Sbírka ukončena:

#PLNIMESNY Terezce – Pobyt na Kostarice

Vybráno 0 Kč 300 Kč
160 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

#PLNIMESNY Terezce – Pobyt na Kostarice

Vybráno 0 Kč 300 Kč
160 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
You Dream We run
Datum přidání
9. 6. 2022

Představení sbírky

Již 8. rokem pořádáme největší sportovně charitativní akci v ČR – You Dream We Run, kde se snažíme společně se širokou veřejností plnit sny handicapovaným. V letošním roce nás napadlo dát možnost přispět na tyto sny i lidem, kteří se zapojit nemohou nebo chtějí přispět pouze finanční částkou.  

(video z roku 2019) 

Všechny prostředky vybrané na této platformě budou použity na financování celkem 9 snů (naleznete je na profilu organizace). 

Děkujeme za podporu ♥. Pokud se budete chtít zúčastnit samotné akce budeme moc rádi. 

Důležité odkazy, co by Vás mohli zajímat: 

Informace o naší organizaci: https://www.youdreamwerun.cz/spolek-prosen/

Informace o akci YDWR: https://www.youdreamwerun.cz/

Komu pomůžeme?

V letošním roce je naší snahou splnit sny 9 hendikepovaným, jedním ze snů je i ten Terezčin ráda by se podívala na Kostariku

Mladá bojovnice, která by se ráda podívala znovu do zahraničí.

Jaký je její příběh? 

Ahoj,

jmenuji se Terka a je mi 23 roků. Jako malá jsem ráda cestovala s rodiči nebo s babičkou, která mne brávala na dovolenou. Vždy jsme zažili spoustu legrace, dobrodružství a zároveň poznávali i zajímavá místa. Hlavně babička měla vždy vše dopředu prostudované a chtěla mi ukázat co nejvíce zajímavostí a navíc o tom uměla i moc hezky vyprávět. Představovala jsem si, že až vyrostu, budu cestovat po světě a navštívím exotická místa, poznám zajímavé lidi, jinou kulturu..prostě krásný sen.

Vidina tohoto snu se mi začala rozplývat před 10 lety, kdy mi lékaři diagnostikovali nádor na mozku. Musela jsem absolvovat velmi náročnou a intenzivní léčbu, která trvala více jak dva roky a během níž jsem doslova bojovala o svůj život. V Motole tedy začala léčba, během které jsem podstoupila dvě složité operace mozku, radioterapii a dva typy chemoterapie. Při druhé operaci jsem poprvé ochrnula na pravou polovinu těla, vznikla tzv. pooperační plegie (úplné ochrnutí). Následovalo ozařování a první chemoterapie.

Ta nejenže nezabrala, ale moje tělo na ni navíc zareagovalo velmi negativně. Na měsíc se mi zastavila střeva. Ležela jsem v nepředstavitelných bolestech. Jediné, co mohli lékaři udělat, bylo to, že mi dávali velké dávky utišujících léků proti bolesti a nezbývalo jen čekat, až střeva začnou opět pracovat.

První chemoterapie měla pro mne opravdu fatální účinky a následky. Ještě více se zhoršil můj zdravotní stav, který už tak byl velmi vážný. Navíc jsem ještě ve větším rozsahu ochrnula (po druhé operaci jsem usilovně rehabilitovala a rozcvičovala se), přestala jsem taky mluvit, číst, psát a počítat. Léčba nebyla zrovna jednoduchá, neboť měla mimo jiné i vedlejší účinky, které způsobily vážné poškození CNS. Výsledkem byla těžká pravostranná hemiparéza, poškození zraku, sluchu, afázie … V Motole nám také lékaři oznámili, že už mi nemohou pomoci, protože pro mne žádnou další léčbu nemají. Domů mě táta přinesl v náruči a v hrozném stavu. Jenom jsem ležela a dívala se. 

Druhou chemoterapii – experimentální, jsem absolvovala již v Brně, kam se rodiče obrátili o pomoc.  Zde nám lékaři při nástupu řekli, že by se musel stát jedině zázrak a těch prý moc není. V mém případě se ale stal, protože experimentální chemoterapie zabrala a byla díky Bohu úspěšná!

Se zmiňovanými následky, dalšími zdravotními problémy ( bolesti hlavy) a komplikacemi se i nyní ve velké míře potýkám. Stále se ještě neobejdu bez vozíku, chybí mi jemná motorika, zdokonaluji řeč, čtení, psaní, absolvuji rehabilitaci a hodně cvičím, abych na tom byla lépe a lépe. Udělala jsem velký kus práce, ale ještě toho mám hodně před sebou. Kvůli zdravotním problémům také nemůžu chodit do školy jako ostatní vrstevníci. Mám individuální vzdělávací plán a učím se doma. Do školy jezdím pouze na konzultace a přezkoušení. Všechno je to hodně náročné. Kvůli nemoci jsem přišla i o kamarády, kteří mi tak moc chybí. Rodiče dělají celou dobu vše pro to, aby mi je alespoň trochu nahradili, ale jsou to prostě rodiče, i když úžasní, ale rodiče.

Cestování zůstává pouze u vzpomínek. U vzpomínek, které mi pomáhají zvládat těžké chvíle. Občas mě zamrzí, když vidím, jak mí vrstevníci a třeba i bývalí spolužáci můžou svobodně kamkoliv cestovat a to bez ohledu na to, jestli se někam dostanou s vozíkem nebo jestli je jejich rodiče někam dovezou nebo doprovodí.

Mým velkým snem je podniknout dobrodružnou cestu, na kterou budu dlouho vzpomínat a při které bych chtěla navštívit nejkrásnější místa východní a jihovýchodní Asie včetně Země vycházejícího slunce – Japonska, které je pro mě nejzvláštnější zemí světa s úchvatnou historií a odlišnou kulturou.

Děkuji Vám všem za to, že by se mi můj velký sen mohl splnit.

Terka

Sen byl původně plánován jako poznávací výlet Japonskem, ale z důvodů spojených s covid restrikcemi bylo nutné sen změnit. 

https://www.youdreamwerun.cz/tereza-vargova/ 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na financování Terezčina snu, tedy poznávací zájezd na Kostariku. Sny jsou předávány hned po skončení akce. 

Pokud vybere více, darujeme tyto prostředky jiným organizacím (spolupracujeme např. s Domovem Olga, DD Černá hora). Od roku 2017 finančně podporujeme (jeho rehabilitace) také bývalého záchranáře Zdeňka Mikuly, který se stal patronem našeho charitativního běhu. Vše lze velice snadno dohledat na našem transparentním účtu.

Pokud se sen nepodaří splnit, prostředky se převedou na příští ročník akce, zůstávají na transparentním účtu nebo jsou proplaceny za léčebné výlohy oproti faktuře danému jedinci. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  13. 6. 2022 14:58
🍀

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat