Sbírka ukončena:

#PLNIMESNY Lucince – Pobyt u moře

Vybráno 0 Kč 300 Kč
135 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

#PLNIMESNY Lucince – Pobyt u moře

Vybráno 0 Kč 300 Kč
135 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
You Dream We run
Datum přidání
9. 6. 2022

Představení sbírky

Již 8. rokem pořádáme největší sportovně charitativní akci v ČR – You Dream We Run, kde se snažíme společně se širokou veřejností plnit sny handicapovaným. V letošním roce nás napadlo dát možnost přispět na tyto sny i lidem, kteří se zapojit nemohou nebo chtějí přispět pouze finanční částkou.  

(video z roku 2019) 

Všechny prostředky vybrané na této platformě budou použity na financování celkem 9 snů (naleznete je na profilu organizace). 

Děkujeme za podporu ♥. Pokud se budete chtít zúčastnit samotné akce budeme moc rádi. 

Důležité odkazy, co by Vás mohli zajímat: 

Informace o naší organizaci: https://www.youdreamwerun.cz/spolek-prosen/

Informace o akci YDWR: https://www.youdreamwerun.cz/

Komu pomůžeme?

V letošním roce je naší snahou splnit sny 9 hendikepovaným, jedním ze snů je i ten Lucinky – ráda by se podívala poprvé k moři. 

Mladá bojovnice, která o moři slyšela jen od svých kamarádů a ráda by jej okusila na vlastní kůži. 

Jaký je její příběh? 

Lucinka se narodila jako krásná, zdravá holčička. Byla společenská, kamarádská a velmi veselá.

Když měla 6,5 roku, šla na banální vyšetření artrografii. Tehdy došlo k naší tragedii, kdy se nám během hodiny otočil život naruby. Vlivem laxního přístupu lékaře došlo k dlouhodobému dušení a následně k zástavě srdce a těžkému poškození mozku. Luci ležela na ARU v komatu 3 týdny a nevědělo se, zda to přežije. Potom následovaly dlouhé pobyty v nemocnicích a rehabilitačních ústavech. Nebyly jsme více jak rok doma.

Nyní je Luci na vozíku. Nechodí, neleze ani se neplazí. Špatně mluví a neovládá ruce. Je zcela závislá na mojí pomoci. Vše si však uvědomuje a všemu rozumí. Třeba se mě ptá, jestli ji bude nějaký kluk mít rád, když je na vozíku. Je uvězněná ve vlastním nemocném těle. Trpí spasticitou a dystonii. 

Má velké spazmy (křeče) po celý den. Navštěvuje školu pro tělesně postižené, kde má rehabilitace, ergoterapii a logopedii. Stále se snažíme dělat vše pro zlepšení jejího zdravotního stavu. Jezdíme na rehabilitační pobyty s intenzivním cvičením 3 krát ročně a pravidelně cvičíme doma. Luci je navzdory všemu stále společenská. Je z ní už slečna, bude mít 13 roků. 

A jako každý, i ona má své sny. Ten největší,…moci chodit, mluvit a být zdravá, jako ostatní děti ji asi splnit nemůžu, ale moc ráda bych jí splnila alespoň jeden sen. Její další velký sen je koupání v moři. Luci má moc ráda vodu a taky je součástí rehabilitace. Pomáhá jí to k uvolnění. Pro Luci je uvolnění moc důležité. Ubývá bolestivých křečí a celkový stav, i mluvení se zlepší. 

Luci o dovolené u moře často mluví. Slyší od kamarádů, jaké to tam je prima. Moc bych chtěla Luci její sen splnit, ale není to v mých silách a možnostech. Jsem na Luci sama. S manželem se rozvádíme a bohužel mi nepomáhá. Zařídil si nový, jednodušší život s novou přítelkyní.

Pokud by se podařilo Luci splnit alespoň tento sen, potřebovala bych, aby s námi u moře byl asistent. Sama bych to nezvládla. Luci už má přes 50 kg a je zcela závislá na mé pomoci.
Lucinka neměla v životě moc štěstí. Přišla kvůli cizímu zavinění o to nejcennější. 

Přišla o svobodu v pohybu, o kompletní rodinu.

Moc bychom si obě přály, že se na ni alespoň na chvíli štěstí usměje.
Pro někoho je to každoroční samozřejmost. Pro Luci je to jeden z velkých snů, který nikdy nezažila, koupat se v moři a zažít alespoň jednou to, o čem slyšela od kamarádů.

Pomůžete nám její sen splnit? 

https://www.youdreamwerun.cz/lucie-h/ 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na financování snu pro Lucii, tedy zájezd k moři s asistencí. Pobyt je pro ni doporučen ze zdravotních důvudů. Sny jsou předávány hned po skončení akce. 

Pokud vybere více, darujeme tyto prostředky jiným organizacím (spolupracujeme např. s Domovem Olga, DD Černá hora). Od roku 2017 finančně podporujeme (jeho rehabilitace) také bývalého záchranáře Zdeňka Mikuly, který se stal patronem našeho charitativního běhu. Vše lze velice snadno dohledat na našem transparentním účtu.

Pokud se sen nepodaří splnit, prostředky se převedou na příští ročník akce, zůstávají na transparentním účtu nebo jsou proplaceny za léčebné výlohy oproti faktuře danému jedinci. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  13. 6. 2022 14:54
🍀

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat