Sbírka ukončena:

Podpořme Magdalénu na cestě k MUDr.

Vybráno 0 Kč 6 850 Kč
od 10 dárců
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
685 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme Magdalénu na cestě k MUDr.

Vybráno 0 Kč 6 850 Kč
od 10 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Magdaléna F.
Datum přidání
27. 8. 2021
Poslední aktualita

1. 11. 2021 17:45

Obrovské díky

Tímto každému z Vás velmi děkuji za každý Váš dar, moc si vážím Vaší finanční pomoci, i za milá přání a vzkazy, které mi udělaly obrovskou radost.

Díky Vám si budu moci v nejbližší době koupit učebnice v tištěné podobě a také topografický atlas anatomie, který mi moc pomůže při přípravě na pitevní blok. Nakonec si koupím vybavení na semináře z anatomie a pitevnu.

Ještě jednou Vám moc děkuji a děkuji také Doniu, za práci, kterou děláte!

Přeji krásný život. :-)

S pozdravem

Magdaléna

Zobrazit celou aktualitu

Přeji krásný den,

jmenuji Magda a jsem přijata na Lékařskou fakultu obor všeobecné lékařství. Univerzita se nachází přes 350 km daleko od mého bydliště. Nepocházím z finančně dobře zajištěné rodiny a vím, že bude velmi náročné vše ke studiu zajistit (minimálně na začátku) a nemám tedy ani jistotu, že studium z finančních důvodů dokončím. 

Být doktorka a přispět ke zdraví lidí a díky vzdělání co nejlépe pomáhat nemocným, je můj sen. Dlouho jsem se snažila přijít na to, co (jiného) by mě mohlo bavit a naplňovat, ale vždy to skončilo u medicíny. 

Studovala jsem střední školu technického zaměření a v průběhu studia jsem se začala velmi zajímat o biologii a biochemii člověka, zkrátka celkově o medicínu. Motivace byla tak veliká, že jsem napsala  v průběhu 3. a 4.ročníku dvě odborné práce spjaté s lékařstvím. Druhá práce byla přímo průvodce přípravou k přijímacím zkouškám na lékařskou fakultu z oboru biochemie (nejčastější téma v testech) – byla to příprava pro mě (abych měla vůbec šanci, se na fakultu dostat), ale i pro další studenty, jejichž osnovy také nedisponují předměty nutných k přijímacím zkouškám – ať už touží po studiu na lékařské nebo přírodovědecké fakultě. 

V čem podpora spočívá?

Pomůžete mi, abych byla schopna zaplatit všechny počáteční náklady ke studiu, které nebudou nízké a případně budu mít, díky pokrytí těchto nákladů Vašimi dary, více financí na bydlení, výdaje na jídlo a podobně.


Ke studiu určitě bude nutné mít notebook, ať už k psaní odborných práci, zápisků, učení nebo hledání informací. Na střední škole jsem měla možnost mít půjčený školní notebook, ale zde to bohužel možné není.

Další velkou položkou jsou knihy, zatím nevím kolik a které budu přesně potřebovat (to se dozvím na přednáškách až začne škola).

Všem moc děkuji za pozornost a podporu. :-)

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tato sbírka slouží na pokrytí převážně počátečních, ale i dalších nákladů ke studiu, kterými jsou:

– Notebook.

– Nákup knih. 

– Kancelářské potřeby – sešity, bloky, kancelářské papíry na tisk, desky, šanony, psací potřeby, lepicí bloky, lepidla, pásky a další pomůcky.

– Nutné zdravotnické vybavení k praxi.

Přesnou částku všech výdajů nevím. Pokud se však vybere méně peněz, primárně z nich uhradím knihy.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

1. 11. 2021 17:45

Obrovské díky

Tímto každému z Vás velmi děkuji za každý Váš dar, moc si vážím Vaší finanční pomoci, i za milá přání a vzkazy, které mi udělaly obrovskou radost.

Díky Vám si budu moci v nejbližší době koupit učebnice v tištěné podobě a také topografický atlas anatomie, který mi moc pomůže při přípravě na pitevní blok. Nakonec si koupím vybavení na semináře z anatomie a pitevnu.

Ještě jednou Vám moc děkuji a děkuji také Doniu, za práci, kterou děláte!

Přeji krásný život. :-)

S pozdravem

Magdaléna

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
50 Kč  •  16. 10. 2021 11:21
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  8. 10. 2021 20:52
Jiří S.
2 000 Kč  •  2. 10. 2021 15:49
Hodně štěstí ve studiu, Magdo! Sám jsem student, ale na finanční situaci jsem měl větší štěstí. Snad to pomůže 😊
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 10. 2021 15:18
Velkorysý dárce
300 Kč  •  29. 9. 2021 22:25
Milý dárce
1 000 Kč  •  19. 9. 2021 20:30
Štědrý dárce
200 Kč  •  17. 9. 2021 17:06
Velkorysý dárce
500 Kč  •  15. 9. 2021 18:30
Lukáš F.
2 000 Kč  •  5. 9. 2021 23:00
Mnoho štěstí.
Ota
500 Kč  •  31. 8. 2021 9:25
Zdravim Magdaleno, kontaktujte me na mail: okratochvil@centrum.cz mozna bych Vam dokazal pomoci s notebookem. Hezky den Ota

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat