Sbírka ukončena:

#PLNIMESNY Nikolce – Pobyt u moře

Vybráno 0 Kč 400 Kč
35 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
400 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

#PLNIMESNY Nikolce – Pobyt u moře

Vybráno 0 Kč 400 Kč
35 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
You Dream We run
Datum přidání
9. 6. 2022

Představení sbírky

Již 8. rokem pořádáme největší sportovně charitativní akci v ČR – You Dream We Run, kde se snažíme společně se širokou veřejností plnit sny handicapovaným. V letošním roce nás napadlo dát možnost přispět na tyto sny i lidem, kteří se zapojit nemohou nebo chtějí přispět pouze finanční částkou.  

(video z roku 2019) 

Všechny prostředky vybrané na této platformě budou použity na financování celkem 9 snů (naleznete je na profilu organizace). 

Děkujeme za podporu ♥. Pokud se budete chtít zúčastnit samotné akce budeme moc rádi. 

Důležité odkazy, co by Vás mohli zajímat: 

Informace o naší organizaci: https://www.youdreamwerun.cz/spolek-prosen/

Informace o akci YDWR: https://www.youdreamwerun.cz/

Komu pomůžeme?

V letošním roce je naší snahou splnit sny 9 hendikepovaným, jedním ze snů je i ten Nikolčin – pro efektivnější léčbu by si přála pobyt u moře.

Jaký je její příběh? 

Nikolka se narodila nepatrně předčasně v 38. týdnu těhotenství císařský řezem. Celé těhotenství proběhlo v pohodě, takže nic nenasvědčovalo tomu, že by to mohlo být jinak. Po porodu ovšem lékaři v porodnici v Boskovicích zjistili, že Nikolka má zřejmě nějakou srdeční vadu a proto byla pár hodin po porodu převezena na novorozeneckou JIP do Dětské nemocnice v Brně. 

Tam lékaři Nikolce diagnostikovali 5 vrozených vývojových vad srdce (vrozená stenóza pulmonální chlopně, vrozená stenóza aortální chlopně – s těmito vadami byla ve své době 3. dítě v republice, otevřená tepenná dučej, dvojcípá aortální chlopeň, hypoplastický aortální oblouk). Ve věku 1 měsíce života podstoupila 2 operace srdce ve FN Motol v Praze, kde ji uzavřeli tepennou dučej a katetrem rozšířili zúženou pulmonální chlopeň.

Časem se bohužel začaly přidávat další diagnózy, o kterých neměli tušení ani doktoři. V 21 měsících věku, kdy Nikolka stále ještě nedovedla sama chodit a sezení bylo vratkavé, ji byla zjištěna retardace vertikalizace a diagnostikován Centrální hypotonický syndrom (oslabené svalstvo trupu). Za další 3 měsíce se přidala diagnóza těžké oboustranné nedoslýchavosti (o něco lépe slyšela zvuky hluboké než vysoké, vysoké slyšela až při 90 decibelech).

První samostatné krůčky Nikolka udělala až ve 2,5 letech, od 3 let má sluchadla a od tohoto věku se také učí mluvit a pravidelně navštěvuje logopedii v Blansku a příležitostně v Brně (z důvodu velkého vytížení ambulance).

Nikolka je ambulantně sledována na kardiologii, neurologii, ortopedii, rehabilitaci, ORL, foniatrii + audiologii. Celý svůj dosavadní život je pod neustálou kontrolou lékařů, ale naučili jsme Nikolku tyto návštěvy v ambulancích brát sportovně a vždy se za paní doktorkou/panem doktorem těší, což mi aspoň trochu ulevuje. Lékařských kontrol se bohužel nezbaví do konce života – vady srdce a sluchu nám už nikdo neodpáře, ale snažíme se s tím statečně bojovat a vzájemně si užívat každý Nikolčin pokrok, byť malý, ale pro nás obě je to velký úspěch.

Školku navštěvovala ve Svitávce, ale vzhledem k jejím vadám musela mít asistenta pedagoga. Nyní chodí do druhé třídy ZŠ ve Svitávce      a ve třídě má svoji speciální pedagožku, která jí pomáhá s učivem. Škola ji baví natolik, že by tam nejradši chodila i o víkendu.
Nikolka je aktivní, společenská a milá holčička, která má moc ráda děti. Jejich společnost ji motivuje v učení se novým věcem. Tak to je tak náznakově Nikolčin životní příběh.

https://www.youdreamwerun.cz/nikola-bohatcova/ 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na financování Nikolčina snu, tedy pobyt u moře. Sny jsou předávány hned po skončení akce. 

Pokud vybere více, darujeme tyto prostředky jiným organizacím (spolupracujeme např. s Domovem Olga, DD Černá hora). Od roku 2017 finančně podporujeme (jeho rehabilitace) také bývalého záchranáře Zdeňka Mikuly, který se stal patronem našeho charitativního běhu. Vše lze velice snadno dohledat na našem transparentním účtu.

Pokud se sen nepodaří splnit, prostředky se převedou na příští ročník akce, zůstávají na transparentním účtu nebo jsou proplaceny za léčebné výlohy oproti faktuře danému jedinci. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  12. 6. 2022 11:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat