Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Magdě k lepšímu životu

Milník 1/8

Dluh právník

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 2/8

Terapie na druhou polovinu roku pro 1 díte

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 3/8

Terapie na půl roku pro 1 dítě

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 4/8

Nájem + kauce

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 5/8

Právní zastoupení

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 6/8

Právní zastoupení

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 7/8

školka na 5 měsíců

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 8/8

školka na 5 měsíců 2/2

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč
 -
1 100 dárců
Celkem se zapojilo
607 Kč
Průměrná výše daru
10 750 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Magdě k lepšímu životu

Milník 1/8

Dluh právník

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 2/8

Terapie na druhou polovinu roku pro 1 díte

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 3/8

Terapie na půl roku pro 1 dítě

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 4/8

Nájem + kauce

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 5/8

Právní zastoupení

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 6/8

Právní zastoupení

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 7/8

školka na 5 měsíců

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Milník 8/8

školka na 5 měsíců 2/2

Vybráno 0 Kč 667 866 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pod Svícnem, Michaela Reinohl Studena
Datum přidání
30. 3. 2023
Poslední aktualita

30. 5. 2023 17:46

Poděkování od Magdy

Vážení a milí,

chtěla bych poděkovat všem, kteří jste podpořili obyčejnou mámu dvou úžasných dětí. Sedím tu a pláču dojetím.
667 566 Kč? Jsem v šoku! Nejde o částku jako takovou, ale 1099 lidi?!
Vkládáte do mě nějakou důvěru. Důvěru? Někdo mi věří? Vy si pro nás přejete něco dobrého? Pro nás odepsaný? Nejsme odepsaní? Věříte, ze to zvládneme? 

Ach… jak moc jsme vám zavázaní, jak jen vám poděkovat.

Z celého srdce! Moc vám všem děkuji! Já! My všichni!

Přísahám, že to jen tak nevzdáme. Na to si vaší důvěry příliš vážím. A přísahám, že budu pomáhat nadále ostatním, kteří si prošli peklem domácího násilí.

Děkuji.

Vaše M.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Jsme Bára a Míša. Před 9 měsíci jsme založili iniciativu Pod svícnem (www.pod-svicnem.cz) na pomoc obětem domácího násilí. 
Sdílíme příběhy obětí, pomáháme jim nalézt právní zastoupení, terapeuty. 

Komu pomůžeme?

Pomůžete konkrétně „Magdě“. Museli jsme její jméno a některé reálie kvůli anonymitě pozměnit.
Zde je její příběh:

Manžel zničil tři životy. Za týrání malého miminka a těžké ublížení na zdraví, dostal podmínečný trest.

Už jako malá jsem byla týrané dítě. Když se objevil můj šarmantní manžel, působil jak princ na bílém koni. Z pohádky se ovšem brzy vyklubala noční můra.

Zpočátku byl na mě strašně hodný, vyprávěl mi, jak se stará o rodiče a často za nimi jezdí (později jsem se dozvěděla, že jeho maminka je naprosto zdravá a otec alkoholik). Měl rád pořádek, já perfekcionista, takže bylo vždy naklizeno. Začala jsem věřit v lásku na první pohled, milovala jsem ho a myslela si, že on miluje mě. Stále mi říkal, co pro mě udělá, jak nemá rád, když se muž chová špatně k ženě. Jezdili jsme stále na výlety, užívali jsme si života, chtěl mě jen pro sebe a mě to těšilo. Po půl roce jsem zjistila, že jsem těhotná. Měla jsem pocit, že i on má radost, alespoň to všem kolem vyprávěl. V tu dobu jsme spolu už bydleli. Tvrdil mi, že je zvyklý na 3 teplá jídla denně a druhý den nechce jíst to samé. Celé dny jsem stála u plotny, uklízela, vařila a starala se o něj. Pak mě požádal o ruku a já neváhala ani chvilku. Svatební přípravy byly jen na mně… většinou jsem ale podle něj udělala vše špatně. Tam začínaly první neshody. Když to přehnal, přišel s kytkou nebo nějakým dárkem a omlouval se. Říkal, že to je kvůli mým hormonům a že po porodu bude vše dobré.

Na syna, a také na to, že budu konečně „normální“ a pro manžela dost dobrá, jsem se velmi těšila. Rodila jsem dva dny a bylo to šílené. Křičela jsem a on křičel na mě, že to zvládne každá, tak ať se snažím, že dýchám špatně, že tlačím špatně nebo jen seděl a koukal do telefonu. Když přišla doktorka, tak dělal, jak mě miluje. Když se malý narodil, nedýchal. Okamžitě mi ho odnesli. Strašně jsem se bála, slyšela jsem jen ty přístroje a hlasy zdravotníků… Manžel řekl, že si jde zakouřit a pak se vrátí a nechal mě tam úplně samotnou.

 Syna dali dohromady, dala jsem mu jen pusu a hned ho zase odnesli. Kolabovala jsem, měla jsem velkou ztrátu krve a nebyla schopná se pomalu ani pohnout. Manžel přišel a řekl, že nemá smysl, aby tam ještě byl. Malého si šel vyfotit na JIP a pak domů. Už v šestinedělí mě nutil denně do sexu, v té době jsem měla silnou anemii, bolesti a motala se mi hlava. Když jsem si prosadila svou, byl na mě hnusný, že je chlap a sex prostě potřebuje, že jsem neschopná ženská, když mu nedám, co chce. Zesměšňoval mě, urážel a ponižoval. Většinou dostal to, co chtěl. Nepůjdu do podrobností, ale bylo to velmi násilné a velmi bolavé. Když to přehnal, dostala jsem opět kytku a omlouval se mi, že jsem v šestinedělí, že je normální, že jsem taková… Že to přejde a zas si budeme skvěle rozumět. Pak přišel s tím, že si v šestinedělí uděláme další miminko. Velmi toužil po dceři. Věřila jsem mu… Jenže i po šestinedělí mi bylo stále zle, syn měl problémy s dýcháním a já s ním běhala stále po nemocnicích. On si každý den stěžoval, že se věnuji jen malému a na něj si čas neudělám, že to přeháním a udělám z něj mamánka… Když mu bylo cca 5 měsíců otěhotněla jsem podruhé. Ale to už byla doma hádka za hádkou. Tolik kytek, co jsem dostala za ten půlrok, nedostanu už asi za celý život. O druhé těhotenství už manžel nejevil žádný zájem.

Za nedlouho poté jsme rekonstruovali náš dům, kdy začalo to nejhorší…Koncem října přišel z práce, že půjde na neschopenku a před rodinou říkal, že jsme se takto domluvili, případně, že jsem mu něco poručila (velice rád si hrál na podpantofláka). V oknech jsme měli závěsy, které nepropouští světlo. Když jsem jen prošla z místnosti do místnosti v tričku nebo ve spodním prádle, řval na mě, že na mě všichni koukají. Dopadlo to tak, že závěsy byly stále zatažený… Když jsem telefonovala, stál u mě a kontroloval každé mé slovo. A stejně jsem pak dostala vynadáno, že jsem něco řekla špatně.

Manžela jsem po předchozí zkušenosti u porodu nechtěla. Bohužel to nevyšlo. A bylo to opět šílené. Když mi začal porod, musela jsem ještě doma dodělat, co jsem nestihla, uklidit, připravit manželovi, co potřeboval a připravit syna a mě na odjezd… Porod proběhl celkem v pohodě, jen jsem ho u toho musela krotit, protože měl pořád nějaké připomínky. Ke mně se přidali i doktoři… Pak si udělal s dcerou fotku a šel domů. Po 5 dnech jsme se vrátili i my. 

Doma nebylo nic hotového, přesto tvrdil, že za tu dobu utratil 30.000 Kč. Neměla jsem sílu se s ním hádat. V té době se to začalo stupňovat. Byl schopný mi vyčítat, že jsem na nic matka, že jsem kráva a magor, že mě děti nebudou mít nikdy rády. On jak je svatý, když je se mnou, že jsem satan, horšího člověka nikdy nepoznal, že jsem odporná, tlustá a že s ním nespím. Když jsem chtěla něco říct, řekl mi, ať držím hubu a nechám ho domluvit… To vydržel v kuse třeba hodinu i dvě. Stál přímo nade mnou a obličej měl jen pár centimetrů od toho mého. Většinou u toho byly i děti. Prosila jsem ho, ať toho nechá, že mi může všechno říct, až děti budou spát… Dost časté byly výhrůžky, že spáchá sebevraždu, pokud někomu něco řeknu nebo zabije mě. Říkal, že beze mě a děti nemůže žít, že jsem pro něj všechno, a také dodal, jak budu mít celý život před očima, že se zabil kvůli mně. Nikdy by mě ani nenapadlo, že by mohl vědomě ublížit dětem.

Žárlivost byla na denním pořádku. Když mi volal, byť jen operátor, tak jsem byla děvka. Když se vrátil z nákupu, vyčetl mi, co jsem nestihla udělat, a ještě mi oznámil, kolik kvůli mně utratil a musela jsem mu tu částku poslat zpět na účet. Když k nám jezdily návštěvy, musela jsem vždy péct od pečiva, dezertů až po slané, navařit, uklidit, odtáhnout závěsy a neukazovat se před okny (v kuchyni jsem musela chodit skrčená nebo po čtyřech). Před návštěvami se choval mile, ke mně i dětem. Vždy jsem si přála, aby návštěva nikdy neskončila. Po odjezdu mi vyčetl, co jsem udělala špatně. Pak zatáhl závěsy, zavřel okna a dveře, několikrát do mě strčil, kopl mě, plácnul, kousnul, přimáčkl mě k lince, stál za mými zády nebo mě znásilnil. Byl extrémně surový, pálil mě cigaretami a řezal mě. Na hlavu mi přimáčkl polštář, abych nemohla řvát. Vyhrožoval ženskou obřízkou. Mám po celém těle jizvy. Nicméně se budou hojit lépe než ty na duši.

Schovával mi věci, kontroloval telefon, když přesně ve 12 hodin nebyl oběd na stole, tak byl problém. Já se fakt snažila, jen jsem prostě nestíhala, s malou v náručí a malým stále u sebe, protože se bál být kdekoliv jinde. Zesměšňoval mě – já se před ním styděla už úplně za všechno. Neustále utrácel a mně nenechal ani korunu. Za něj jsem musela vše platit já.

Dcera byla novorozeně, když jsem si všimla, že manžel ublížil synovi (měl od něj modřiny, které manžel vymýšlel jak skrýt). Tehdy jsem ho seřvala a zabránila dalšímu násilí na něm. Ale od té doby si syn k němu zpět cestu nenašel a měl z něj nehorázný strach. Modlila jsem se, aby si toho všiml někdo sám od sebe. To se ale nestalo – byli jsme i u doktorky, kam mě pro jistotu doprovodil. V té době si podle mě uvědomil, že je malý ve věku, kdy dokáže ukázat, co se přibližně stalo. Jako další oběť si vybral bohužel vybral dcerku, o čemž jsem neměla ponětí. Podle znaleckých posudků měla zlomeniny různého stáří již v kojeneckém věku.

 Nenapadlo mě, že by jí mohl ublížit. Bylo to miminko. Jak to tak píši, říkám si, že by to poznal i úplný debil. Jednou, když jsem malou převlékala z pyžama, všimla jsem si oteklé a nehybné ručičky. Hned jsem ji převezla do nemocnice, kde udělali dceři rentgen a zjistili ji zlomeniny ručičky. Na ortopedii si mě vychutnal doktor – dokud neřeknu, co se stalo, zůstaneme v nemocnici. Nikdo mi nevěřil, že vůbec nic netuším. Na oddělení byla naštěstí skvělá lékařka, která na mě netlačila a snažila se pochopit, co se vážně stalo. Citlivě mi vysvětlila, že musí zavolat hned kriminálku. Pan kriminalista dorazil a byl velmi milý. Snažil se se mnou sepsat vše potřebné. S muži jsem od jisté doby neuměla komunikovat a měla jsem z nich strach. On byl ale záchrana. Řekl, že nesmím manželovi podávat žádné informace a nesmím se vrátit domů. Další den mi doktorka řekla, že by potřebovali udělat dceři rentgen celého tělíčka, ultrazvuk bříška a také magnetickou rezonanci. Se vším jsem souhlasila. 

Přišla paní doktorka, sedla si k nám na postel, držela mě za ruku a řekla mi, že na snímcích našli na třikrát zlomenou i druhou ručičku. Pak za mnou stále chodila a postupně mi říkala, na co přišli: nožička, klíční kost, druhá noha, záprstní kůstka, nosní kůstky. Sesypala jsem se. Přišla sociálka, pak další kriminálka a chtěli po mně vše zopakovat od začátku. Nebyla jsem schopná o tom mluvit, pořád na mě tlačili, stáli nade mnou a mně připadalo, že je to hrozně obtěžuje. Ptali se, jestli jsem byla týraná i já, řekla jsem, že nevím. Neměla jsem lékařskou zprávu a nechtěla jsem si připustit, že šlo o týrání. Nějak mi stále nedocházelo, že by toho byl manžel schopný. Po všech vyšetřeních zjistili, že se vážně jednalo o velmi násilné zacházení s malým miminkem. Jestli jsem si předtím myslela, že jsem na dně, tak teď jsem byla hluboko pod ním. V nemocnici jsme byli 14 dní. Za tu dobu jsem musela najít nové bydlení. S dcerou jsem nesměla vylézt ani z pokoje.

Vyšetřovatel se mě u výslechu ptal na dceru. Na konci jsem mu chtěla říct, že ubližoval také mně a synovi. Bohužel mě zastavil s tím, že neřeší nás, ale dceru a že má v protokolu z nemocnice, že my jsme v pohodě. Prý má dost práce a nechce se zabývat něčím, co není podložené, že když jsem s ním teda nechtěla být, tak jsem měla odejít a ne teď vyprávět nesmysly. A vždy, když jsem se u výslechu rozbrečela, na mě sykl, ať se uklidním, že na divadélko není zvědavý.

Za týrání malého miminka a těžké ublížení na zdraví dostal exmanžel podmíněný trest. Dle právničky mám být ráda alespoň za to, když nemám videodůkazy. Mám dokonce počítat s tím, že se odvolá. Všude mě pomlouvá. Že jsem byla já ta hysterka. Manžel zničil 3 životy. Nicméně soud se zabýval jen jedním. Týral mě i má malinká miminka. Celá věc se řešila dlouhé roky. Všichni máme posttraumtickou stresovou poruchu. Musíme jít dál, ale nepopírám, že i ta malá víra v české zákony, právníky, soudce a celý nesmyslný orgány, zmizela.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze by se využili na terapie pro děti a další mimořádné výdaje. Na právní zastoupení proti agresorovi v občanskoprávním sporu.
Příspěvek na bydlení a odstěhování se z bytu, jelikož agresor „díky“ soudu ví, kde bydlí. 

Magda je velmi hodná a statečná a zároveň pomáhá dalším obětem domácího násilí.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 5. 2023 17:46

Poděkování od Magdy

Vážení a milí,

chtěla bych poděkovat všem, kteří jste podpořili obyčejnou mámu dvou úžasných dětí. Sedím tu a pláču dojetím.
667 566 Kč? Jsem v šoku! Nejde o částku jako takovou, ale 1099 lidi?!
Vkládáte do mě nějakou důvěru. Důvěru? Někdo mi věří? Vy si pro nás přejete něco dobrého? Pro nás odepsaný? Nejsme odepsaní? Věříte, ze to zvládneme? 

Ach… jak moc jsme vám zavázaní, jak jen vám poděkovat.

Z celého srdce! Moc vám všem děkuji! Já! My všichni!

Přísahám, že to jen tak nevzdáme. Na to si vaší důvěry příliš vážím. A přísahám, že budu pomáhat nadále ostatním, kteří si prošli peklem domácího násilí.

Děkuji.

Vaše M.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  29. 5. 2023 14:29
Milý dárce
600 Kč  •  29. 5. 2023 14:10
Dobrosrdečný dárce
666 Kč  •  29. 5. 2023 8:58
DobroDárce
3 850 Kč  •  29. 5. 2023 8:12
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  29. 5. 2023 7:11
Štědrý dárce
300 Kč  •  28. 5. 2023 21:38
Milý dárce
200 Kč  •  28. 5. 2023 19:04
Velkorysý dárce
50 Kč  •  28. 5. 2023 18:48
Matouš H.
381 Kč  •  28. 5. 2023 18:07
Já, jak nepiju kafe, tak moc nevím, kolik stojí, když jich chci pár přihodit. Ale tak...
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 5. 2023 17:52
Lukas Rucka
300 Kč  •  28. 5. 2023 17:21
🍀❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  28. 5. 2023 17:13
Velkorysý dárce
300 Kč  •  28. 5. 2023 15:52
Posílám co nejvíce síly a lásky do nového života, ať se vše podaří a konečně budete šťastná
Dobrosrdečný dárce
619 Kč  •  28. 5. 2023 15:15
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  28. 5. 2023 13:09
Jiří T.
1 000 Kč  •  28. 5. 2023 13:05
Na školku a koprovku pro Míšu!
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  28. 5. 2023 10:16
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  28. 5. 2023 8:55
Awlley
150 Kč  •  28. 5. 2023 8:53
😥❤ posílám všem sílu
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  28. 5. 2023 8:28
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  28. 5. 2023 8:12
Štědrý dárce
300 Kč  •  28. 5. 2023 7:13
DobroDárce
1 000 Kč  •  28. 5. 2023 5:15
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  28. 5. 2023 1:15
Anna
100 Kč  •  28. 5. 2023 0:27
Jste skvělá! Hodně štěstí do dalších dní.
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 5. 2023 23:05
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 5. 2023 22:45
Milý dárce
300 Kč  •  27. 5. 2023 22:44
Milý dárce
300 Kč  •  27. 5. 2023 22:33
DobroDárce
3 500 Kč  •  27. 5. 2023 22:23
Velkorysý dárce
500 Kč  •  27. 5. 2023 22:22
Eliška L.
1 000 Kč  •  27. 5. 2023 22:07
Ať se Vám jde životem trochu snáze. Držte se!
DobroDárce
100 Kč  •  27. 5. 2023 21:57
Velkorysý dárce
10 000 Kč  •  27. 5. 2023 21:47
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  27. 5. 2023 21:33
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  27. 5. 2023 21:27
Veronika K.
1 900 Kč  •  27. 5. 2023 21:27
Hodně podpory, sil a klidu přeju "Magdě" i všem, co se v příběhu byť z části našli. 💕💞💕
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 5. 2023 21:26
Dobrosrdečný dárce
17 Kč  •  27. 5. 2023 21:12
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  27. 5. 2023 18:38
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 7:34
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 5. 2023 21:16
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  25. 5. 2023 16:29
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  24. 5. 2023 18:34
Laskavý dárce
333 Kč  •  23. 5. 2023 16:51
Lucie Č.
600 Kč  •  23. 5. 2023 10:59
Nikdo by neměl tohle zažít... přeju mnoho sil do nového začátku
Štědrý dárce
300 Kč  •  23. 5. 2023 9:58
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  23. 5. 2023 9:23
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  23. 5. 2023 9:23
DobroDárce
200 Kč  •  23. 5. 2023 5:33
Velkorysý dárce
600 Kč  •  23. 5. 2023 1:07
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  22. 5. 2023 21:25
Štědrý dárce
100 Kč  •  22. 5. 2023 21:07
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  22. 5. 2023 20:10
Milý dárce
600 Kč  •  22. 5. 2023 12:59
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 5. 2023 16:00
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  16. 5. 2023 11:25
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 5. 2023 2:00
Velkorysý dárce
400 Kč  •  12. 5. 2023 12:52
DobroDárce
300 Kč  •  11. 5. 2023 17:15
Zuzana H.
300 Kč  •  9. 5. 2023 16:50
Přeji hodně síly, odvahy a zdraví Vám i Vašim dětem.
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  8. 5. 2023 23:18
Sára
300 Kč  •  8. 5. 2023 10:03
Jste neuvěřitelně silná a statečná! Pozdravujte broučky a ať je vám všem třem už jen krásně a nikdo vám nikdy neublíží! 🤍🤍
DobroDárce
600 Kč  •  8. 5. 2023 1:11
Renata
300 Kč  •  7. 5. 2023 18:19
Hodně štěstí Vam přeji, "Magf
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  7. 5. 2023 9:39
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 5. 2023 17:58
DobroDárce
600 Kč  •  6. 5. 2023 16:37
Dobrosrdečný dárce
250 Kč  •  5. 5. 2023 20:12
Hanka
3 000 Kč  •  5. 5. 2023 14:47
Jste moc statečná žena! Věřím, že Vám i dětem už bude jen lépe a ať vybrané peníze pomůžou co nejlépe. Myslím na Vás!
Laskavý dárce
300 Kč  •  5. 5. 2023 14:36
Laskavý dárce
600 Kč  •  5. 5. 2023 12:57
Dobrosrdečný dárce
2 500 Kč  •  5. 5. 2023 11:58
Velkorysý dárce
300 Kč  •  3. 5. 2023 11:11
Miloš B.
1 234 Kč  •  2. 5. 2023 9:08
Veru, Bezi, Marů přejí hodně zdaru. A už jen šťastné a radostné dny po zbytek Vašich životů, toho zlého bylo až příliš. Snad spravedlnost nebude slepá.
DobroDárce
2 000 Kč  •  1. 5. 2023 10:20
Štědrý dárce
600 Kč  •  30. 4. 2023 11:45
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  28. 4. 2023 19:15
Laskavý dárce
300 Kč  •  28. 4. 2023 18:36
Laskavý dárce
300 Kč  •  28. 4. 2023 15:13
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  28. 4. 2023 11:40
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  28. 4. 2023 11:00
Petr Drozdík
300 Kč  •  28. 4. 2023 10:28
Těžce se hledají slova, která vyjádří to, co cítím, po přečtení tohoto příběhu. Myslím na Vás v hloubi duše a přeji jen to dobré.
Dobrosrdečný dárce
6 666 Kč  •  28. 4. 2023 10:13
Milý dárce
300 Kč  •  28. 4. 2023 9:59
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 4. 2023 8:57
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  27. 4. 2023 19:17
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 4. 2023 8:37
Dobrosrdečný dárce
795 Kč  •  25. 4. 2023 22:18
Milý dárce
300 Kč  •  25. 4. 2023 22:08
DobroDárce
300 Kč  •  25. 4. 2023 21:26
Štědrý dárce
100 Kč  •  25. 4. 2023 15:23
Velkorysý dárce
55 Kč  •  25. 4. 2023 12:57
DobroDárce
250 Kč  •  25. 4. 2023 9:10
Milý dárce
500 Kč  •  25. 4. 2023 0:39
Štědrý dárce
500 Kč  •  24. 4. 2023 21:14
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  24. 4. 2023 16:17
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  24. 4. 2023 7:16
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  23. 4. 2023 20:56
Milý dárce
300 Kč  •  23. 4. 2023 18:30
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  23. 4. 2023 16:11
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  23. 4. 2023 8:44
DobroDárce
300 Kč  •  22. 4. 2023 23:30
DobroDárce
600 Kč  •  22. 4. 2023 20:12
Milý dárce
100 Kč  •  22. 4. 2023 16:29
Dárce, který je pro každou dobrost
84 Kč  •  22. 4. 2023 14:17
DobroDárce
300 Kč  •  22. 4. 2023 14:06
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  22. 4. 2023 9:23
DobroDárce
200 Kč  •  22. 4. 2023 9:21
Štědrý dárce
300 Kč  •  22. 4. 2023 7:52
Velkorysý dárce
116 Kč  •  22. 4. 2023 4:29
Dominik
5 000 Kč  •  21. 4. 2023 22:44
podme dat milion :)
Milý dárce
1 405 Kč  •  21. 4. 2023 22:03
Štědrý dárce
600 Kč  •  21. 4. 2023 20:11
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 4. 2023 17:15
Magdo,jednou jsme dole,jednou nahoře.A Vy to nahoru zvládnete!
Milý dárce
1 000 Kč  •  21. 4. 2023 16:54
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  21. 4. 2023 16:09
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 4. 2023 16:03
jan s.
95 Kč  •  21. 4. 2023 15:59
Zlamat kosti miminku? Rozbrecela jste 46 rocnyho chlapa. Doufam, ze ten "vas" se bude smazit v pekle. Parchant.
Lucie
300 Kč  •  21. 4. 2023 15:50
Držte se a buďte silná hlavně kvůli dětem a už si nenechte nikdy od nikoho ubližovat. Zasloužíte si štěstí.
Laskavý dárce
1 600 Kč  •  21. 4. 2023 15:06
DobroDárce
100 Kč  •  21. 4. 2023 14:50
Milý dárce
500 Kč  •  21. 4. 2023 14:50
Milý dárce
300 Kč  •  21. 4. 2023 14:17
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  21. 4. 2023 14:09
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  21. 4. 2023 13:45
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  21. 4. 2023 13:36
Laskavý dárce
200 Kč  •  21. 4. 2023 12:52
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  21. 4. 2023 11:34
DobroDárce
400 Kč  •  21. 4. 2023 9:53
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  21. 4. 2023 8:31
Laskavý dárce
200 Kč  •  21. 4. 2023 8:07
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  21. 4. 2023 7:42
DobroDárce
300 Kč  •  21. 4. 2023 7:40
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 4. 2023 6:53
Jiří B.
100 Kč  •  20. 4. 2023 23:01
Jste skvela mama. On se bude smazit v pekle.
DobroDárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 22:56
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  20. 4. 2023 22:55
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  20. 4. 2023 20:39
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 20:04
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 19:58
DobroDárce
300 Kč  •  20. 4. 2023 19:53
Marie N.
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 19:33
Kéž Vám pomůže dar k zotavení.Ať Vás anděd
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  20. 4. 2023 19:00
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 18:55
Milý dárce
200 Kč  •  20. 4. 2023 18:50
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  20. 4. 2023 18:16
Laskavý dárce
100 Kč  •  20. 4. 2023 18:16
DobroDárce
300 Kč  •  20. 4. 2023 18:15
Daniela
500 Kč  •  20. 4. 2023 18:08
Ať je Vám i dětem už jen líp a líp a panáček ať putuje do vězení, kam patří! Držím palce! ❤️
Laskavý dárce
300 Kč  •  20. 4. 2023 17:44
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  20. 4. 2023 17:39
Baru
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 17:36
Na novy start💜uz bude jenom lip
Ema
300 Kč  •  20. 4. 2023 17:30
Magdi to krásné a dobré ve Vás pošlapat nedokázal. Budete šťastná, věřím tomu.
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  20. 4. 2023 17:24
Velkorysý dárce
600 Kč  •  20. 4. 2023 17:21
Katka
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 17:18
Přeji Vám i Vašim dětem spoustu sil a věřím, že už se budete mít jen krásně.
Milý dárce
600 Kč  •  20. 4. 2023 17:09
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 16:53
Velkorysý dárce
500 Kč  •  20. 4. 2023 16:37
DobroDárce
2 000 Kč  •  20. 4. 2023 16:37
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  20. 4. 2023 16:36
Dobrosrdečný dárce
800 Kč  •  20. 4. 2023 16:33
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  20. 4. 2023 16:23
❤️💪🏻
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 16:20
DobroDárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 16:09
DobroDárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 15:57
Dárce, který je pro každou dobrost
56 Kč  •  20. 4. 2023 15:42
Laskavý dárce
300 Kč  •  20. 4. 2023 15:40
Velkorysý dárce
300 Kč  •  20. 4. 2023 15:36
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  20. 4. 2023 15:34
Velkorysý dárce
300 Kč  •  20. 4. 2023 15:31
Laskavý dárce
300 Kč  •  20. 4. 2023 15:18
Laskavý dárce
100 Kč  •  20. 4. 2023 15:06
Štědrý dárce
300 Kč  •  20. 4. 2023 14:24
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2023 8:54
Sandra
300 Kč  •  18. 4. 2023 9:46
Jste nesmírně silná žena.. Držím palce, ať je vám s dětmi už jenom líp <3
Laskavý dárce
600 Kč  •  17. 4. 2023 18:00
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  17. 4. 2023 17:30
Milý dárce
1 000 Kč  •  16. 4. 2023 21:29
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  16. 4. 2023 19:57
Štědrý dárce
500 Kč  •  16. 4. 2023 14:02
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 4. 2023 12:28
Honza
2 000 Kč  •  16. 4. 2023 11:17
Prošel jsem si v životě velice podobnou zkušeností. Držím Magdě moc a moc palce!!!
Karolína
600 Kč  •  15. 4. 2023 23:59
Ať už je jenom líp, teď už zvládnete opravdu všechno! 🧡
Lenka
300 Kč  •  15. 4. 2023 22:50
Ať jste Vy i děti šťastní ❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
357 Kč  •  15. 4. 2023 21:03
Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  15. 4. 2023 20:45
Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 4. 2023 17:10
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  15. 4. 2023 15:44
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 4. 2023 14:23
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 4. 2023 13:52
Milý dárce
600 Kč  •  15. 4. 2023 12:16
Lenka Š.
1 000 Kč  •  15. 4. 2023 11:32
Držím Vám palce, Magdo.
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  15. 4. 2023 10:57
Velkorysý dárce
200 Kč  •  15. 4. 2023 9:34
DobroDárce
1 000 Kč  •  15. 4. 2023 8:48
DobroDárce
1 000 Kč  •  15. 4. 2023 8:43
Milý dárce
300 Kč  •  15. 4. 2023 7:37
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  15. 4. 2023 0:34
Veronika
600 Kč  •  14. 4. 2023 22:34
Magdo, moc Bas obdivuji a držím palce❤️❤️. Jste silná a Vaše děti na Vas budou jednoho dne moc pyšný 💕
Michaela
600 Kč  •  13. 4. 2023 20:58
Magdo držím palce na nový začátek pro Vás a děti. Snad už bude jenom dobře
Černoškovi
1 000 Kč  •  13. 4. 2023 20:20
Magdo, jste statečná žena, přejeme Vám, ať jste šťastná!
Gita
1 000 Kč  •  13. 4. 2023 17:34
Magdo, přeji hodně sil, objímám Vás.
Honza
200 Kč  •  13. 4. 2023 17:31
Přeji mnoho štěstí a síly do nového začátku.
Ondřej
250 Kč  •  13. 4. 2023 15:05
Magdo, tohle zvládneš! Drž se holka! :)
Daniela
300 Kč  •  13. 4. 2023 9:56
Hodně štěstí, všechno bude dobrý
Arnošt K.
1 000 Kč  •  13. 4. 2023 0:29
Jakožto evangelikální křesťan sice nesouhlasím s IÚ, ale rád podpořím dobrou věc.
Jiří
500 Kč  •  12. 4. 2023 20:32
Ať se daří, už stačilo na jeden život až až.
Kateřina D.
500 Kč  •  12. 4. 2023 19:55
Držím pěsti a hlavně nový, lepší život.
Radana
300 Kč  •  11. 4. 2023 19:51
Držte se, Magdi! Jste skvělá a statečná❤️
Linda
300 Kč  •  11. 4. 2023 8:04
Jste silnější než si myslíte Magdo. Myslím na Vás.
Martina O.
1 000 Kč  •  10. 4. 2023 19:19
Jste hrdinka, Magdo. A už nikdy se nenechte přesvědčit o opaku. A všechno ostatní už jsem Vám napsala jinde. Neskutečně si Vás vážím.
Ellie
50 Kč  •  9. 4. 2023 23:49
Magdo, drzte se. Myslim na Vas. Vsichni nejsou stejni, prisaham
Markéta
50 Kč  •  9. 4. 2023 11:09
Dobrý den Magdo, bohužel Vám vyšší částkou momentálně nemohu přispět, přeji Vám ale hodně štěstí!
Anette H.
56 Kč  •  9. 4. 2023 10:40
Přeji spoustu sil!
Petra
100 Kč  •  9. 4. 2023 9:02
Přeji už jenom štěstí a lásku ❤️
Iva Š.
2 000 Kč  •  6. 4. 2023 20:03
Fandím vám, pro každou z nás, které potřebují pomocí v těžké době, jste nadějí na lepší život. Je mi ctí Vám pomoci. Iva
Denisa H.
300 Kč  •  6. 4. 2023 13:41
Všechno dobře dopadne, držte se.
Hana N.
1 000 Kč  •  5. 4. 2023 7:56
Nikdy není pozdě začít znovu. Držím palce všem třem ☀️🍀🫶
Kateřina V.
600 Kč  •  5. 4. 2023 1:17
Pro světlejší zítřky. Přeju Vám i dětem mnoho odhodlání a radosti v životě!
Zuzka
300 Kč  •  4. 4. 2023 11:12
Ať už je jenom dobře 😞🍀
Alena
500 Kč  •  4. 4. 2023 10:47
ať je už jen dobře
Martina
200 Kč  •  4. 4. 2023 9:58
Magda a jej deťom prajem už len to dobré.
Michaela Š.
3 500 Kč  •  3. 4. 2023 21:08
příběh se nedal přes slzy dočíst, velký obdiv... žádné peníze nemohou vynahradit příkoří, ale mohou ulehčit život. držte se!
Vladimir S.
1 000 Kč  •  3. 4. 2023 19:45
Drzim palce i na nohach
Magda
1 000 Kč  •  3. 4. 2023 10:11
Magdo, moc vám držím palce.
Irena M.
1 000 Kč  •  2. 4. 2023 19:21
ať je všechno dobrý
Laskavý dárce
600 Kč  •  2. 4. 2023 15:05
Pro lepší život...
Veronika K.
300 Kč  •  2. 4. 2023 8:56
...jako společnost, a hlavně ať je teď vám třem co nejrychleji lépe někde daleko od předchozího života. Zasloužíte si totiž už jen spoustu radosti ♥️
Veronika K.
10 000 Kč  •  2. 4. 2023 8:53
Moc držím palce, ať jsme brzo dál
DobroDárce
2 000 Kč  •  2. 4. 2023 3:33
Myslíme na vás tři, zvládnete to.
V
1 000 Kč  •  1. 4. 2023 13:39
To je zmrd. At je vam s detmi konecne lepe!
S.
2 000 Kč  •  1. 4. 2023 12:14
Adél
1 000 Kč  •  1. 4. 2023 12:09
Ať se vám daří už jen dobře 🙏
Lucie
600 Kč  •  1. 4. 2023 9:58
Jste statečná a je mi moc líto,co všechno jste musela prožít. Ať ten h*jzl,co vám to udělal shoří v pekle!
Radomír Nepil
1 000 Kč  •  1. 4. 2023 9:10
Držím palce!
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  1. 4. 2023 1:15
Držíme Vám moc palce, že Vy i Vaše vše děti zvládnete. <3 Myslíme na vás.
Petra
300 Kč  •  31. 3. 2023 23:29
Ať už je jen lépe 💜
Štědrý dárce
300 Kč  •  31. 3. 2023 21:20
Bude dobře ♥️♥️
Vlasta U.
1 000 Kč  •  31. 3. 2023 20:12
Držte hlavu nad vodou, hodně sil!!
Miroslava K.
600 Kč  •  31. 3. 2023 20:08
Magdě a dětem v novém životě mnoho štěstí.
Pavlína
500 Kč  •  31. 3. 2023 19:33
Držím Vám palce! ❤️
Aleš H.
1 000 Kč  •  31. 3. 2023 18:12
Držte se!
Martin J
2 000 Kč  •  31. 3. 2023 18:04
❤️
David
300 Kč  •  31. 3. 2023 17:40
Drobnost pro Magdu
Klára
200 Kč  •  31. 3. 2023 17:33
Ať už je jen líp 🙏
Sandra Gligić
3 500 Kč  •  31. 3. 2023 17:18
Petra J.
200 Kč  •  31. 3. 2023 17:07
Hodně sil do dalšího života!
Kristýna U.
1 000 Kč  •  31. 3. 2023 16:25
Šrámy na celý život, které se nikdy zcela nezahojí. Přeji ať se alespoň časem trošku zacelí.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat