Úspěšně vybráno:

Neurosenzorické terapie pro Kristýnku

Vybráno 0 Kč 90 800 Kč
90 800 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
22 700 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
41 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurosenzorické terapie pro Kristýnku

Vybráno 0 Kč 90 800 Kč
90 800 Kč
Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
17. 11. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka je pro třináctiletou Kristýnku, která díky ní bude moci absolvovat neurosenzorické terapie ve Verheul centru.

Příběh Kristýnky byl vybrán a podpořen akcí Kapříci 2022.

Komu pomůžeme?

Kristýnka se narodila ve 27+4 týdnu. Byl ji diagnostikován Hydrocefaulus, DMO, Levostranná Hyperteza, ADHD. Od 4 let má epilepsii. Kristýnka má oční vadu, nosí brýle, špatně vidí,
občas používáme okluzor z důvodu šilhání. Od přibližně 9 let dochází na aplikaci k pozastavení předčasné puberty a menstruace. Kristýna je hodně živá holčička, u žádné činnosti nevydrží dlouho. Bývá hodně nervózní a často si zacpává uši. Nemá ráda žádné změny, bojí se lidí zvířat a je hodně lekavá. Když se na ní zvýší hlas tak se rozpláče. Není soběstačná, samostatná, potřebuje se vším pomoc dospělé osoby, včetně věcí denní potřeby, hygieny, atd., důležité je také mít nad ní neustálý dohled. Kristýnka se straní kolektivu, špatně mluví, má problémy s výslovností, není jednoduché jí rozumět, pokud jí člověk nezná, používá jednoslabičná slova. Ptá se opakovaně na to stejné, slova opakuje pořád dokola.

Má ráda hračky na baterky, jako je pejsek a prasátko, které se hýbou, vydávají zvuky. Ráda si hraje se střapečkami, dětskými štěrchátky. Ráda chodí v létě na bazén. V poslední době jí začalo vadit mokré prádlo na balkoně, které chce neustále sundat, to stejné platí v případě zatáhnutých závěsů, které chce odestřít. V případě, že jí není vyhověno, začne být agresivní na maminku a začne ubližovat formou štípání, tahání za vlasy a má tendenci kousat. Nemá ráda, když někdo z nás telefonuje, nebo se baví s někým jiným, vyžaduje 100% pozornost. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na neurosenzorické terapie ve Verheul centru, které si rodiče pro svou dceru moc přáli. Díky této sbírce je bude Kristýnka moci absolvovat. Od terapií se očekává celkový rozvoj její osobnosti a zdokonalení sociálních dovedností tak, aby byl její život více naplněný spokojeností a pochopením.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
6 800 Kč  •  26. 12. 2022 15:26
Dárce, který je pro každou dobrost
22 000 Kč  •  26. 12. 2022 15:24
Milý dárce
50 000 Kč  •  26. 12. 2022 15:19
Laskavý dárce
12 000 Kč  •  26. 12. 2022 15:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat