Sbírka ukončena:

Naděje na nové začátky pro fenečku

Vybráno 0 Kč 3 500 Kč
60 000 Kč
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
318 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
47 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Naděje na nové začátky pro fenečku

Vybráno 0 Kč 3 500 Kč
60 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Klára Kimberly Víznerová
Datum přidání
23. 8. 2022

Představení sbírky

Naděje je někdy to jediné, co nám zbyde. Za poslední dva roky jsem si se svými dvěma pejsky prošla osmi operacemi a onkologií. Stres i zkušenosti všedního a nevšedního života zanechaly postupně šrámy na duši u nás všech. A po nedávné, psychicky náročné události zůstala u mě doma osmiměsíční fenka, které též poskytuji domov a věnujeme se jí s celou rodinou, co se jen dá, neboť ji ze dne na den původní majitel opustil způsobem, že ji zavřel v bytě a odjel. S fenkou si nyní já a moji pejsci budujeme postupně vztah, poznáváme se. Socializujeme se všichni společně. Ráda bych pejskům po dvou finančně i psychicky náročných letech dopřála změnu prostředí, změnu domácnosti, musíme dokončit mnoho náročných vyšetření pejsků na různých klinikách, čeká nás kastrace osvojené fenečky, nové hračky, výbavička. Je toho tolik, že i když pořád je, co obnovovat, budovat, tvořit a řešit, napadla mě tato možnost pomoci, nové začátky pro pejsky budou určitě oázou klidu a pozitivní změny, neboť jsme toho už zvládli společně hodně.

Komu pomůžeme?

Ženě, fotografce a lektorce, která za poslední dva roky přehodnotila život natolik, že jsou jejím životním směrem nové hodnoty a život se zvířaty. Se zvířaty, které neměli lehký osud právě z důvodu, že si lidé čas od času popletly hodnoty.

Zvířatům, především pak zvířatům, neboť kvůli nim tuto sbírku zakládám. Finance budou použity na léčbu pejsků, kastraci osvojené fenečky, nové začátky pro nás všechny, změnu prostředí. Potřebujeme to po dvou náročných letech všichni, tedy já i moji pejsci, osvojená fenka. Teď už jsme čtyři, osvojená fenka je parťačka pro náš společný život, navzdory svému těžkému prvotnímu osudu. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na nové začátky se psy, změnu prostředí a léčbu pejsků, kastraci nově osvojené fenečky. Vybavení pro pejsky v novém prostředí. Změna prostředí po dvou náročných letech plných stresu, beznaděje i naděje, zoufalství a slz, osmi operacích, onkologii, přehodnocování našich životů. Změna prostředí pomůže nám všem. A též je potřeba dokončit započatá vyšetření na veterinárních klinikách, nově osvojenou fenečku vykastrovat ze zdravotně preventivních důvodů a dopřát všem fenkám novou výbavu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
500 Kč  •  6. 10. 2022 8:56
Laskavý dárce
500 Kč  •  4. 10. 2022 13:50
Ať vše dobře dopadne 🙏
DobroDárce
150 Kč  •  4. 10. 2022 12:07
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  1. 10. 2022 20:42
Hodně štěstí do nového krásného a klidneho života 🙂🐾🐾
Štědrý dárce
400 Kč  •  23. 9. 2022 17:23
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  20. 9. 2022 9:55
DobroDárce
50 Kč  •  8. 9. 2022 10:36
Štědrý dárce
300 Kč  •  8. 9. 2022 10:17
Milý dárce
600 Kč  •  4. 9. 2022 20:38
Laskavý dárce
500 Kč  •  29. 8. 2022 20:38
Klára a Mali
200 Kč  •  25. 8. 2022 12:24
🍀🍀🍀

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat