Úspěšně vybráno:

Penízky na cvičení pro Sofinku

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
9 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Penízky na cvičení pro Sofinku

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
25. 7. 2022

Představení sbírky

Sofinka se narodila se spinální svalovou atrofií 1. typu, což je ta nejtěžší forma. Soutěžící Iveta Vítová Lutovská pro ni v pořadu Na lovu vybojovala 30 000 Kč. Za to si bude moci Sofinka dopřát další pravidelné cvičení, které jí pomáhá zlepšovat její stav.

Komu pomůžeme?

Sofinka je 4 letá slečna, která se od narození se nehýbala. Ve třech měsících ji byla potvrzena spinální svalová atrofie nejtěžšího stupně (SMA1). V tu dobu ještě nebyla v ČR běžně dostupná léčba, což bylo pro její rodiče velice těžké zjištění plné beznaděje. Nechtěli se s tím však smířit a hledali střípky naděje po celém světě. Jako alespoň nějakou možnost našli v USA, a to díky studii na lék, kam se jim Sofinku podařilo přihlásit.


V pěti měsících podstoupila genovou terapii. Poté strávila ještě následující rok a půl v Americe, kde podrobovali Sofinku náročným kontrolám v nemocnici. Rodiče netušili, co mohou očekávat, protože to byla zatím jen studie. Žádnou jinou možnost ale neměli.  

Od té doby Sofinka denně cvičí a rehabilituje. Za zázrak je považován fakt, že vůbec žije, natož že sama dýchá, sama jí, mluví, je velice chytrá a zvídavá. Díky fyzioterapiím a kompenzačním pomůckám dělá pokroky, je to velká bojovnice. Nikdy nic nevzdala, i když to někdy bylo hodně těžké. Ačkoli dostala lék, nikdy nebude stejná jako její vrstevníci, protože v době, kdy léčbu podstoupila, se již téměř nehýbala a poškozené motoneurony zatím žádná léčba opravit neumí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky rodiče Sofinky využijí na zaplacení neurorehabilitací či na nákup rehabilitačních pomůcek. Jedinou nynější možností, jak zlepšit její stav a motorické dovednosti, je pravidelné cvičení, především opakované intenzivní neurorehabilitace a vhodné kompenzační pomůcky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
30 000 Kč  •  25. 7. 2022 14:43

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat