Nemoc syna

Vybráno 0 Kč 4 300 Kč
od 4 dárců
45 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Ludmila Hlavatá
Datum přidání
17. 5. 2023

Mám roztroušenou sklerózu

Pracoval jsem,založil si rodinu a narodila se nám holčička,ani ne rok na to jsem poznal jak rychle se mi zhoršuje zdraví.Nemůžu  chodit,ráno těžko vstávám.Oči mne zradily,musím mít brýle.Dcerku neuzvednu,ven s ní nemůžu jít,sotva ujdu 50 m. .Psychicky velmi těžce nesu,jak se najednou rodina dostala do vážných finančních potíží. Trápím se tím a nemoc se  mi rychle zhoršuje. Prostě se bojím jak dál  ,nevidím světýlko někde na konci . 

Prosím pomožte mi posílit svaly,doplnit vše co mému tělu chybí ať  můžu zase lépe chodit, pořídit si brýle, které nejsou levné a nemám na ně. 

DĚKUJI moc těm kdo můj příběh vyslechne. 

Komu pomůžeme?

Pavlovi,kterému je 48 let.Pred rokem v práci zkolaboval,nechtěl jít k lékaři, věděl, že musí pracovat a živit svoji rodinu . Manželka je na rodinné dovolené s dcerkou.Ale nakonec již nemohl ráno vstát, chodit,vše se zhroutilo.Navštívil neurologii a již vše běželo rychle..hospitalizace, nyní biologická léčba v centru.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Nutné na vše, kde chybi peníze strava,pleny,léky…touží po stroji kde by posiloval nohy,protože skoro pouze sedí a svaly velmi ochabuji.Večer je již unavený a pouze sedi a poleháva.Doporucuji mu k léčbě spoustu doplňků ke stravě, ryby, vitamin D,hořčík, vše je nyní pro něj nedosažitelne.Rychle se mu od vánoc zhoršil zrak,bude si pořizovat brýle a i to je složité. Prostě moc zla  situace,přišla bez varování .

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Proč nemoc přijde uprostřed života,kdy jsem si založil rodinu

Nevím,je to kruté, bolí to lidi,moc.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 10:22
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  21. 5. 2023 12:23
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  19. 5. 2023 17:11
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  19. 5. 2023 8:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 10:22
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  21. 5. 2023 12:23
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  19. 5. 2023 17:11
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  19. 5. 2023 8:04

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat