Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Julii uhradit operaci v Německu

Vybráno 0 Kč 1 363 836 Kč
1 000 000 Kč
 -
1 713 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Julii uhradit operaci v Německu

Vybráno 0 Kč 1 363 836 Kč
1 000 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Julie Balounová
Datum přidání
16. 2. 2023
Poslední aktualita

23. 4. 2023 11:15

Poděkování

Chtěla bych poděkovat všem, kteří přispěli a drželi mi palce. Nyní mám necelé 4 týdny po operaci a musím říct, že je to stále velmi náročné a bolestné období. Ale jednu pozitivní zprávu mám, už jsem zpět v České republice a dávám se dohromady ve FN Plzeň!!!

Je to úplně neuvěřitelný kolik peněz se povedlo vybrat za ty 2 měsíce. Úplně jste mi vyrazili dech. Děkuji Vám z celého srdce, protože bez Vás bych to nezvládla!!! 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jmenuji se Julie Balounová. Je mi 19 let a už 2 roky můj život visí na hadičkách. Trpím vzácným Wilkie syndromem a dalšími cévními kompresemi, na který bohužel neexistuje lék. Při jídle mám obrovské bolesti a zvracím, proto jsem trvale odkázaná na enterální výživu (výživu do střeva). Jediná moje naděje je teď operace v Německu!

Komu pomůžeme?

Jsem bývalá gymnastka a studentka střední školy. Můj obrovský sen je stát se zdravotní sestřičkou a pomáhat lidem! Ale teď nejprve potřebuji pomoct já…

Ještě před několika lety jsem závodně sportovala, ale teď jsem ráda, že vůbec vstanu z postele!

Vše začalo na začátku roku 2021, kdy jsem najednou výrazně jsem zhubla. Přidali se problémy s trávením (neustálý pocit plnosti, bolest břicha, zvracení…) Vyústilo to v to, že jsem skončila na urgentním příjmu s enormně zvětšeným žaludkem a těžkou gastroparézou.

Mám za sebou celkem 6 hospitalizací, 11 gastroskopií, 4 CT a “X” rentgenů, 156 kontrol a nekonečno odběrů krve! 

A tohle rozhodně není všechno!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Celá sbírka bude určena na náklady spojené s operací v Německu. Bohužel v České republice se tato operace neprovádí a zdravotní pojišťovna operace v zahraničí proplácí jen málokdy… proto chci poprosit Vás! Budu moc ráda, když přispějete! Uděláte tím radost nejen mně, ale celé mojí rodině! A pomůžete mi zachránit život! Děkuji

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

23. 4. 2023 11:15

Poděkování

Chtěla bych poděkovat všem, kteří přispěli a drželi mi palce. Nyní mám necelé 4 týdny po operaci a musím říct, že je to stále velmi náročné a bolestné období. Ale jednu pozitivní zprávu mám, už jsem zpět v České republice a dávám se dohromady ve FN Plzeň!!!

Je to úplně neuvěřitelný kolik peněz se povedlo vybrat za ty 2 měsíce. Úplně jste mi vyrazili dech. Děkuji Vám z celého srdce, protože bez Vás bych to nezvládla!!! 

11. 4. 2023 21:51

Mám po operaci

Ve středu 29. 3. jsem podstoupila náročnou operaci v Německu. Bohužel se naskytlo pár komplikací… Měla jsem pneumotorax (nemohla jsem dýchat a kolabovala mi pravá plíce). Musela jsem být týden na umělé plicní ventilaci. Nyní je to 14 dní a stále ještě nemám vyhráno. Mám silné bolesti a zvracím. Údajně při operaci došlo k podráždění solar plexus, čímž se moje léčba výrazně prodlouží… Bohužel budu potřebovat další peníze na náklady spojené s hospitalizací, parenterální výživou, CT/CTa, fyzioterapii a další. Prosím pokud ještě můžete… přispějte, sdílejte, modlete se za mě!

Děkuji

Julie Balounová

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat