Sbírka ukončena:

Neurorehabilitační pobyt pro Adámka

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
24 170 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurorehabilitační pobyt pro Adámka

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
24 170 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Hanzlíková
Datum přidání
12. 4. 2023

Představení sbírky

Dobrý den,

sbírku zakládáme my – milující rodina našeho čtyřletého Adámka. Kromě Adámka, kterému zde žádáme o finanční podporu, máme ještě dvouletého brášku Eduarda. Kluci mají spolu moc pěkný vztah. Doufáme, že Eda v budoucnosti bude Adamovi tahounem, podporou a ochráncem v životě.

Komu pomůžeme?

Adam je veselý, společenský kluk a moc rád by se vyrovnal zdravým dětem. Od počátku to nemá ale jednoduché. Narodil se s mikrodelečním syndromem na 17. chromozomu, který do jeho života přinesl především opožděný psychomotorický vývoj a centrální svalovou hypotonii. Podstatná část jeho života se točí kolem lékařských prohlídek snad všech odborných specializací, terapií, cvičení a každoročních neurorehabilitačních pobytů v lázních. Vývoj se dále snažíme podpořit ve spolupráci se speciálními pedagogy, psychologem a klinickou logopedkou. Podáváme mu doplňky stravy na podporu vývoje mozku a injekčně aplikujeme růstový hormon na růstovou retardaci. Svalová hypotonie a hypermobilita kloubů je celoživotní problém, a proto Adam musí denně cvičit celý život. Nyní je důležité zpevňovat střed těla, podchytit, aby měl rovná záda, nerozvinula se skolióza, srovnaly se valgózní kotníky, stimulovat vývoj klenby. Svalová hypotonie vede i k celkově chabé koordinaci těla a špatné rovnováze (samoobslužné činnosti, oblékání, …). Zásadní je pravidelně rehabilitovat dokud má mozek největší plasticitu.

Asi jako každá máma chci syna co nejlépe připravit na budoucí život. Proto se snažíme opravdu ze všech sil Adámkovi věnovat velkou péči od nejranějšího období, abychom zvýšili jeho šance na kvalitní a spokojený život jaký si zaslouží. Nechceme nic zanedbat. Snažíme se synovi poskytnout vše potřebné z vlastních zdrojů avšak tím, že se v jeho případě jedná o kombinované postižení, je to opravdu neustálá, náročná a hodně finančně nákladná práce.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Neurorehabilitační pobyt Rehamotion v sanatoria Klimkovice je komplexní a intenzivní. Krom fyzioterapie tam Adam absolvuje ergoterapii, snoezelen, masáže, logopedii, plavání a jiné aktivity. Ten efekt terapii na synovi opravdu vidíme, posiluje jej a posouvá ve vývoji zase o kus dále. Má to velký smysl. V neposlední řadě si pobyt užívá a těší se na další „lázně.“

Srdečně děkujeme.  Jakýkoliv příspěvek na neurorehabilitační pobyt v lázních by nám velice pomohl.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  9. 6. 2023 20:13
Hanka
600 Kč  •  5. 6. 2023 14:22
🍀
Štědrý dárce
300 Kč  •  3. 6. 2023 20:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat