Úspěšně vybráno:

Pomohli jste přispět k ozdravnému pobytu pro Julinku

Vybráno 0 Kč 43 750 Kč
40 000 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
4 375 Kč
Průměrná výše daru
35 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste přispět k ozdravnému pobytu pro Julinku

Vybráno 0 Kč 43 750 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jaroslav Janeček
Datum přidání
16. 8. 2022
Poslední aktualita

17. 10. 2022 20:20

Poděkování

Mnohokrát děkujeme všem dárcům, kteří nám pomohli dát dohromady částku potřebnou na ozdravný pobyt u moře pro naši Julinku. Jsme šťastni, že se i v dnešní době najde tolik dobrých lidí. 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

 Hezký den, snažíme se touto cestou dát dohromady peníze na ozdravný pobyt pro  Julinku (3 roky).  Julinka je alergička trpící atopickým ekzémem a opakujícími se infekcemi horních dýchacích cest. Chceme jí dopřát pobyt u moře, aby se její stav zlepšil a dostali jsme se z nekonečného kruhu nemocí a léků, které nás stojí bohužel dost peněz.

Komu pomůžeme?

Julinka se narodila jako zdravé miminko, ale již po krátké době bylo zřejmé, že bude trpět na problémy s pokožkou. Naší denní rutinou je péče o pokožku minimálně dvakrát denně a užívání léků proti alergii. 

Julinka měla problémy s pokožkou již krátce po narození, péče o její pokožku pro nás byla automatická, protože i její starší bratr je atopik. V deseti měsících měla svoji první laryngitidu a od té doby se toto onemocnění pravidelně vrací. Jakmile je ve školce, jsme doma každý měsíc, každá infekce je doprovázena zhoršením stavu pokožky a než se stačí zahojit jsme opět doma. Počátkem roku jsme navštívili alergologii a pravidelně užívá antihistaminika. Testování proběhne až v zimě, protože zatím byla malá, aby vyšla nějaká průkazná alergie.

Od letošního června se stav Juliiny pokožky velmi zhoršil. Každou noc ji budí svědění, takže si škrábáním přivodila četné léze zejména na nohou, pak také na rukou a zádech. Několikrát jsme navštívili kožní lékařku, s jejíž pomocí se léze pomalu hojí – přidala nám další antihistaminika a masti s antibiotikem a kortikoidem. Ale i přes trvalé užívání antihistaminik, krémů a mastiček s kortikoidy svědění nemizí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze chceme použít na pobyt u moře, který by mohl Julince pomoci a dostat nás tak ze začarovaného kruhu nemocí a nekonečných výdajů za léky. Pak také na úhrady léků, na které jsou nemalé doplatky nebo přírodní léčbu, jež není hrazena vůbec.

Ať se vybere částka jakákoli, budeme za ni rádi, protože i my se snažíme spořit, ale jde to pomalu, snad je ironií osudu, že oba s manželem pracujeme ve zdravotnictví. Děkujeme za jakoukoli podporu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

17. 10. 2022 20:20

Poděkování

Mnohokrát děkujeme všem dárcům, kteří nám pomohli dát dohromady částku potřebnou na ozdravný pobyt u moře pro naši Julinku. Jsme šťastni, že se i v dnešní době najde tolik dobrých lidí. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
3 500 Kč  •  23. 8. 2022 6:29
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  22. 8. 2022 12:56
Dobrosrdečný dárce
35 000 Kč  •  19. 8. 2022 13:36
Štědrý dárce
600 Kč  •  17. 8. 2022 20:49
Velkorysý dárce
50 Kč  •  17. 8. 2022 12:39
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  17. 8. 2022 11:06
DobroDárce
100 Kč  •  17. 8. 2022 10:39
DobroDárce
100 Kč  •  16. 8. 2022 21:45
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 8. 2022 21:35
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 8. 2022 20:30

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat