Podpořme společně maminky samoživitelky a jejich děti ke DNI SAMOŽIVITELEK

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
100 000 Kč
49 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
9. 5. 2024

Představení sbírky

My v organizaci Fandi mámám už téměř osm let pomáháme především materiálně maminkám samoživitelkám a jejich dětem. Není nám lhostejná situace maminek samoživitelek, které se dostaly do svízelné situace a nemají dost prostředků na chod domácnosti.

Proto jsme se rozhodli maminkám pomáhat a zajistit základní materiální věci a přání jejich dětí  -  od základních potřeb jako je jídlo, drogerie, oblečení, přes boty, školní potřeby, až po vybavení domácnosti, nábytek, nebo speciální pomůcky. Zároveň samoživitelky podporujeme na cestě za zlepšením jejich situace.

Rozhodli jsme se oslavit hrdinství maminek, které zůstaly na své děti samy a poukázat také na situace, ve kterých se často nacházejí vyhlášením Dne samoživitelek. 

Přidejte se k nám, a podpořte samoživitelky přispěním do sbírky, z jejíhož výtěžku půjde 100% na jejich materiální podporu!

Díky, že fandíte s námi!

Komu pomůžeme?

Naším cílem je zlepšit tíživou životní situaci maminek samoživitelek a jejich dětí. Maminkám, které se stanou součástí našeho projektu Fandi mámám, zajišťujeme vlastními silami i za pomocí dárců materiální pomoc – tedy věci, na které jim nezbývají finance. Vybraným samoživitelkám nabízíme přivýdělek v rámci práce pro organizaci Fandi mámám.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Rádi bychom peníze použili na splnění konkrétních požadavků maminek a jejich dětí ze seznamu, který pravidelně zveřejňuje na našich webových stránkách. Každá pořízená položka se počítá a pomáhá. Společně tím pomůžeme zlepšit tíživou situaci maminek a jejich dětí. Děkujeme, že fandíte s námi.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  10. 5. 2024 8:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Milý dárce
1 000 Kč  •  10. 5. 2024 8:32

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat