Sbírka ukončena:

Emma & Ella trpí vzácným syndromem CFC, potřebují speciální kočárek

Vybráno 0 Kč 95 572 Kč
120 000 Kč
 -
109 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
105 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Emma & Ella trpí vzácným syndromem CFC, potřebují speciální kočárek

Vybráno 0 Kč 95 572 Kč
120 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
16. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Sbírku organizuje Nadace Naše dítě pro čtyřletá dvojčátka Emmu a Ellu. Holčičky se narodily předčasně a v roce 2020 byla rodičům sdělena diagnóza: CFC syndrom, který se projevuje opožděným psychomotorickým vývojem, svalovou slabostí a únavou, častým pláčem, nespavostí, nepřibíráním na váze, pomalým růstem… Holky potřebují větší kočárek, který by vyhovoval aktuálním potřebám a zase jim pár let vydržel. 

Komu pomůžeme?

Dvojčátka se narodila předčasně a rodiče věřili, že postupem času vše doženou. Bohužel vývoj šel hodně pomalu, a proto rodiče neváhali a začali situaci řešit. Cvičení Vojtovy metody, rehabilitace a terapie. Díky neustálému cvičení se holky dokázaly ve třech letech samy posadit, bohužel ale holčičky nemluví, ani se neumí samy najíst. Strava jim musí být podávána vleže v tekuté formě v malých dávkách v průběhu celého dne. Ellinka navíc velmi omezeně vidí. Holčičkám moc pomáhají hipoterapie – uvolňují ztuhlé svalstvo, stimulují centrální nervovou soustavu, zlepšují koordinaci pohybů, stabilitu a zvyšují celkovou pohyblivost.

CFC syndrom je v ČR známý pouze ve 4 případech, ve světě jím trpí přibližně 400 lidí. Kompenzace – rehabilitace pro holčičky a různé terapie jsou samozřejmě velmi nákladné. Rodina si většinu těchto terapií hradí sama, ale kočárek pro obě holčičky už je nad jejich možnosti. 

Pojďme holky společně podpořit!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance ze sbírky rodina použije na nákup speciálníhi kočárku pro obě holčičky, jelikož rostou, potřebují již kočárek nový, zároveň mají speciální potřeby kvůli opoře zad apod. Děkujeme všem, kteří se rozhodnou přispět.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat