Pomozte Odinovi k bezbolestnému životu

Vybráno 0 Kč 2 622 Kč
20 000 Kč
44 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Hedvika Boučková
Datum přidání
9. 9. 2022

Představení sbírky

Ahoj, jmenuji se Odin.

Dostal jsem nádherné jméno a moje panička, která si mě odvezla jako štěňátko k sobě domů, se těšila, že mi připraví stejně nádherný život plný výletů, hraní a kamarádů.

Těšili jsme se, jak spolu budeme dojíždět do štěněcí školky, jenže ouha, já venku našel nějaký hrozně voňavý kočičák, a tím začaly moje první peripetie. Dostal jsem průjmy, které neustávaly a potřeboval jsem několikaměsíční léčbu antibiotiky. Do toho, anebo možná i z toho, že přidružila vícečetná potravinová alergie a panička zoufale řešila, co mi vůbec může dát jíst. Naštěstí našla a měl jsem výborné superprémiové papání, které mi konečně svědčilo a vypadalo to, že je tato patálie za námi.

Komu pomůžeme?

Jenže nebyla. Bylo mi asi 7 měsíců a začala mě bolet přední nožička. Tak jsme zase jeli k panu doktorovi, tentokrát jinému, specialistovi na nožičky, který bydlel od nás docela daleko. Ukázalo se, že mám opravdu krásné čisté kyčle, ale bohužel v obou loktech jsem měl malý problém a pan doktor důrazně navrhoval artroskopickou operaci. Panička měla strach, ale domluvili termín. Jenže ouha, já v té době začal být takový zvláštně unavený a když jsem se pak probouzel z prvního uspání, když mi rentgenovali nožičky, tak si panička všimla, že mi tak zvláštně tluče srdce a dostala strach.

Volala veterináře a domluvili se, že před artroskopickou operací udělají předoperační kontrolu srdíčka, aby se nebála.

A tam se bohužel ukázal zcela nečekaný velký problém. Měl jsem levou komoru srdíčka vytáhnutou a zeslabenou a pan doktor se zhrozil a řekl, že mě operovat bolavé nožky nemůže, že bych to asi nepřežil. A dostal jsem místo toho hrozně drahé léky na srdíčko a měsíce jsme teď léčili srdíčko a jezdili na kotroly. (Na té fotce, jak ležím a spím, odpočívám právě po jedné takové kontrole, kde mi vyholili hrudníček z obou stran a dívali se sonem, jak to v srdíčku mám a jak funguje.)

Jenže moje panička hned hledala spoustu informací na webu a dokoupila k lékům od pana doktora ještě spoustu doplňků stravy a nějaké bylinky a srdíčko mi nyní už zase tluče normálně, bez šelestů a má už zase téměř normální stěnu a tím pádem mnohem lepší prognózu, než se pan doktor obával před pár měsíci. Zkrátka, budu žít. Sice dál papám ty drahé léky a teda, trochu se bojím, protože doba je složitá a nejistá a panička už nemá peníze, všechny za mě už utratila, a nejen za mě, ona ještě před dvěma lety zachránila kocourka bez domova, který byl taky hodně nemocný a vlastně až letos na jaře se konečně uzdravil a mohla s ním přestat jezdit po veterinách. Jinak Mourek je můj velký kamarád, on mi tady ukázal tenhle domov, taky že třeba můžu ležet na křesle a tak, akorát se tam už moc nevejdu, jako když jsem byl malý, ale stejně tam rád lehám. Jo a na té fotce Mourečka se akorát léčil kouzelnou lampičkou poté, co se mu zanítil vpich po infuzi a udělal lymfatický otok. Ale jak píšu, koucour Mourek už je naštěstí snad úplně fit. Teď jsem na pořadu dne já, Odin.

Moc Vás proto prosím, hodní lidé, a já fakt věřím,  že pořád jste a že je Vás určitě dost, abyste mi mohli pomoct, protože jak už jsem psal, panička už přišla o všechny své úspory a dávno sahá kvůli mě do mínusu. Ale každá další koruna do mínusu ji staví do hodně složité a téměř neřešitelné situace a opravdu moc by nám pomohlo, kdybyste nám finančně pomohli.

Dne 22. 9., když mi bude přesně jeden rok a jeden měsíc, máme opět stanovený termín na artroskopii mých stále bolavých loktů, a nutně na ni potřebujeme sehnat korunky. Je to za pár dní, strašně málo času shánět peníze, ale naděje nesmí zhasínat… moc prosím.

Každá i malá vybraná korunka bude dobrá.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané korunky budou tedy použity na tuto operaci a zároveň na pooperační léčbu, kloubní léky a výživu, srdeční léky, anebo jimi bude uhrazena alespoň část těchto výdajů. Pokud by se náhodou vybralo více, spolehněte se, že mi skrz ně panička zajistí dobré papání hezčí dobu rekonvalescence (podle pana doktora budu muset po operaci hned dva měsíce ležet doma, takže to jsem zvědav, co panička vymyslí a jak mě zabaví – asi by teda z mohla z vybraných penízků, pokud byste na mě byli fakt tak hodní, pořídit ještě nějaké psí hlavolamy a hračky, u nichž se myslí psí hlavou a nezatěžuje nožičky, které budou potřebovat odpočívat a regenerovat).

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
600 Kč  •  23. 9. 2022 16:12
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  17. 9. 2022 20:33
Velkorysý dárce
500 Kč  •  14. 9. 2022 20:02
helča
300 Kč  •  13. 9. 2022 9:35
pro zdravé nožičky a radost ze života
Martina
222 Kč  •  9. 9. 2022 23:29
pro vesely cumacek🐕

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

helča
300 Kč  •  13. 9. 2022 9:35
pro zdravé nožičky a radost ze života
Martina
222 Kč  •  9. 9. 2022 23:29
pro vesely cumacek🐕
Velkorysý dárce
600 Kč  •  23. 9. 2022 16:12
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  17. 9. 2022 20:33
Velkorysý dárce
500 Kč  •  14. 9. 2022 20:02

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám