Podpora znevýhodněných dětí – zvyšování vzdělávání

Vybráno 0 Kč 4 500 Kč
640 000 Kč

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Bridge Academy, z.s.
Datum přidání
2. 4. 2024

Představení sbírky

Naším MOTTEM je vzdělávání dětí bez rozdílu. Jsme spolek, který se zabývá zájmovým vzděláváním dětí pro zvyšování technické gramotnosti a uplatnění se na trhu práce. V dnešní době, která nabízí mnohá úskalí je těžké zapadnout do kolektivu. Podporujeme tak děti, které neměly štěstí na plnohodnotné rodinné zázemí a nemohou navštěvovat zájmové kroužky, začleňovat se mezi ostatní děti mimo školní prostředí. Rozhodli jsme se tedy uspořádat sbírku na děti z dětských domovů, děti rodičů samoživitelů a dětí z dalších znevýhodněných skupin. Chceme jim dát možnost najít se v oboru, který mohou uplatnit pro svoje budoucí zaměstnání, rozhodování se čím se budou v budoucnu živit a co je baví.

Spolupracujeme se spolky jako jsou Chance4Children a Women4women. Přes tyto organizace se dostáváme k dětem snazší cestou a pokud se nám podaří získat podporu umožníme jim navštěvování kroužků v rámci školního období a příměstských táborů zaměřené na technickou gramotnost.

Věříme, že tyto děti mají právo na plnohodnotný život bez dalších nástrah, se kterými se musí už takto prát. Pojďme tyto děti začlenit a dát jim stejnou šanci, jakou mají děti v plných rodin.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme dětem ze znevýhodněných skupin jako jsou děti z dětských domovů, děti rodičů samoživitelů a děti s jiným omezením.

Často se setkáváme, že se děti z dětských domovů, děti rodičů samoživitelů, ale i děti s jiným omezením nedostanou mezi děti v rámci začleňování se.

Chceme těmto dětem umožnit právo na mimoškolní vzdělávací aktivity a dát jim najevo, že i ony mají právo na dovzdělávání se.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na pokrytí vzdělávání zmíněných dětí pro mimoškolní činnost v technických oborech – zvyšování technické gramotnosti a začlenění se a uplatnění na trhu práce.

Děti, kterým umožníme tuto možnost budou mít snazší cestu proniknout do možností dětí a rodin s plnohodnotným vzděláváním, mezi které mimoškolní aktivity patří.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
3 500 Kč  •  13. 4. 2024 22:32
Alena K.
1 000 Kč  •  8. 4. 2024 20:09
Děkuji, věřím v lepší budoucnost dětí, je třeba je podporovat.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Alena K.
1 000 Kč  •  8. 4. 2024 20:09
Děkuji, věřím v lepší budoucnost dětí, je třeba je podporovat.
Laskavý dárce
3 500 Kč  •  13. 4. 2024 22:32

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat