Úspěšně vybráno:

Složili jste se na vozík pro kluka, který dostal v životě 3. šanci

Vybráno 0 Kč 209 356 Kč
150 000 Kč
 -
257 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na vozík pro kluka, který dostal v životě 3. šanci

Vybráno 0 Kč 209 356 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Bc. Eva Čermáková
Datum přidání
8. 2. 2023

Představení sbírky

Petrovi je 30 let. V srpnu roku 2013 vyrazil tehdy jako dvacetiletý se svojí Aprilií RSV 1000 na jízdu po cestě, kterou předtím projel snad stokrát. Jenže tenhle výlet skončil vážnou nehodou. V levotočivé zatáčce narazil do stromu. 

Petr byl vrtulníkem transportován do Fakultní nemocnice v Brně.
Deset dní byl v umělém spánku, v umělém spánku hned 3.den přišel o pravou nohu. Hrozila také amputace pravé ruky, měl  zlomené na několikrát zápěstí, otevřenou tříštivou zlomeninu vřetení kosti a zlomenou loketní kost.  V září 2013 museli Petrovi amputovat i druhou nohu.

V půlce prosince převezli Petra do Jihlavy na rehabilitační oddělení, kde se učil sedět, zvedat z postele, a další činnosti, aby mohl v životě fungovat.

V nemocnici v Brně Petra navštívila Andrea Brzobohatá a Petr Částka, zakladatelé organizace No Foot No Stress No Problem, která pomáhá lidem po amputaci k návratu do normálního života.

Následovali další rehabilitace v rehabilitačním centru Malvazinky v Praze, kde se setkal s jinými lidmi po amputaci a hlavně s Hankou Kohoutovou, která se zabývá školou chůze pro „amputáře“.
Petr zkoušel chodit na protézách, ale vzhledem ke zranění zad a infekci mu chybí svaly, které ovládají zanožení pravé nohy a moc dobře nešlo, aby Petr chodil po protézách.

Už před úrazem Petr pravidelně cvičil. Po úraze cvičení Petra doslova pohltilo a chtěl se dál zlepšovat. 

Jednoho dne ho kontaktoval jeden kluk, že by s ním chtěl jeden kontroverzní kulturista z Plzně udělat video.  To byl ten okamžik, kdy mu kluci začali nutit myšlenku závodní kulturistiky vozíčkářů.

S přípravou na jarní sezónu na MČR si začal plnit sny, jak už v podobě samotných závodu, tak kurzem Instruktora fitness od Fitness Institutu, který úspěšně dokončil.

Kurz Instruktora fitness hrozně Petrovi pomohl i v přípravě na závody. Samotné závody byly skvělé. Následně na to napsal na SKFČR, a kvalifikoval se na ME do Santa Susanna ve Španělsku.

Na Mistrovství Evropy obsadil 2. místo :)

viz fotografie :)

Petr pravidelně cvičí baví ho to, našel si práci a začal žít život. 

Osud mu opět nepřál a na konci jara 2022 mu přestaliy fungovat ledviny. Následovali 3× týdně dialýzy a čekání na transplantaci ledviny. 

Transplantace ledviny se úspěšně uskutečnila 7. 2. 2023 v Praze.

Petr se nyní zotavuje z transplantace.

Komu pomůžeme?

Pomůžete Petrovi, který si plní své sny, i přes tak hrozivý úraz, který se mu stal.

Nikdy nic nevzdal.  Od života dostal 3. šanci žít. 

Je to velký bojovník.

Jeho život je velice motivující pro nás všechny. 

Pro lepší fungování Petra v běžném životě je přece jen zapotřebí nový vozíček. Nyní Petr využívá vozíček 9,5 let starý  tj. od začátku nehody. 

Investice do nového vozíčku je finančně velmi náročná.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané penízky budou použity na nový mechanický vozíček přímo vyrobený pro Petra na jeho lepší fungování v běžném životě. 

Nový vozíček stojí okolo 150 000 Kč. Pokud bude vybráno více peněz, tak budou použity pro další příběh, kde budou potřeba. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat