Projekt ukončen:

Podpora demokracie a poctivé politiky

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Podpora demokracie a poctivé politiky
0 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše příspěvku
0 Kč
Nejvyšší příspěvek
23 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Podpora demokracie a poctivé politiky

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Datum přidání
23. 9. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Jsme nezávislý neziskový spolek Kohonevolit z. s. a provozujeme web Kohonevolit.cz na podporu demokracie a poctivé politiky. Záleží nám na našem okolí a naší budoucnosti. Uvědomujeme si vážnost současné politické situace a nechceme jen přihlížet, jak je naše demokracie ničena populisty a jejich zájmy. 

Ačkoli se mnozí občané České republiky mají dobře, politická situace u nás není dobrá. Naše demokracie je ohrožena populismem, nacionalismem a extremismem. Blíží se diktatuře. Podle indexu vnímání korupce jsme stále pod průměrem EU a poslední dva roky se naše pozice zhoršuje. Právě volby to mohou změnit. Velká část lidí bohužel neví koho volit, komu věřit a podle čeho se rozhodnout. Protože jsme nenašli web, který by s tím dokázal dobře poradit, rozhodli jsme se takový vytvořit. Web by měl pomoci lidem, kteří se v politice neorientují a přitom by chtěli přispět svým hlasem ke zlepšení situace u nás.

Jsme nezávislí a všechny politické subjekty hodnotíme podle stejných kritérií. Na webu Kohonevolit.cz neprezentujeme svoje politické postoje ani názory na společenská témata. Náš odpor k některým stranám a politikům vychází pouze ze skutečnosti, že požadujeme poctivost a odmítáme lži a populismus.

Naše cíle:

  • poradit nerozhodnutým voličům koho mohou volit a podle čeho se rozhodnout
  • být nezávislým zdrojem informací a protiváhou k volební kampani
  • podporovat zdravou demokracii a poctivou politiku
  • zvyšovat politickou gramotnost občanů
  • shromažďovat důležité informace o volbách
  • tvořit rozcestník na ostatní nezávislé weby s podobným zaměřením

Nejsme závislí na žádném politickém subjektu ani na státních penězích. Web Kohonevolit.cz je zcela tvořen dobrovolníky, kteří na něm pracují ve svém volném čase. Nejdříve byl web placen z vlastní kapsy zakladatele, což nebyl problém, protože šlo jen o doménu a hosting. Později jsme však zjistili, že smysl naší práce padne nazmar, pokud nepodpoříme propagaci webu finančně. Účinnost našich sdělení závisí na darech od Vás.

Komu pomůžeme?

Pomáháme lidem zorientovat se v politických stranách před volbami do sněmovny 2021 na základě nezávislých zdrojů. Pomůžeme k uzdravení naší demokracie. Pomůžeme zvítězit demokratickým stranám nad populisty, extrémisty a komunisty. Snad pomůžeme zlepšit celkovou situaci v naší zemi.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Dary budou použity na propagaci webu Kohonevolit.cz. Zejména na propagaci na sociálních sítích, vylepšení pozice ve vyhledávačích, reklamní bannery na navštěvovaných webech. Také chceme šíření našich letáků/plakátů. Zvýšení návštěvnosti našeho webu je nezbytné pro účinnost našich sdělení.

https://kohonevolit.cz

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi projektu něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také autorům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu