Sbírka ukončena:

Neurorehabilitace pro Kubíčka

Vybráno 0 Kč 6 600 Kč
20 000 Kč
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
600 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurorehabilitace pro Kubíčka

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ivona Starobová
Datum přidání
20. 5. 2022

Představení sbírky – o Kubíčkovi

Ahoj, jmenuji se Kubíček a budu mít pět let. Narodil jsem se s několika vrozenými vadami, z nichž hlavní je rozštěp páteře. Díky těmto vadám nosím celodenně plinky, beru každý den antibiotika a další léky, ale hlavně musím hodně cvičit! Rád bych byl jako ostatní moji kamarádi a zvládal vše co oni. Mám moc rád stavení z Lega, překážkové dráhy, stavění kolejí a vláčky. Rodiče mi nově pořídili také moje první kolo, na kterém se snažím jezdit. Musím šlapat, abych posílil své nožičky. Mám sice svůj styl, ale moc mě to baví. 

Komu pomůžeme?

Tato sbírka pomůže našemu synovi Kubíčkovi, který musí od narození pravidelně cvičit a zvládat překážky všedních dnů. Narodil se totiž s rozštěpem páteře, oboustranným PEC (vtočené nožičky), problémy s ledvinami, neurogennim močovým měchýřem, inkontinencí třetího stupně. Díky těmto vrozeným vadám nosí celodenně pleny a bere antibiotika a další léky. Má za sebou již řadu operací a další před sebou. Důležité je pro něj cvičit nejen v domácím prostředí, ale hlavně v prostředí lázní a jiných zdravotnických zařízeních. Synovi platíme minimálně dvakrát ročně pobyt v lázních se speciálním neuro programem, který ovšem nehradí zdravotní pojišťovny. Tento program je dosti nákladný, ale hlavně účinný, proto se jej snažíme uskutečnit opravdu pravidelně. Synovi lázně moc pomáhají a díky nim je teď schopen samostatné chůze, ikdyz není úplně správná, ale máme z toho velikou radost a snažíme se přes všechna trápení, bolest, cvičení a každodenní povinnosti brát vše s úsměvem a nadhledem. Syna obklopujeme láskou a hraním, aby rehabilitace bral formou zábavy a ne jako nutnost. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané penízky primárně využijeme právě na pobyt a neurorehabilitace v lázních. V případě, že se podaří vybrat větší částka, zajistíme synovi také zdravotní pomůcky ke cvičení, jako například míče, balanční podložky, rehabilitační válce, senzomotorický chodníček. Dále bychom určitě pořídili pevnou ortopedickou obuv a ortopedické vložky do obuvi. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  13. 7. 2022 17:55
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  10. 7. 2022 10:18
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  9. 7. 2022 22:27
Milý dárce
100 Kč  •  4. 7. 2022 13:53
Kamarádka Pavlínka
300 Kč  •  20. 6. 2022 21:53
Máme tě moc rádi Kubíčku❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 6. 2022 14:38
DobroDárce
200 Kč  •  7. 6. 2022 12:38
Jakub N.
1 000 Kč  •  7. 6. 2022 10:40
Nech sa darí a úspešňú rehabilitáciu prajem.
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  6. 6. 2022 21:12
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  6. 6. 2022 20:39
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 5. 2022 15:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat