Sbírka ukončena:

Pošlete mladé hudebníky do Madridu

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
42 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
3 000 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
130 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pošlete mladé hudebníky do Madridu

 -
Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
42 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
NF Harmonie
Datum přidání
21. 2. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Sbírku organizuje Nadační fond Harmonie, který umožňuje zdarma všem dětem bez rozdílu naučit se hrát na hudební nástroj. Program je inspirovaný  projektem Sistema a úspěšně funguje v České republice již 12 let.

NF Harmonie je zakládajícím členem asociace Sistema Europe, která ve spolupráci se svými členy organizuje intenzivní soustředění mladých muzikantů. Letošní soustředění Sistema Europe Youth Orchestra (SEYO) se koná v Madridu.

Díky Vašemu příspěvku budeme znovu moci vyslat několik dětí.  V roce 2018 se podobné akce organizované  v Birminghamu se závěrečným koncertem v Royal Festival Hall v Londýně zúčastnilo 7 dětí. Rádio Classic Praha FM s nimi po návratu odvysílalo následující rozhovor: Podcast | Classic Praha

Komu pomůžeme?

Pobyt dětí na místě hradí hostitel. Potřebujeme vybrat finanční prostředky na letenky. 

Soustředění se bude konat od 7. do 15. července 2022 a bude zakončené velkým společným koncertem v prestižním koncertním sále v Madridu.  Mladí muzikanti z celé Evropy společně vytvoří cca 210 členný orchestr, budou společně s profesionálními muzikanty a dirigenty celé dny cvičit a připravovat se na závěrečný koncert.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Váš příspěvek bude použitý na zajištění letenek pro děti a jejich doprovod do Madridu a zpět. Rádi bychom vyslali 9 dětí s doprovodem.  Počet dětí, které budou moci odjet závisí na výši částky, kterou se podaří vybrat. 

V případě, že se nepodaří vybrat cílová částka, pojede menší počet dětí. V případě, že bude vybraná částka minimální, nebo naopak přesáhne požadovanou cílovou částku, budou finanční prostředky použity na opravu hudebních nástrojů, na které děti zdarma hrají. Případně na úhradu nákladů spojených se skupinovou výukou dětí na hudební nástroje, která je pro ně také zajišťována zdarma.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
3 000 Kč  •  14. 4. 2022 11:00

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat