Sbírka ukončena:

Nový domov po spadnutí střechy

Vybráno 0 Kč 3 711 Kč
1 743 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
412 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nový domov po spadnutí střechy

Vybráno 0 Kč 3 711 Kč
1 743 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Václav Melka
Datum přidání
11. 11. 2022

Představení sbírky

Prosíme o pomoc… Při výměně oken se nám stalo neštěstí  – spadla střecha domu a zasypalo to veškeré  naše osobní věci. Zůstali jsme v ten moment bez domova a bez oblečení. Jsme rodina s dvěmi malými dětmi i oni přišli o vše Teď jsme na pokraji zoufalství , nemáme pořádně kde bydlet, bydlíme u rodiny a nevíme co dál. Ještě jednou prosíme  zkuste nám  pomoci budeme rádi za každý příspěvek.

Komu pomůžeme?


Střecha se zřítila 20. 9. 2022 po celou dobu jsme se snažili s pojišťovnou domluvit, ale vždy nám bylo řečeno, že na takové riziko nejsme pojištěni. Takže zamítnuto. Firma která opravu prováděla. Nechce nést plnou odpovědnost Teď vážně nevíme co budeme dělat dále jsme bezradní.
Jsme čtyřčlenná rodina České národnosti, otec rodiny vyrůstal jako dítě bez jednoho z rodičů takže už tak měl těžký život sám o sobě .
Nepocházíme z bohatých poměrů.
Na dům jsme si vzali hypotéku  kterou samozřejmě musíme bez ohledu na cokoliv dále splácet. Máme malé děti dva chlapečky první 5 let druhý 6 týdnů…
Pro tuto pomoc Formou sbírky jsme se rozhodli. Neboť naše prostředky nestačí na to aby jsme dokázali celou věc financovat sami. Padly na to již naše veškeré úspory. Zároveň otec rodiny nadále pracuje a veškeré příjmy se snaží rozdělovat tak aby jsme alespoň nestrádali .A měli co na sebe a zbytek peněz investujeme do opravy…
Předem moc děkujeme za jakou koliv pomoc. 
Rodina Melkova

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na opravu domu a vybavení domácnosti velice by nám to pomohlo. Pokud nevybereme celou částku, tak zkusím opravit jen co se dá, aby se dalo v domě bydlet a měli jsme s rodinou kam jít děkuji.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
700 Kč  •  10. 1. 2023 7:54
Zkuste ještě sbírku nahttps://www.znesnaze21.cz/
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  9. 1. 2023 11:26
Přeji vám hodně sil. Sdílela jsem Váš příběh snad se ještě nějaké penízky stihnou vybrat. A jak už tady psala paní Petra Pan Bůh vás velice miluje celou vaší rodinu ❤. Zvládnete to.
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  5. 1. 2023 18:30
Petra
600 Kč  •  13. 12. 2022 23:35
Je mi nesmírně líto, co vás potkalo. Ale chtěla bych vzkázat jediné - vždy je Naděje, Cesta a Život. A to v našem Pánovi. Ježíš Kristus miluje i vás. Opravdu!
DobroDárce
100 Kč  •  20. 11. 2022 23:27
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  14. 11. 2022 8:33
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 11. 2022 1:42
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 11. 2022 20:24
M+P
111 Kč  •  11. 11. 2022 20:51
hodně štěsti🙏

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat