Sbírka ukončena:

Oxyterapie pro Karolínku

Vybráno 0 Kč 3 850 Kč
239 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
770 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Oxyterapie pro Karolínku

Vybráno 0 Kč 3 850 Kč
239 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucia Zoláková
Datum přidání
1. 9. 2022

Představení sbírky

Ráda by sem Vám představila moji holčičku Karolínku, který je 6 let. Karolínka byla jako miminko moc hodná a usměvavá holčička. Od prvního roku se její vývoj zastavil, nevnímala okolí, hračky, neuměla si hrát, nevydávala žádné zvuky a mněla velký problém s usínáním.  To ji trápí dodnes. Po čase to bylo horší- žila si ve svým světě, neposlechla na měno, točila se, třepala ručičkama, problémy s jídlem, spánkem, stereotypní chování, žádné slabiky, slova. Ve 2 letech ji byl diagnostikován dětský autismus s lehkou mentální retardací. Dnes v 6 letech už středně těžká mentální retardace.

Komu pomůžeme?

Karolínka je pořád nemluvící, je hyperaktivní a dost hlučná. Pořád má problém s usínáním, je dlouho do noci vzhůru. Vyhýbá se společnosti a dětem, s kterými si neumí hrát. Potřebuje celodenní péči a je zvykla jenom na mne, s nikým jiným nevydrží. Problém má i s WC, má až panický strach s jiných, nových prostor, záchodu. I tým jsou naše procházky, výlety hodně omezené. Od stanovení diagnózy se snažím s Karolinkou pracovat a hledat různé způsoby jak ji pomoct a dopřát ji šťastný a o něco lehčí  život.  Bohužel smě na to zůstali jenom my dvě. I přes to je Karolinka pořad usměvavá a veselá holčička, která miluje vodu a vaření.

S Kajou dělám ABA terapii, různé cvičení, logopedii. Má bezlepkovou a bezlaktózovou dietu, a teď smě vyzkoušeli terapii kyslíkem. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Penízky ze sbírky by sem chtěla použít na koupení  hyperbarické komory.  Zatím máme komoru jenom v pronájmu na jeden měsíc. Vzhledem k ceně pronájmů hyperbarické komory si to nemůžu dovolit. Táto terapie má pozitivní výsledky u dětí s autismem.  Mněla by jich zklidnit, pomoct se spánkem, úzkostí a kvalitou života. Možná i zlepšení v komunikaci. Už po krátkém čase vidím u Kájinky zlepšení.  Hlavně ve spánku, usíná dříve, a spí klidněji. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
50 Kč  •  30. 10. 2022 13:47
Laskavý dárce
200 Kč  •  28. 10. 2022 17:46
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  24. 10. 2022 17:46
Hanka
600 Kč  •  24. 10. 2022 13:17
🍀
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  24. 9. 2022 12:23

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat