Sbírka ukončena:

Ortopedická matrace pro Danu

Vybráno 0 Kč 850 Kč
22 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
283 Kč
Průměrná výše daru
450 Kč
Nejvyšší dar
30 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ortopedická matrace pro Danu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Laurich
Datum přidání
19. 12. 2022

Představení sbírky

Jmenuji se Dana, mám velké problémy z bederní, krční páteří, silné bolesti hlavy, ostoporóza 1.stupně. Byla bych velmi ráda, abych si mohla zakoupit ortopedickou matraci. Chci vás lidé požádat o příspěvek na matraci. Mám ji hodně proleželou a bolesti se tím víc zhoršují. 

Komu pomůžeme?

Pomůžete Daně od silných bolestí krční a bederní páteře, silných bolestí hlavy. Chtěla bych se vyspat bez bolestí jako v peřince. Správná, matrace je důležitá na prokrvení celého těla. Matrace by měla vydržet delší dobu nežli 4měsíce. Což v dnešní době je velmi těžké.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na odlehčení páteře, hlavy, tedy zakoupení ortopedické matrace + ortopedický polštář, pomůcky k odlehčení těla, páteře. Pokud něco málo zbyde zakoupím masážní podložku s vyhříváním. Pro mě je ortopedická matrace velmi důležitá, pro správné držení těla.  

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Ellis
450 Kč  •  19. 12. 2022 17:47
❤❤
Laskavý dárce
200 Kč  •  19. 12. 2022 15:23
Jan
200 Kč  •  19. 12. 2022 14:11
Děkuji

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat