Sbírka ukončena:

Osobní automobil pro Ukrajinu – Chrysler Cruiser

Vybráno 0 Kč 2 500 Kč
15 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
2 500 Kč
Průměrná výše daru
2 500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Osobní automobil pro Ukrajinu – Chrysler Cruiser

Vybráno 0 Kč 2 500 Kč
15 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Koridor UA z.s.
Datum přidání
22. 11. 2022

Koridor UA – pomáhá lidem na Ukrajině!

Jsme organizace, která se zabývá pomocí lidem na Ukrajině od začátku války. Kromě humanitární pomoci máme možnost z Čech na Ukrajinu vozit i starší auta, které mají už nejlepší roky za sebou. V Čechách takové auto lze sehnat velice levně a lidé se jich rádi zbaví s dobrým pocitem a na Ukrajině odvedou ještě pořádný kus práce!

Komu pomůžeme?

Darovat použité auto je jedinečná příležitost jak pomoci lidem, kteří o své auto přišli ve válce a nemají peníze na koupi nového. Kdo zná Ukrajinu, ví, že vzdálenosti kamkoliv jsou velké a cesta do nemocnice, nebo k doktorovi, vyzvednutí manžela na zastávce nebo dětí ve škole (tam kde se do školy chodí), to vše bez auta jde mnohem obtížněji. Nyní navíc přichází zima. Spotřeba aut v předních liniích je navíc neúměrně vysoká. Odhadujeme, že o automobil v důsledku války mohlo přijít až 100.000 osob!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Chysler Crusier  - je příklad vozu, kdy „za málo peněz můžeme zahrát hodně muziky“. Výše sbírky je určena podle pořizovací ceny vozidla, tak aby bylo zřetelné kolik stojí celá transakce. Budeme moc rádi, když se takových aut nasbírá co nejvíce.

Již jsme v minulosti vypravili kolonu vozidel a byla to velká dobrovolnická jízda!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
2 500 Kč  •  17. 12. 2022 20:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat