Sbírka ukončena:

Návrat do normálního života pro Miroslava

Vybráno 0 Kč 600 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
600 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Návrat do normálního života pro Miroslava

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Miroslav Beneš
Datum přidání
8. 10. 2022

Nový život s novou ledvinou.

Jmenuji se Miroslav Beneš a je mi 57 let, celý život jsem sportoval  a pracoval víceméně manuálně. V roce 2020 mi po druhém infarktu do měsíce zkolabovaly obě ledviny a od té doby docházím 3× týdně na 5 hodinovou dialýzu. Po každé dialýze se cítím hodně špatně a jsem vyřazen z jakékoliv práce. Aby toho nebylo málo tak od srpna 2021 kdy mi skončila nemocenská, nepobírám žádný důchod, ani příspěvek,  jediné peníze mi vyplácí ÚP a to 550 korun měsíčně na příspěvku na cestovné. 

Komu pomůžeme?

Svými dary pomůžete člověku, který se dostal do svízelné situace a ke kterému se stát obrátil zády. Přestože jsem celý život pracoval, vychoval děti, rád cestoval, tak teď nemám ani na základní potřeby. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky by byly využity na mojí léčbu, stravu, pohybové aktivity a transplantaci ledviny. Abych mohl podstoupit transplantaci ledviny musím splnit několik podmínek. Splnění těchto podmínek ale vyžaduje investici a to ve formě speciální stravy a cvičení. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 10. 2022 15:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat