Sbírka ukončena:

Nové sedlo pro Hoogy

Vybráno 0 Kč 4 700 Kč
60 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
671 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nové sedlo pro Hoogy

Vybráno 0 Kč 4 700 Kč
60 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Caballinus z.s.
Datum přidání
30. 6. 2022

Představení sbírky

Jsme Caballinus z.s. Naším cílem a posláním je pomocí hiporehabilitace dlouhodobě pomáhat dětem a jejich rodinám zlepšovat kvalitu života.

Hoogy je klisna fjordského koně, je to naše matadorka a vlajková loď. Kobylka, která svým vzácným tělem a laskavou povahou pomáhá malým dětem i seniorům. Přestože jí dopřáváme veškerou péči a rehabilitaci, ani ona nemládne a ve svých 12ti letech potřebuje ještě něco navíc – speciální sedlo. Na to bychom rádi vybrali peníze prostřednictvím této sbírky.

Komu pomůžeme?

Nové speciální sedlo pomůže Hoogy krásně hýbat hřbetem a posilovat bříško. Už nyní má speciální podkovy a podložky, ale bez pořádného sedla je to jako by „chodila po horách v žabkách místo v pořádných botách“.Tím že vylepšíme pracovní podmínky Hoogy, pomůžeme i miminkům a malým dětem které vozí a kterým hiporehabilitace pomáhá ke zlepšení pohybu – lezení, stání, chůze, zpevnění těla, uvolnění napětí atd. Spokojená a zdravá Hoogy bude také moci jezdit za dlouhodobě nemocnými dětmi, dospělými a seniory v centrech paliativní péče. Těm všem dělá naše empatická, kontaktní a přívětivá Hoogy radost.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Sedlo, které Hoogy na svůj atypický hřbet potřebuje, musí být odlehčené a bez kostry. Takové sedlo není levná záležitost a musí se nechat vyrobit na zakázku. Víme na koho se obrátit, ale chybí nám prostředky.

Pokud se nevybere celá částka, použijeme peníze na nákup nového vybavení pro naše koně i klienty jako jsou nové helmy, hiporehabilitační deky, bezpečnostní jezdeckou vestu, podbřišníky, nová madla, uzdečky na koně, ohlávky a vodítka. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
3 000 Kč  •  17. 7. 2022 21:52
Gábina Porkátová
100 Kč  •  17. 7. 2022 12:38
Sice ta 100 je kapka v moři,ale i tak věřím, že trošku pomůže....
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  17. 7. 2022 11:07
Laskavý dárce
500 Kč  •  17. 7. 2022 10:13
Laskavý dárce
200 Kč  •  17. 7. 2022 9:22
Adélka V.
500 Kč  •  9. 7. 2022 9:05
DobroDárce
100 Kč  •  8. 7. 2022 22:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat