Sbírka ukončena:

Pomoc s ubytováním lidem i zvířatům z Ukrajiny

Vybráno 0 Kč 5 000 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
1 250 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc s ubytováním lidem i zvířatům z Ukrajiny

Vybráno 0 Kč 5 000 Kč
od 4 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Blazena Maronova
Datum přidání
24. 3. 2022

Komu pomůžeme?

Pomáháme každému, kdo odchází kvůli válce na Ukrajině. Zabezpečujeme odvoz do ubytovacích zařízení, deky, vodu, stravu i lékařskou péči. 

V některých případech i psychology. 

Vysíláme také dodávky s pomocí jak pro zvířata, tak pro lidi. Jsme aktivní v terénu, stanových táborech, ve službách rozdělených přes noc a den. Žádáme Vás o aktivní pomoc na tyto účely. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Sbírkou pomáháme konkrétním lidem v dané situaci, nákupy stravy, úhradou ubytování, budováním útulků pro zvířata, která museli zůstat na Ukrajině. V tomto případě je nutná část peněz na personal, který se o zvířata stará, stravu, lékařskou péči, prostory, do kterých se zvířata přesouvají. Jsou to aktivity preocesného charakteru podle jednotlivých situací. 

Děkujeme všem, kteří jsou ochotni pomoci

Ochotníci, kteří pomáhají s dennodennými problematiky přímo v dění podléhají velkým rizikům o své životy, ale i tak zachranují jak se da. V případě, že potřebujete pomoci, kontaktujte naši Olu: Odkaz na whatsapp: +421918727070.

Дякуємо Доніо, за організацію збору для людей та звіряток в Украіні, яким потрібна щоденна допомога з житлом, харчуванням та медичною допомогою,  яку ми їм забезпечуємо.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  25. 5. 2022 9:56
Dobrosrdečný dárce
3 000 Kč  •  19. 5. 2022 18:15
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  9. 5. 2022 8:33
Velkorysý dárce
700 Kč  •  28. 3. 2022 10:13

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat