi jen sdělil, že se těhotenství musí okamžitě ukončit. Nechápala jsem co tak najednou, bylo mi zle, celá jsem se klepala, museli mě „za pochodu“ převlékat ve výtahu, aby se vše stihlo.


Ztratila jsem hodně krve, malá byla špatně uložená, takže ji těžko dostávali ven, museli ji odsávát krev z pusinky, měla modřiny. Byl a je zázrak, že ji zachránili. Já dostala 2 transfúze,strávila jsem 2 dny na JIP, kdy jsem malou neviděla, pořádně nic nevěděla, jen jsem měla strašný strach, že mi přijdou říct to nejhorší. Nemohla jsem spát, v kuse jsem brečela a nemohla se dívat na to, jak ostatním maminkám nosí po císaři miminka..


Bohužel díky této celé smůle, došlo u Natálky nejspíš k hypoxii, kdy po pár dnech, co byla Natálka na JIP nám oznámili, že došlo k odumření několika cystiček v mozku – tzv. cystická periventrikulární leukomalacie. A že nám vůbec nemůžou říct, jak na tom bude, protože každý má ten mozek trošičku jiný a neví co to přesně zasáhlo, ale bohužel jejich zkušenosti nebyly nejlepší.. Takže vlastně může mít jen menší problémy, ale může být také úplný ležák.

 O tom jakou jsme cítili bolest, nespravedlnost, bezmoc, strach, jak jsme za malinkou jezdili každý den a byli u ní co nejdéle to šlo, postupně se zapojovali do péče, radovali se ze snížení kyslíku, modlili se ať sou všechna další vyšetření v pořádku, byli jsme šťastní, že zvládla každý další den.. To raději nebudu rozebírat, bylo by to na dlouho. Ale dodnes nechápu jak jsme to mohli zvládnout, doma jsme měli 3letého brášku od Natálky, kterého jsme po cestě z nemocnice vyzvedávali ze školky, přítel musel do práce až do večera, my sami doma a tak každý den znovu a znovu. Celkem 105 dní.


Dodnes cvičíme vojtovku, brzy pojedeme do lázní, chtěli bychom vyzkoušet i nákladné intenzivní neurorehabilitace a to možná co nejčastěji. Protože bez nich to nejspíš úplně nepůjde. Čekáme na přijetí do FNOL a zkusíme i elektroakupunktury, bobatha a vše co půjde, tak využijeme.


Natálka bohužel sama nesedí, nechodí, umí se přetočit na boky, zvládá to i z bříška na záda. Po zádech se došoupe úplně kamkoliv, klidně přes celý byt až do pokojíčku, kde to teda otočí vzhůru nohama. 🙂 Zvládá si i nožkama hrát na klávesky. :-) Někdy se došoupe i zpátky a když ji hoodně nadneseně (a na chvilinku) držíme ,,ve stoje", tak hrozně ráda skáče, dělá jeden krůček za druhým a ,,dojde" si kam chce, je hrozně pozitivní, že ví že nožky má a má z toho blbnutí velkou radost. Ale samozřejmě stabilitu vůbec sama neudrží, ani bych ji na ty nožky úplně nepustila..

U Natálky bojujeme i s tím jídlem, trpí dost na respirační onemocnění, bohužel s jedním takovým (RS viry) před pár týdny skončila s těžkým, oboustranným zápalem plic na JIP, na kýslíku a i když to vypadalo dost špatně, tak to všechno krásně zvládla a už je nějakou dobu doma. :-)


Od pár odborníků jsme slyšeli, že má v sobě velký potenciál, že při využití všeho možného i nemožného, při intenzivních rehabilitačních, že bude sedět a snad i chodit. 💛 A to je naše největší přání, protože i když je, bylo a bude všechno tak těžké, tak je to naše NEJŠIKOVNĚJŠÍ, NEJUPOVÍDANĚJŠÍ a taky NEJSTATEČNĚJEŠÍ beruška. 🐞 Která za to všechno stojí a jsme moc rádi, že ji máme a věřím, že to spolu dokážeme, protože Naděje umírá poslední. 💛

ᴋᴅᴏ ᴄʜᴄᴇ ᴀ ᴍůžᴇ ᴘᴏᴍᴏᴄᴛ, ʙᴜᴅᴇᴍᴇ ᴍᴏᴄ ʀáᴅɪ. 💛 ɪ ᴊᴇɴ sᴅíʟᴇɴíᴍ ɴáᴍ ᴘᴏᴍůžᴇᴛᴇ. 💛

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

 Vybrané peníze budou Natálkou použity na 2–3 dvoutýdnové neurorehabilitační programy/rehabilitace.

Pokud se vybere více financí, budou využity na lázně/léčebny, plavání, akupunktury, speciální pomůcky, masáže.. Cokoliv co jí ve vývoji pomůže, co jí usnadní život. Budeme vděční za každou malou pomoc pro naši berušku. Pokud se vybere méně, peníze budou využity na částečnou úhradu zmíněného.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

1. 3. 2022 8:33

Poděkování

Všem kteří se zapojili a tak nám pomohli usnadnit tuhle ještě dlouhou cestu, děkujeme. 🐞 Moc si Vaší pomoci vážíme, nevěřili jsme, že se cílová částka vybere a ono je to nakonec ještě mnohem víc, tolik dobrých lidí je mezi námi. 💛 

Teď už budeme potřebovat jen spoustu štěstí, které přejeme i Vám všem, ještě jednou moc děkujeme! :-)) 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  24. 2. 2022 22:21
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  24. 2. 2022 21:06
Štědrý dárce
100 Kč  •  23. 2. 2022 23:34
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  23. 2. 2022 21:18
Velkorysý dárce
100 Kč  •  23. 2. 2022 17:10
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 2. 2022 16:33
Laskavý dárce
100 Kč  •  23. 2. 2022 8:46
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  22. 2. 2022 21:47
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  22. 2. 2022 18:34
Velkorysý dárce
500 Kč  •  22. 2. 2022 16:11
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  22. 2. 2022 15:59
Štědrý dárce
200 Kč  •  22. 2. 2022 13:07
Štefan P.
300 Kč  •  21. 2. 2022 23:26
Natalce držím palce a přeji hodně zdraví.
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 2. 2022 21:02
Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  21. 2. 2022 20:07
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 2. 2022 16:49

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat