Úspěšně vybráno:

Od románu SEVERKA k pohádce TOTA LÍTÁ

Vybráno 0 Kč 1 710 866 Kč
200 000 Kč
 -
3 832 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše příspěvku
0 Kč
Nejvyšší příspěvek
45 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Od románu SEVERKA k pohádce TOTA LÍTÁ

Zakladatel
Nakladatelství Paradox s.r.o.
Datum přidání
20. 7. 2023
Poslední aktualita

25. 9. 2023 11:43

Severka – rozesílání odměn

Buďte zdrávi,

ve čtvrtek přišla kniha z tiskárny, všechny jsou již podepsané a nyní se začínají balit. Do konce týdne budou všechny rozeslány a připraveny k osobnímu odběru.

K osobnímu odběru bude Severka připravena od středy v kavárně klubu Cross (Plynární 23, Praha 7, 17000 – 12:00–20:00). Knihy tam budou k dispozici do 1. 12. 2023. Tak prosím vyzvedněte včas. ❤️

Děkuji moc,

Nina Špitálníková 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Podpořte nákupem románu Severka – prvního románu Niny Špitálníkové, autorky Svědectví o životě v KLDR, vznik pohádky TOTA LÍTÁ. Pohádky, která zvídavým dětem vysvětlí, co znamená totalita, co je disent, kdo jsou disidenti, co se v totalitě smí a nesmí, jak se chová takový král Totáč a jak je možné mu vzít sílu.

Jak to celé začalo…

Když jsem dokončila studium koreanistiky na FFUK, začala jsem se zabývat každodenností Severokorejců. A jednou z možností, jak si toto téma zpracovávat, bylo nahrávat strukturované rozhovory se Severokorejskými uprchlíky, kterých jsem za deset let natočila několik desítek. A pár z nich vyšlo v knize Svědectví o životě v KLDR, která byla dostala cenu Magnesia Litera v kategorii publicistika.

Jedna Severokorejka byla ale jiná než ostatní a její příběh ve mně dlouho ležel. A proto jsem se rozhodla o zpracovat v novém románu Severka.

Anotace románu Severka:

Vyrůstala v přesvědčení, že za hranicemi její vlasti číhá jen nebezpečí. A právě tam byla proti své vůli přesunuta. Protagonistka prvního románu Niny Špitálníkové, autorky Svědectví o životě v KLDR, žije v Jižní Koreji, ačkoli se narodila v té Severní. Vyprávění líčí její strastiplnou cestu za svobodou, hříchy minulosti i pochyby, které ji po celou dobu provázejí.

V kaleidoskopickém příběhu poznáváme perspektivu a osudy prominentů severokorejského režimu i těch na dně společenského žebříčku. Díky tomu klade román Severka závažné otázky, které dalece přesahují hranice Korejského poloostrova, přičemž ta základní zní: Co může jedinec obětovat pro vlastní svobodu?

Jak to pokračovalo……

No a jednoho dne jsem šla se svým synem Malcolmem na knižní festival, kde jsem měla povídat o mé knize Svědectví o životě v KLDR a o vznikajícím románu Severka. A jak to děti umí, tak i můj syn mi položil z ničeho nic otázku, kterou jsem nečekala.

Napsala bys mi prosím pohádku, když už píšeš knížky pro ostatní lidi?

A tak to celé začalo. Souhlasila jsem, usedla jsem k počítači a začala psát. Bohužel se už moc dlouho zabývám Severní Koreou, takže jsem nějak automaticky, bez většího zaváhání, začala psát pohádku Tota Lítá – povídání o totalitě. Jsem přesvědčena, že je důležité, aby i děti pochopily, co totalita vlastně je a jaké mají štěstí, že mohou vyrůstat v demokratickém světě.

Pro koho bude Tota lítá?

Tota líta bude pro všechny zvídavé děti a pro jejich rodiče. Skrze vyprávění ze světa krále Totáče bude dětem přiblíženo, co znamená totalita, co je disent, kdo jsou disidenti, co se v totalitě smí a nesmí. Součástí pohádky budou i pracovní listy rozdělené podle věku dětí, díky kterým poté můžete s dětmi zábavnou formou pracovat a rozšiřovat jejich znalosti.

A proč potřebuji vaši podporu…

Už od mala mám nutkavou potřebu dělat věci na tisíc procent. Když jsem dopsala pohádku, která původně měla být jen pro mého syna, moje hlava začala opět pracovat.

A co kdyby se Tota lítá vydala knižně?

A co kdyby i v audio verzi?

A co ji udělat hezky i graficky?

A co kdyby se ilustrovala?

A co kdyby se k ní vytvořily pracovní listy pro rodiče?

Co dát té knize zkrátka takovou péči, kterou si ona (i to téma) zaslouží?

Oslovila jsem několik lidí a zjistila, že aby kniha byla dokonalá, nejlepší a nejkvalitnější, je potřeba jí dát péči, čas a hlavně ty nejlepší profesionály (ilustrátor, grafik, redaktor, spolupráce pedagogů ze ZŠ při výrobě pracovních listů), což je finančně velmi náročné.

 Do ruky se vám pak dostane nejen pohádka, ale také výtvarné dílo a učební prostředek.

Proč v odměnách nyní není pohádka Tota lítá?

Možná vás nyní zarazilo, proč právě pohádka Tota lítá v odměnách není. Dlouho jsem nad tím přemýšlela, jestli pohádku zařadit mezi odměny, když už nyní vím, že reálné vydání bude nejdříve na jaře 2024 (nejpozději podzim 2024), což je dlouhá doba.  Na svou odměnu byste mohli čekat i rok, a to bych nerada. Já VÁM chci poděkovat hned !

Proto využiji příležitosti, že mi vychází nový román Severka a knihy, výtěžek ze Severky, který se vybere skrze DONIO, půjde na vznik pohádky Tota lítá. A pokud se výsledná částka vybere, můžeme začít ilustrovat a pracovat na pohádce, aby byl výsledek co nejlepší a ideálně na jaře už na pultě ve vašem oblíbeném knihkupectví !

Kdo za pohádkou Tota líta a za románem Severka stojí?

Nina Špitálníková vystudovala koreanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Jako první žena ze Západu absolvovala stáž na Kim Il- sŏngově univerzitě v Pchjŏngjangu, o čemž psala ve své první knize Mezi dvěma Kimy (2017). Po ní následovalo úspěšné Svědectví o životě v KLDR (2020), za něž autorka získala Magnesii Literu v kategorii Publicistika. Pohádka Tota lítá bude její první pohádkou.

Dana Lédl je známá pod jménem Myokard, je přední českou ilustrátorkou. Její ilustrace pro česká, slovenská a americká nakladatelství zdobí obálky knih, časopisy, noviny, ale také zdi mnoha domácností. http://myokard.cz

Ukázka tvorby:

Pohádka Tota lítá bude nejen edukativní pohádkou, ale také výtvarným dílem. 

Děkuji všem a vážím si každé podpory !

Chcete se domluvit na jiné formě podpoře či partnerství? Napište na ninaspitalnikova@gmail.com

romanseverka@gmail.com

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

25. 9. 2023 11:43

Severka – rozesílání odměn

Buďte zdrávi,

ve čtvrtek přišla kniha z tiskárny, všechny jsou již podepsané a nyní se začínají balit. Do konce týdne budou všechny rozeslány a připraveny k osobnímu odběru.

K osobnímu odběru bude Severka připravena od středy v kavárně klubu Cross (Plynární 23, Praha 7, 17000 – 12:00–20:00). Knihy tam budou k dispozici do 1. 12. 2023. Tak prosím vyzvedněte včas. ❤️

Děkuji moc,

Nina Špitálníková 

7. 9. 2023 11:47

DĚKUJI – informace ohledně rozeslání odměn

Buďte zdrávi,

chtěla bych VÁM všem poděkovat za podporu. Nedokážu moc popsat, jak si toho vážím.

Kniha vyjde z tiskárny 22.09, poté hned začnu knihy balit, podepisovat a připravovat k expedici, aby u vás byly co nejdříve. Pro ty, kteří vybrali osobní vyzvednutí, až bude kniha připravena, pošlu email.

Děkuji moc,

Nina

3. 9. 2023 11:02

KONČÍME ZA 12 HODIN – POHLEDNICE Z DÁLNÉHO VÝCHODU

Buďte zdrávi,

končíme za 12 hodin, takže úplné finále. A jak se to u finále patří, přidala jsem jednu odměnu. Jelikož jsem zrovna na Dálném východě, pokud budete chtít, pošlu vám odsud pohlednici s poděkováním a upřímně, budu vám děkovat asi ještě hodně dlouho. A odkud přesně ta pohlednice bude? Japonsko či Korea, to už bude překvapení !

Děkuji děkuji všem,

NINA

1. 9. 2023 13:06

BLÍŽÍME SE DO KONCE ! ! !

Blížíme se do konce, zbývá posledních 48 hodina já bych chtěla poděkovat každému, kdo přispěl.

Jako poděkování každému, kdo zakoupit přednášku či Severku, pošlu sešítek s přeloženým rozhovorem. A sešítek vytisknu i fyzicky, ať to máte hezčí.

Děkuji moc a slibuji, že pohádka TOTA LÍTÁ bude stát za to !

Nina

26. 7. 2023 11:44

ROZHOVOR se severokorejským uprchlíkem jako poděkování ! ! !

Přátelé, před pár dny jsem založila DONIO a za pár dní se vybralo 200% požadované částky. Vážím si toho tolik, že jsem se rozhodla každému, kdo si koupí knihu SEVERKA či přednášku online v předprodeji, dát malý dárek – ROZHOVOR se severokorejským uprchlíkem, který ve Svědectví o životě v KLDR nebyl. ❤️

Odhlasovali jste si to VY. T

akže se vrhám k mým datům a začínám předkládat, anonymizovat, poznámkovat. Místo odpočinku zpátky do práce, ale nedá mi to a chci vám aspoň takto poděkovat. 

Děkuji ! 

21. 7. 2023 13:25

Aktuality ze Severky

Buďte zdrávi,

chtěla bych vám všem poděkovat, za podporu. Neuvěřitelně si toho vážím.  Aktuality o projektu budu zveřejňovat i na mém blogu. Dnes jsem tam dala kopii rozhovoru, který jsem vedla s hlavní protagonistkou Severky.

https://www.facebook.com/spitalnikovanina

Děkuji,

Nina Špitálníková

21. 7. 2023 12:41

Děkuji moc ! ! !

Děkuji moc. Nikdy by mne nenapadlo, že se částka vybere tak rychle. Vážím si toho ! ! ! 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu