Operace změnila život Elence a celé její rodině

Vybráno 0 Kč 485 032 Kč
3 000 000 Kč
21 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
rodina Vegrichtová
Datum přidání
23. 2. 2023
Poslední aktualita

31. 3. 2023 23:57

Naši milí dárci

Milí dárci,

všem Vám moc děkujeme za Vaše příspěvky, za každé sdílení, vzkaz… Všichni jste naprosto skvělí!!! Jen díky Vám se sbírka odrazila od země! 

Mám k Vám všem ještě jednu prosbu. Jedna naše podporovatelka nám napsala o podpoře pro sbírky, kterou poskytuje stibrovicnikolka na svém instagramovém profilu. Proto moc prosím Vás, kteří máte instagram, zda nám můžete dát " hlas " pod její příspěvek, nebo nás doporučte tak, že jí napíšete soukromou zprávu. 

Věřím, že s její podporou by jsme cílovou částku stihly vybrat do konce sbírky, která končí již za 23 dní. 

Pokud Vás náš příběh zajímá dále, můžete nás sledovat na facebooku Náš život se stomií a parenterální výživou nebo na instagramu zde .

Všem Vám moc děkujeme 

Elenka, Viktorka, Kristýna, Vendulka a maminka Tereza

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Zdravíme všechny, kdo jste zavítali na naši sbírku a chcete nám pomoci. Moc si toho vážíme a všem děkujeme.

Jmenuji se Tereza a jsem maminkou 4 dcer. Nejstarší Kristýny ( 18let – studentka SŠ ), Elenky ( 10let ), Viktorky ( 8let ) a Vendulky ( 2roky ).

Náš příběh se týká Elenky a částečně i Viktorky, ale velmi změnil  život celé naší rodiny. 

Obě holky mají CURRARINO SYNDROM, díky tomu kolostomie ( vývod tlustého střeva )  prakticky od narození.  Elenka má navíc ještě ileostomii ( vývod tenkého střeva ) . Poslední 3 měsíce plnou parenterální výživu – nesmí jíst a pít, 20h denně je připoutaná ke dvěma infúzním pumpám, které ji dodávají vše potřebné.  K tomu má i PEG ( vývod z žaludku ) , který zabraňuje zvracení. 

Donedávna jsme i se stomiemi měly zcela normální životy. Holky chodily do školy, já pracovala, jezdily jsme na dovolené, výlety… atd.  Nikdo by neřekl, jaké mají onemocnění a co vše už prožily.  To vše se změnilo.

Elenčina operace, která měla vést ke zbavení stomie, nedopadla dobře a já s ní musela zůstat doma od podzimu 2021. Další operaci podstoupila na podzim 2022. Vše mělo být napraveno, ale opak byl pravdou. Vedla jen k dalšímu velkému zhoršení a mému úplnému konci s prací. Během toho roku jsem se naprosto vyčerpala ze všech úspor. Již jsem sice požádala o sociální dávky, ale ty nepokryjí ani základní potřeby.  Proto Vás teď prosím o přečtení našeho příběhu a o pomoc. Vaše pomoc nám zajistí fungování na další čas. 

Komu pomůžeme?

Náš život lze rozdělit do několika etap

1. etapa

Elenka se narodila 20. 2. 2013 jako nedonošené miminko s váhou 1080g. Její start do života nebyl vůbec snadný. Byl plný různých komplikací, nicméně, své místo na světě si vybojovala. Po několika měsících byla propuštěna do domácí péče. První velké problémy začaly po 3 měsících doma, kdy jsem k ní musela poprvé volat RZS. Během několika dní byla z okresní nemocnice přeložena do FN Motol na dětskou chirurgii. Zde ji byla vyvedena její první stomie. V následujících týdnech měla mnoho komplikací a opakované operace dutiny břišní. Došlo k částečnému odstranění tlustého střeva. Stomie se po bříšku stěhovala až se jí konečně podařilo umístit tak, aby začala bez potíží fungovat. Poslední operace proběhla přesně na její 1. narozeniny a po roce útrap to konečně vypadalo nadějně.  Následovaly klidné roky, kdy Elenka rostla a nabírala sílu.

2. etapa

O téměř 8 let později jsem po velkém nátlaku lékařů souhlasila s pokusem o zanoření stomie. Byl stanoven termín operace na podzim 2021  ( vyšití nového konečníku, zanoření původní kolostomie, vytvoření ileostomie a odstranění nádoru ). Operace proběhla hladce. Vše vypadalo, že se podařilo, ale bohužel jen na několik dní. Následně přišly velké komplikace. Tlusté střevo začalo z neznámých příčin odumírat. Následoval rok, kdy Elenka bojovala s velkým zánětem tlustého střeva. Bolelo ji každé sednutí a časem se vše jen zhoršovalo. Další operace byla nevyhnutelná. 

3. etapa

Další velká operace proběhla 20. 10. 2022 ( odstranění odumřelé části tlustého střeva, k současné ileostomii byla vyvedena ještě kolostomie ).  Plán byl časem uzavřít ileostomii a doživotně ponechat kolostomii. Naděje na zbavení se stomie zmizela.

První dny po operaci se Elenka krásně hojila. Vypadalo to, že je vše v naprostém pořádku.  8. den po operaci začala zvracet, stomie přestala odvádět stolici. Následovaly 4dny vyšetření a váhání co dál. 

Desátý den po operaci bylo rozhodnuto o dalším zákroku. Ještě ten den byla operována. Celé tenké střevo mělo být nataženo na hadici, která by zabránila srůstům, zalamování a zajistila jeho průchodnost. Bohužel, nic z toho se nepodařilo. Elenka je zcela neoperovatelná. Dutina břišní je ve stavu katastrofy se kterou nelze nic dělat. Z asi 4m délky tenkého střeva se povedlo natáhnout jen 40cm na hadici. Ve velmi vážném stavu břišní katastrofy se vrátila na ARO. Nikdo nevěděl co bude dál. Elenka však opět ukázala, že její vůle k životu je obrovská. 

Současnost

Následky jsou velmi vážné. Elenka není schopna přijímat žádnou stravu ani tekutiny – nepije, nejí.  Její střeva nejsou schopná absorbovat ani její vlastní sliny a žaludeční štávy. Pro výživu má zaveden dlouhodobý PICC ( kanylu zavedenou k srdci ). Také má PEG ( vývod z žaludku ), který jí zabraňuje ve zvracení a odvádí z žaludku obsah, co se vrací ze střev. 

Výhlídky jsou zcela nejisté. Jen čas nám ukáže, co bude dál. Cesta to bude velmi dlouhá a trnitá. Jsme však odhodlané vše překonat. 

Doma

Po 1,5 měsíci, kdy jsem se v Motole zaučovala péči o Elenku, byla propuštěna do domácí péče. 20h denně je připojena hadičkou dlouhou 1,5m ke dvěma infúzním pumpám, které ji dávkují výživu a vodu přímo do krevního řečiště. Celý tento set váží přibližně 15kg. Každých 14dní pak jezdíme do FNM na jednodenní operace – čištění prostoru po konečníku. 

Doma jsem vše musela přizpůsobit Elence a péči o ní. Z obývacího pokoje jsem vytvořila domácí JIPku, kde má uloženy všechny své pomůcky, které potřebuje. Výživa se musí připravovat a napojovat v přísně sterilních podmínkách. Mám zde prostor přizpůsobený míchání výživy, napojování k Elence, převazy PICC. Také zde ošetřuji obě stomie a PEG. 

Každý den, když má Elenka 4h pauzu od výživy, musím připravit výživu na další napojení. Jednou týdně také přelepujeme PICC. Každý druhý den pak měníme sáčky na stomiích, „krmíme“ střevo. Každý den ošetřujeme PEG. Dle prováděných úkonů mi ošetření Elenky zabere 1 – 3h ze 4h pauzy. Mimo to se musí po celých 24h počítat, co vyteče z ileostomie a PEGu. Tyto ztráty pak sečtu a každých 6h dle nich přenastavuji rychlost kapání jedné z pump.

Elenka by se strašně ráda časem vrátila do školy, aby se její život co nejvíce přiblížil „normálu“ a nebyla jen doma. Bohužel pro návštěvu školy bude nutné, abych ji po celou dobu vyučování doprovázela, nebo bude nutné zaučit zdravotní sestru. U Elenky je totiž osobní asistence nedostatečná – musí mít zdravotní dohled, který bude řádně proškolený.  V současné době ji já doprovázet nemohu. Doma mám totiž ještě 2letou Vendulku a na plat zdravotní sestry nemám prostředky.  Z tohoto důvodu se zatím učí doma dle individuálního plánu.  

V panelákovém bytě je pohyb se stojanem velmi složitý. Na WC nebo do koupelny se s ním nedostane vůbec. Po celém bytě jsou také prahy, které nelze odstranit bez velké rekonstrukce. Vše nám ještě stěžuje přístup do domu, který je po schodech. Každý měsíc tak nosím velké množství beden se zdravotním materiálem a výživou po schodech, což je pro mne velmi namáhavé. 

Jakákoliv cesta mimo domov je logisticky velmi náročná. Do speciálního batohu na pumpy se totiž Elence vše nevejde. Nemůže jít ven s kamarádkami, hrát si na hřišti, nebo se prostě jen volně pohybovat.

I přes to vše se snažím s dětmi žít co nejvíce normálně. Kristýnka chodí na SŠ a připravuje se na VŠ. Se vším mi neskutečně pomáhá. V 18ti letech se plně stará o domácnost a když jsem s Elenkou v nemocnici, 100% zvládá péči o 2 letou Vendulku a Viktorku včetně ošetření její stomie. Elenka se mnou tráví veškerý čas, který se jí snažím maximálně zpestřit. Viktorka běžně chodí do školy. Vendulka je naše věčně usměvavé sluníčko. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze použiji na náklady spojené s bydlením, dopravu, potřeby dětí a jejich vzdělání. Zdravotní pojišťovna bohužel nehradí všechen zdravotní materiál, který Elenka potřebuje. Část toho tak musím dokupovat. Jako velká investice mne čeká pořízení jiného auta. To současné i přes velkou nedávnou opravu již dosluhuje. Každou chvíli nás někde nechá.  

Pravidelný velký výdej bude zdravotní doprovod Elenky, díky kterému se bude moci vrátit do školy. Až to bude možné, tak Vendulka nastoupí do školky a budu ji pak doprovázet já. 

Ráda bych také co nejvíce upravila byt pro Elenčin lepší život. Pokud by se vybrala větší částka, chtěla bych vyměnit bydlení za větší a rovnou ho upravit pro její lepší život. V současné době bydlíme totiž v menším panelákovém bytě, kde je jedna místnost vyhrazena jen pro zdravotní potřeby Elenky. 

Pokud by jste o nás chtěli vědět více, můžete nás sledovat na FB stránkách.

Náš život se stomií a parenterální výživou

Předem velice děkujeme za jakýkoliv příspěvek, nebo sdílení. Velmi nám tím pomůžete překonat naše těžké období a umožníte nám soustředit se na zlepšení Elenčina zdravotního stavu a celkové kvality jejího života.

Tereza

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

31. 3. 2023 23:57

Naši milí dárci

Milí dárci,

všem Vám moc děkujeme za Vaše příspěvky, za každé sdílení, vzkaz… Všichni jste naprosto skvělí!!! Jen díky Vám se sbírka odrazila od země! 

Mám k Vám všem ještě jednu prosbu. Jedna naše podporovatelka nám napsala o podpoře pro sbírky, kterou poskytuje stibrovicnikolka na svém instagramovém profilu. Proto moc prosím Vás, kteří máte instagram, zda nám můžete dát " hlas " pod její příspěvek, nebo nás doporučte tak, že jí napíšete soukromou zprávu. 

Věřím, že s její podporou by jsme cílovou částku stihly vybrat do konce sbírky, která končí již za 23 dní. 

Pokud Vás náš příběh zajímá dále, můžete nás sledovat na facebooku Náš život se stomií a parenterální výživou nebo na instagramu zde .

Všem Vám moc děkujeme 

Elenka, Viktorka, Kristýna, Vendulka a maminka Tereza

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
200 Kč  •  2. 4. 2023 12:59
Štědrý dárce
200 Kč  •  1. 4. 2023 21:53
Štědrý dárce
600 Kč  •  1. 4. 2023 0:20
DobroDárce
300 Kč  •  31. 3. 2023 23:32
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  31. 3. 2023 21:57
Štědrý dárce
100 Kč  •  31. 3. 2023 14:53
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  31. 3. 2023 10:47
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  30. 3. 2023 20:25
DobroDárce
1 000 Kč  •  30. 3. 2023 18:27
Štědrý dárce
300 Kč  •  30. 3. 2023 13:57
Milý dárce
200 Kč  •  29. 3. 2023 23:10
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  29. 3. 2023 17:53
Štědrý dárce
200 Kč  •  29. 3. 2023 9:01
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  28. 3. 2023 21:45
DobroDárce
1 000 Kč  •  28. 3. 2023 21:40
Laskavý dárce
100 Kč  •  28. 3. 2023 21:31
Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  28. 3. 2023 15:50
Štědrý dárce
300 Kč  •  28. 3. 2023 12:07
Helen
300 Kč  •  28. 3. 2023 8:33
Mnoho sil a štěstí
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  27. 3. 2023 23:20
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  27. 3. 2023 19:47
Velkorysý dárce
150 Kč  •  27. 3. 2023 19:44
Laskavý dárce
700 Kč  •  27. 3. 2023 17:27
Milý dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2023 17:03
DobroDárce
200 Kč  •  27. 3. 2023 14:58
Milý dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2023 14:46
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 14:01
Hana M.
900 Kč  •  27. 3. 2023 13:35
Hodně sil vám všem!
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2023 11:58
Milý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 11:16
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  27. 3. 2023 10:47
DobroDárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 8:38
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 8:10
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2023 7:22
DobroDárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 0:44
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 0:17
DobroDárce
300 Kč  •  26. 3. 2023 22:16
Milý dárce
600 Kč  •  26. 3. 2023 22:04
Laskavý dárce
100 Kč  •  26. 3. 2023 21:43
Velkorysý dárce
600 Kč  •  26. 3. 2023 19:21
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 3. 2023 19:16
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 3. 2023 18:59
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  26. 3. 2023 18:21
DobroDárce
400 Kč  •  26. 3. 2023 17:09
Laskavý dárce
100 Kč  •  26. 3. 2023 16:37
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 3. 2023 16:33
Dobrosrdečný dárce
1 120 Kč  •  26. 3. 2023 11:01
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 3. 2023 10:45
Jana
300 Kč  •  26. 3. 2023 10:26
Přeji holčičkám i mamince hodně síly a hodně štěstí a zdraví v životě. Držte se 🍀
DobroDárce
300 Kč  •  26. 3. 2023 1:08
Laskavý dárce
600 Kč  •  25. 3. 2023 20:57
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  25. 3. 2023 20:32
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  25. 3. 2023 16:46
Laskavý dárce
600 Kč  •  25. 3. 2023 15:32
Jana
200 Kč  •  25. 3. 2023 13:37
Drzim pesti ✊❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 3. 2023 13:21
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  25. 3. 2023 12:14
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  25. 3. 2023 10:01
Milý dárce
200 Kč  •  25. 3. 2023 9:25
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  25. 3. 2023 9:03
DobroDárce
300 Kč  •  25. 3. 2023 7:40
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  25. 3. 2023 0:51
Velkorysý dárce
100 Kč  •  24. 3. 2023 23:41
Laskavý dárce
150 Kč  •  24. 3. 2023 22:35
DobroDárce
600 Kč  •  24. 3. 2023 22:20
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  24. 3. 2023 22:00
Štědrý dárce
100 Kč  •  24. 3. 2023 21:30
Tereza
1 000 Kč  •  24. 3. 2023 21:23
Držíme berušce palce!
Milý dárce
600 Kč  •  24. 3. 2023 21:13
Štědrý dárce
300 Kč  •  24. 3. 2023 21:13
Milý dárce
200 Kč  •  24. 3. 2023 20:57
Velkorysý dárce
100 Kč  •  24. 3. 2023 20:52
DobroDárce
300 Kč  •  24. 3. 2023 20:35
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 3. 2023 19:55
DobroDárce
1 000 Kč  •  24. 3. 2023 19:47
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  24. 3. 2023 19:39
Sárka a Kryštůfek
300 Kč  •  24. 3. 2023 17:08
Hodně sil bojovníci 🍀♥️
Štědrý dárce
500 Kč  •  24. 3. 2023 16:32
DobroDárce
300 Kč  •  24. 3. 2023 16:22
DobroDárce
600 Kč  •  24. 3. 2023 16:08
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  24. 3. 2023 15:59
Miluše K.
450 Kč  •  24. 3. 2023 13:55
Moc držím Elence palce, ať se jí v životě daří❤️
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  24. 3. 2023 12:21
DobroDárce
500 Kč  •  24. 3. 2023 11:47
Milý dárce
200 Kč  •  24. 3. 2023 10:27
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  24. 3. 2023 9:27
Velkorysý dárce
100 Kč  •  24. 3. 2023 9:07
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  24. 3. 2023 8:52
Milý dárce
100 Kč  •  24. 3. 2023 8:38
Milý dárce
600 Kč  •  24. 3. 2023 7:39
Laskavý dárce
100 Kč  •  24. 3. 2023 7:15
Milý dárce
1 000 Kč  •  24. 3. 2023 6:19
.
200 Kč  •  24. 3. 2023 0:34
Ste veľmi silná žena!
Laskavý dárce
300 Kč  •  23. 3. 2023 22:39
Štědrý dárce
200 Kč  •  23. 3. 2023 22:33
DobroDárce
300 Kč  •  23. 3. 2023 22:32
Velkorysý dárce
300 Kč  •  23. 3. 2023 22:07
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  23. 3. 2023 22:05
Milý dárce
150 Kč  •  23. 3. 2023 21:58
Milý dárce
500 Kč  •  23. 3. 2023 21:54
DobroDárce
600 Kč  •  23. 3. 2023 21:24
Pája Junec
200 Kč  •  23. 3. 2023 20:41
Přejeme, ať už je jen lépe!
Milý dárce
600 Kč  •  23. 3. 2023 20:35
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  23. 3. 2023 19:27
DobroDárce
600 Kč  •  23. 3. 2023 19:07
Laskavý dárce
8 400 Kč  •  23. 3. 2023 18:44
DobroDárce
173 Kč  •  23. 3. 2023 17:37
Velkorysý dárce
600 Kč  •  23. 3. 2023 17:11
Laskavý dárce
300 Kč  •  23. 3. 2023 16:56
Štědrý dárce
500 Kč  •  23. 3. 2023 16:30
Tom
600 Kč  •  23. 3. 2023 14:12
Ať se malé daří co nejlépe
Rozalia
300 Kč  •  23. 3. 2023 13:24
Držte se děvčátka
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 3. 2023 11:51
DobroDárce
600 Kč  •  23. 3. 2023 11:33
DobroDárce
3 500 Kč  •  23. 3. 2023 10:15
Milý dárce
500 Kč  •  23. 3. 2023 10:03
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 3. 2023 8:41
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  23. 3. 2023 8:23
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  23. 3. 2023 7:39
Dobrosrdečný dárce
159 Kč  •  23. 3. 2023 7:07
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  23. 3. 2023 6:27
Velkorysý dárce
200 Kč  •  22. 3. 2023 22:54
DobroDárce
200 Kč  •  22. 3. 2023 22:21
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  22. 3. 2023 22:01
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  22. 3. 2023 21:32
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  22. 3. 2023 20:23
Divadlo Věž
1 000 Kč  •  22. 3. 2023 20:17
Hodně lásky, hodně sil, hodně štěstí a spoustu malých zázraků k tomu :-)
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  22. 3. 2023 19:59
Milý dárce
200 Kč  •  22. 3. 2023 18:36
Milý dárce
600 Kč  •  22. 3. 2023 16:51
DobroDárce
500 Kč  •  22. 3. 2023 15:58
Lucie H.
500 Kč  •  22. 3. 2023 15:44
Držíme palce ❤
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  22. 3. 2023 14:47
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  22. 3. 2023 14:03
Velkorysý dárce
10 000 Kč  •  22. 3. 2023 13:18
Milý dárce
100 Kč  •  22. 3. 2023 13:07
Velkorysý dárce
600 Kč  •  22. 3. 2023 12:58
DobroDárce
600 Kč  •  22. 3. 2023 12:54
.martin
2 000 Kč  •  22. 3. 2023 12:51
preju ti hodne sily 🙂
Štědrý dárce
123 Kč  •  22. 3. 2023 11:34
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  22. 3. 2023 11:06
Štědrý dárce
300 Kč  •  22. 3. 2023 10:35
Lenka Amri
300 Kč  •  22. 3. 2023 9:59
Přeji Vám hodně sil a aby se Vám sbírka pomohla ke splnění všeho, co je potřeba.
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  22. 3. 2023 9:27
Laskavý dárce
150 Kč  •  22. 3. 2023 8:17
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  22. 3. 2023 7:51
DobroDárce
1 000 Kč  •  22. 3. 2023 7:38
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  22. 3. 2023 4:50
Velkorysý dárce
100 Kč  •  21. 3. 2023 23:26
Štědrý dárce
600 Kč  •  21. 3. 2023 23:09
Štědrý dárce
100 Kč  •  21. 3. 2023 23:06
DobroDárce
150 Kč  •  21. 3. 2023 22:15
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 22:01
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  21. 3. 2023 21:34
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 21:33
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 20:48
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 20:25
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 20:06
Milý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 20:01
Milý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 19:58
Štědrý dárce
100 Kč  •  21. 3. 2023 19:50
Velkorysý dárce
600 Kč  •  21. 3. 2023 19:46
Štědrý dárce
200 Kč  •  21. 3. 2023 19:28
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 3. 2023 19:25
Milý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 18:29
Laskavý dárce
50 Kč  •  21. 3. 2023 18:24
DobroDárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 17:50
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  21. 3. 2023 17:44
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 17:44
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 17:20
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  21. 3. 2023 14:38
Milý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 14:36
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 14:22
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 13:25
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 13:03
Laskavý dárce
200 Kč  •  21. 3. 2023 12:36
Milý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 11:40
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 11:38
Štědrý dárce
50 Kč  •  21. 3. 2023 11:36
DobroDárce
200 Kč  •  21. 3. 2023 11:02
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 10:14
Štědrý dárce
600 Kč  •  21. 3. 2023 9:36
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 9:21
Barbara K.
300 Kč  •  21. 3. 2023 8:49
Ať je už jen lépe!
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 8:35
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 7:55
Laskavý dárce
200 Kč  •  21. 3. 2023 7:31
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 7:12
DobroDárce
150 Kč  •  21. 3. 2023 6:18
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 6:17
Milý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 6:15
Martina H.
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 6:13
Držte se! Jste neskutečné bojovnice 🥰
Štědrý dárce
100 Kč  •  21. 3. 2023 5:59
Laskavý dárce
100 Kč  •  21. 3. 2023 5:33
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  21. 3. 2023 5:20
Milý dárce
100 Kč  •  21. 3. 2023 1:33
DobroDárce
100 Kč  •  20. 3. 2023 23:10
Laskavý dárce
50 Kč  •  20. 3. 2023 23:07
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  20. 3. 2023 23:05
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  20. 3. 2023 23:01
Dárce
300 Kč  •  20. 3. 2023 22:52
Držíme pěsti ať to zvládnete ❤️❤️
Martina
1 000 Kč  •  20. 3. 2023 22:23
Přeji, ať je lépe. 😇
Bohdana K.
5 000 Kč  •  20. 3. 2023 21:56
Držte se🍀🍀🍀 at je brzy líp!
Honza
600 Kč  •  20. 3. 2023 21:27
Mějte se krásně :-)
Lea Ž.
130 Kč  •  20. 3. 2023 19:39
Hodně štěstí 🍀
Jana P.
2 000 Kč  •  19. 3. 2023 21:02
Přeji Vám a Vašim dcerám ze srdce mnoho sil, vůli, naději a optimismus. Modlím se za Vaši rodinu, lidi, které tím prochází s Vámi, a za moudrost pro doktory ohledně dalšího postupu.
Květa
300 Kč  •  19. 3. 2023 21:00
Přeji jen to nejlepší, hrozně smutné, když takto trpí člověk, zvláště potom dítě.
Pavla
1 000 Kč  •  19. 3. 2023 18:07
Snad se vše podaří vybrat, držte se všechny!❤️
Denisa
100 Kč  •  19. 3. 2023 16:18
hodne sily a stesti
Martina
100 Kč  •  18. 3. 2023 23:13
Držte se 🍀
LK
300 Kč  •  18. 3. 2023 22:35
Přejeme mnoho síly!
Milý dárce
555 Kč  •  18. 3. 2023 20:22
Posílám moc lásky!!!
Helena
600 Kč  •  18. 3. 2023 9:40
Přeji Vám všem už jen to dobré, ať se Elence daří co nejlépe a Vám všem hodně sil do dalších dnů.
Petra
600 Kč  •  17. 3. 2023 22:18
Prosím kupte si nějakou drobnost pro sebe maminko, jste silná žena, a Vaše dcera úžasná bojovnice, přeji moc štěstí❤️
HK
300 Kč  •  17. 3. 2023 13:48
❤❤❤
Štepanka Merta
1 000 Kč  •  15. 3. 2023 17:09
Drž te se❤️❤️❤️
H.
300 Kč  •  12. 3. 2023 22:53
❤️❤️❤️
Renata
1 000 Kč  •  12. 3. 2023 7:10
Moc přeji Elence a celé její rodině, aby se podařilo ulehčit jim trochu život. Moc držím palce.
Petra
300 Kč  •  12. 3. 2023 7:04
Mnoho sil 🍀
Nealce
1 000 Kč  •  12. 3. 2023 5:35
Přeju mnoho síly do života
Lenka J.
1 000 Kč  •  11. 3. 2023 9:45
🍀🍀🍀❤️❤️❤️
Libuše J.
2 000 Kč  •  11. 3. 2023 7:41
Posílám trošku ulehčení do života.
Kateřina Ševčíková
600 Kč  •  10. 3. 2023 20:17
Hodně štěstí a zdraví, beruško. Kéž seTi konečně začne dařit 💗
Marta
200 Kč  •  10. 3. 2023 20:11
Držím palce :)
Hana
600 Kč  •  10. 3. 2023 19:15
Ať se Vám daří.
Marian
600 Kč  •  10. 3. 2023 19:05
Přeji brzké uzdravení
Maruška H.
600 Kč  •  10. 3. 2023 7:42
Jste úžasná maminka a holky máte statečné. Držím palce ať se to už obrátí k lepšímu.
Silvia
2 000 Kč  •  10. 3. 2023 0:09
Drzim palce a myslim na Vas dievcata velmi. Posielam objatie pre mamku aj dievcata.
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  8. 3. 2023 1:32
Hodně zdravíčka! Holčičky jsou moc statečné! 🍀
Lenka Z.
200 Kč  •  7. 3. 2023 21:42
Hodně štěstí 🍀
Petra
1 000 Kč  •  7. 3. 2023 19:58
Moc držím palce k uzdravení 🙏🙏🙏🍀🍀🍀posílám jako matka samozivitelka alespoň malý příspěvek. Máte můj obdiv a úctu 🙏
Také matka
100 Kč  •  7. 3. 2023 18:35
Držte se.
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  7. 3. 2023 18:26
Hodne stesti princezny! ❤️🍀
Petra
300 Kč  •  7. 3. 2023 14:34
snad ta troška pomůže
Kristýna B.
100 Kč  •  7. 3. 2023 9:24
Držte se 🍀 posílám objetí a sílu ❤️❤️
Velkorysý dárce
300 Kč  •  7. 3. 2023 8:04
Holčičky držím vám palce ❤️🍀🌞
Dobrodárce
150 Kč  •  6. 3. 2023 23:39
Držte se holky
Jana Davidová
300 Kč  •  6. 3. 2023 23:11
❤️
Marcela
300 Kč  •  6. 3. 2023 22:54
Přeji Vám,a by yse vybralo co nejvíc peněz, aby měly holčičky příjemnější život :-)
PP+VP+EP+VP
2 000 Kč  •  6. 3. 2023 22:02
Držte se!
Hana Š.
300 Kč  •  6. 3. 2023 19:26
Elenko přeji hodně zdravíčka a mamince hodně síly. Držte se!!!
Alena
300 Kč  •  5. 3. 2023 0:03
Hodně štěstí Elenko.
Eduard P.
300 Kč  •  4. 3. 2023 23:06
Nedokážu si ani představit, jak moc těžké to je. Posílám na dálku hodně sil
Jana
300 Kč  •  4. 3. 2023 20:58
Přeji hodně zdraví a síly celé rodině ❤️
Lenka
2 000 Kč  •  4. 3. 2023 20:46
Přeji hodně štěstí a síly.
Petra M.
333 Kč  •  4. 3. 2023 18:45
Přeji vám mnoho sil a naděje..Zázraky se dějí, když v ně věříme 🙏❤️
DobroDárce
3 500 Kč  •  4. 3. 2023 18:43
Strašně moc Ti přeju, abys to zvládla a byla zase šťstná!
Lenka Š.
1 000 Kč  •  4. 3. 2023 16:44
Paní Terezo, jste nesmírně statečná, přeji Vám hodně sil!
Míra
300 Kč  •  3. 3. 2023 22:10
Čím více Nás bude, tím větší je naděje.
Dana J.
2 000 Kč  •  3. 3. 2023 16:40
Přeji Ti Elenko, abys byla šťastná navzdory všemu, co Tě potkalo Posílám Ti velkou pusu a pohlazení. Mávám Ti.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Helen
300 Kč  •  28. 3. 2023 8:33
Mnoho sil a štěstí
Hana M.
900 Kč  •  27. 3. 2023 13:35
Hodně sil vám všem!
Jana
300 Kč  •  26. 3. 2023 10:26
Přeji holčičkám i mamince hodně síly a hodně štěstí a zdraví v životě. Držte se 🍀
Jana
200 Kč  •  25. 3. 2023 13:37
Drzim pesti ✊❤️
Tereza
1 000 Kč  •  24. 3. 2023 21:23
Držíme berušce palce!
Sárka a Kryštůfek
300 Kč  •  24. 3. 2023 17:08
Hodně sil bojovníci 🍀♥️
Miluše K.
450 Kč  •  24. 3. 2023 13:55
Moc držím Elence palce, ať se jí v životě daří❤️
.
200 Kč  •  24. 3. 2023 0:34
Ste veľmi silná žena!

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám