Sbírka ukončena:

Nové dětské hřiště pro Centrum denních služeb Čtyřlístek, z.ú.

Vybráno 0 Kč 10 700 Kč
330 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
1 189 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nové dětské hřiště pro Centrum denních služeb Čtyřlístek, z.ú.

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Centrum denních služeb Čtyřlístek, z.ú.
Datum přidání
19. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Rádi bychom se Vám představili. Jsme Centrum denních služeb Čtyřlístek, z.ú. nezisková organizace, která poskytuje sociální služby. Posláním naší terénní odlehčovací služby je poskytnutí pomoci v domácím prostředí uživatele. Snažíme se o zachování přirozeného domácího prostředí, udržení sociálních vazeb a životních návyků uživatele. V rámci poskytování služby je pro nás důležité zachování lidské důstojnosti, respektujeme názor a potřeby uživatele. Každého uživatele chápeme jako výjimečnou osobu, proto vždy přistupujeme individuálně a snažíme se poskytnout oporu a pocit blízkosti. Samozřejmostí je pro nás spolupráce s rodinou a rodinnými příslušníky uživatele. Zaměstnanci Terénní odlehčovací služby zaručují profesní přístup a na svou pozici jsou dostatečně kvalifikovány. Cílovou skupinou pro zařízení jsou děti a osoby s poruchou autistického spektra (PAS) a osoby se zdravotním postižením od 3 let do neomezeného věku. Tato sociální služba chybí obzvlášť klientům nad 26 let. Jsme v Karlovarském kraji jediná organizace, zajišťující péči 365 dní v roce a 24 hodin denně.

Komu pomůžeme?

Děti s poruchou autistického spektra jsou prostě jen odlišní. Okolí je nechápe, protože nedokáže porozumět jejich vnitřnímu světu. Jsou společností vyčleněni z běžného způsobu života. Správná diagnóza není pro dítě či rodinu stigmatem, ale je pojmenováním obtíží a zároveň branou k účinné pomoci. Děti s autismem potřebují intenzivní péči a podporu, což je pro rodiče velmi náročné, a proto můžou prostory dětského hřiště využít na setkání svépomocných skupin (rodin se stejnou životní situací). Dejme jim šanci a potřebnou míru pochopení.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na výstavbu dětského hřiště. Za vybrané peníze nakoupíme hrací i bezpečnostní prvky a vytvoříme posezení pro rodiče i sociální pracovníky, aby byly děti stále pod dohledem. Tyto děti Vaší pomoc opravdu moc potřebují.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  15. 7. 2022 19:12
Štědrý dárce
100 Kč  •  13. 7. 2022 12:04
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  13. 7. 2022 10:18
DobroDárce
3 000 Kč  •  14. 6. 2022 16:46
DobroDárce
1 000 Kč  •  8. 6. 2022 12:42
Štědrý dárce
3 000 Kč  •  1. 6. 2022 10:59
Štědrý dárce
3 000 Kč  •  31. 5. 2022 9:52
Velkorysý dárce
100 Kč  •  19. 5. 2022 12:46
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 5. 2022 12:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat