Nikolce na fyzioterapie aj.

Vybráno 0 Kč 0 Kč
50 000 Kč
50 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Michaela Hajdučková
Datum přidání
22. 5. 2023

Představení sbírky

Nikolka má Wilsonovu chorobu a bohužel její zdravotní stav progresoval do stavu, kdy má levostrannou hemiparezu, špatnou výslovnost řeči a křeče obou ruk… Moc rádi bychom vybrali potřebnou částku na nezbytné fyzioterapie, speciální pomůcky, léky a jiné..

Komu pomůžeme?

Nikolka se narodila jako zdravá a veselá holčička, která rozdávala vždy jenom radost, byla a je sluníčkem v duši.. Bohužel asi v 11.5 letech,  se Nikolce začal z ničeho nic zhoršovat zdravotní stav v důsledku toho, že v sobě měla velké množství mědi.. Na základě toho, měla cirhózu jater, začala se jí horšit výslovnost řeči, měla celotělový třes, padala na zem,  často se třásla a plakala.. Nikdo jsme jejímu stavu nerozuměli. Z jedné nemocnice nás posílali do další. Až  po několika návratech  bezmoci a zoufalství lékaři pro nás po dlouhé době vynesli konečnou diagnózu. Ta zněla Wilsonova choroba, velmi vzácné onemocnění. Bohužel, než se na nemoc přišlo a nasadila se adekvátní léčba, zdravotní stav progresoval do fáze levostranné hemiparezy, hůře srozumitelné řeči, špatného polykání, křeče v rukou a narušením bazálních ganglií, které mělo za následek právě stabilitu. Nikolka už toho má hodně za sebou, ale také hodně před sebou, je pro ní velmi důležité aby hodně rehabilitovala a tím eliminovala svoje postižení. Snažím se Nikolce pomáhat jak to jen jde, ale jsem na ní sama a není v mojí moci jí dopřát takovou péči, jakou by potřebovala a hlavně si pro svůj budoucí život zasloužila…

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Penízky by byly použity, pro Nikolku  na důležité fyzioterapie, speciální pomůcky, rehabilitační cvičení, životně důležité léky bez kterých se neobejde a bohužel zdravotní pojišťovna je nehradí v plné  výši, ale přispívá pouze část. Všechno je to velmi náročné a v téhle nelehké době o to více.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat