Úspěšně vybráno:

Patrikovi na neurosenzorické rehabilitace

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
11 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Patrikovi na neurosenzorické rehabilitace

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
10. 11. 2022

Představení sbírky

Patrikovi, který letos oslavil své 24. narozeniny, byla krátce po narození diagnostikována středně těžká mentální retardace, ztráta sluchu a křivý růst páteře. Vyrůstal jen se svým otcem, který o něj pečuje a je mu největší oporou až dodnes. Ten by mu rád dopřál neurosenzorické rehabilitace, které by mohli Patrikovi pomoci zlepšit jak jeho psychický, tak i fyzický stav.

Komu pomůžeme?

Patrika spolu s jeho tatínkem maminka opustila, když mu byly 4 roky. Její odchod Patrika poznamenal natolik, že je doteď neustále ve střehu a kontroluje svého otce, jestli je doma. Každou noc ho chodívá do ložnice tiše pozorovat, protože se musí ujistit, že je stále doma.

Už v průběhu těhotenství lékaři informovali jeho matku o špatných výsledcích testů z plodové vody a dalších vyšetřeních. Bohužel se o tom nikdy jeho otci nezmínila. Po narození měl Patrik nepřiměřeně velký propadlý hrudník a v očích krev. O pár let později mu byla diagnostikována středně těžká mentální retardace, ztráta sluchu z 97 % a křivý růst páteře, který mu znesnadňuje sed i chůzi. Neposedí dlouho. Sedává jen občas na židle bez koleček. Odmítá chodit po schodech. Jízda MHD mu nedělá dobře, otec si musel proto pořídit auto. Patrik má fobii z uzavřených a úzkých prostor. K cizím lidem je přátelský, ale nevydrží být s nimi dlouho o samotě, po chvilce vyhledává otcovu přítomnost. Když ho dlouho nevidí, stává se agresivním. V takové situaci je pak nezvladatelný, neposlouchá nikoho kromě jeho. Nemá rád, když ho někdo k něčemu nutí. Je dobré ho nechat být, ať vychladne.

Patrik ráno nesnídá. První jídlo má až kolem 10h. Když mu znakovou řečí otec ukáže, že se má nasnídat, poslechne ho a sní ji, ale hned poté vše vyzvrací. Proto syna nenutí snídat. U oběda nastává opačný proces. Musí ho vždy zavčasu zastavit, protože by jinak nepřetržitě pokračoval v jezení, které by vedlo opět ke zvracení. Potřebuje pomoct jak s krmením, tak i s oblékáním a osobní hygienou, protože toho sám není schopen. I přesto, že je neslyšící, má rád hudbu (zvuk je vibrace, kterou cítí), na kterou dokonce tančí. S Patrikem otec velice rád chodí do bazénu a do přírody.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na uhrazení neurosenzorických terapií ve Verheul centru v Ostravě. I když to pro Patrika bude pouze krátkodobá terapie, i tak mu to se zlepšením jeho zdravotního stavu moc pomůže. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
30 000 Kč  •  14. 11. 2022 10:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat