Úspěšně vybráno:

Pro Elišku

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
21 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro Elišku

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
27. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Nova pomáhá

Vaše žádost byla schválena, soutěžící Bořek Slezáček za Vás bude soutěžit v pořadu Na lovu.

Komu pomůžeme?

Dobrý den, ráda bych požádala o pomoc s doplatek při pořízení nového vozu pro mojí, nyní 6 letou, dceru Elišku. Náš současný vůz už pomalu odchází (přes 17 let) a tak jsen začala řešit pořízení nového vozu přes UP, kde doufám (vzhledem k těžké mentální retardaci), že bude žádost schválena. Snažila jsem se vybrat auto, které by nám vyhovovalo i po následujících 7 let. Eliška moc nechodí (centrální hypotonický syndrom, mozečkový syndrom) a tak stále vozime i speciální kočár, který už teď má problém se vejít do auta (a to máme opravdu obrovský passat combo) . Do budoucna musíme počítat s větším kočárem nebo vozíkem (už teď je na váhovém limitu). Z tohoto důvodu jsem vybrala vůz Toyota ProAce City. I po započtení příspěvku od Úp, slevy od prodejce a vrácení DPH, stále nám chybí 370.000 Kč na doplatek. Moje velmi dobrá kamarádka nám založila sbírku na Donio na 250.000,-, ale v této těžké době nepředpokládám, že by se tato částka vybrala. I kdyby ano, stále nám chybí 120.000,-. Budeme rády za jakoukoliv pomoc a výše částky je napsaná pouze orientačně. Auto používáme při veškeré přepravě k lékařům, na rehabilitace, lázně, intenzivní pobyt, hipoterapii apod. Děkuji za přečtení a Váš čas.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

  • Částku využijeme na doplatek na osobní automobil (cenová nabídka v příloze) nebo na doplatek na zdravotní kočárek (nabídka také v příloze). Pokud to je možné, tak případně rozdělíme na doplatky dle potřeby.
  • Cena vozu je 680.000,- a cena kočárku 39.570,-

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
30 000 Kč  •  28. 4. 2022 9:35

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat