Podpořte do klobouku Pilsen Busking Fest

Vybráno 0 Kč 29 500 Kč
od 46 dárců

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
CONEXIS z.s.
Datum přidání
31. 1. 2023

Představení sbírky

Pilsen Busking Fest je mezinárodní, multižánrový a neziskový festival, který se koná na konci léta v centru města Plzně.
Na své si přijdou zejména milovníci různorodých uměleckých směrů, ale i běžní obyvatelé města díky odvážné a zároveň velice přístupné festivalové dramaturgii.

Na festivale není předem dané vstupné a je na každém z návštěvníků, zda a případně jakou částkou konkrétního umělce podpoří. Po deseti letech našeho fungování jsme se sami dostali do situace, kdy pro zajištění existence a úrovně kvality festivalu potřebujeme nalézt podporovatele z řad veřejnosti. Přidáš se?

Komu pomůžeme?

Přistupte blíže, Pilsen Busking Fest 2023 se uskuteční od 31. 8. do 3. 9.!

Co si budeme povídat. Pořádání festivalů je svým způsobem také druh umění. Zvláště v současné, pro kulturu náročné době.
Rozhodli jsme se proto, stejně jako umělci na našem festivalu, jít s kůží na ulici! Tou ulicí je platforma Donio a umělcem, který se uchází o přízeň a příspěvek do klobouku je Pilsen Busking Fest, kterému letos bude již 10 let!

   1. Show začíná…

PBF: Vše začalo v roce 2014 kdy se parta nadšenců rozhodla oživit veřejný prostor města Plzně…

Náhodný kolemjdoucí: „Ajéje, zase se mně nějaká parta žebráků bude snažit ukecat, abych jim dal peníze. To si radši půjdu pustit domů telku…“

„Pro umělce a to i ty ostřílené neexistuje snad větší výzvy než přímá konfrontace jejich umění s návštěvníky přímo na ulici. 
Kdo to zvládne a pobaví své okolí, zaslouží si odměnu.“

PBF: Dobrá, přiznáváme se, že před těmi 10 lety bychom si jako festival nevydělali ani na malé pivo…Zkusíme to tedy jinak!

   2. Show se rozjíždí a vtahuje kolemjdoucí do děje…

Často slýcháme, že město by mělo umět žít vlastním životem. Být nejenom místem, kde je mnoho důležitých institucí, obchodů, barů a parků. Náš každodenní život se zrychluje, mnoho z nás tráví většinu své sociální interakce pouze na internetu nebo nutné komunikaci ve své práci. Na ulici se s úsměvem moc nepotkáte, veřejný prostor sdílíte s lidmi, ale jednoduše řečeno jste v něm sami. A tohle se nám nelíbí. Chceme pomocí kvalitní a různorodé kultury, která jako univerzální jazyk dokáže lidi propojovat, oživit město Plzeň a vrátit do ulic a parků aktivní život. Věříme, že Pilsen Busking Fest je tím nejlepším prostředkem jak předat naší myšlenku co nejvíce lidem a dát jim tak možnost objevit zajímavé projekty, o kterých donedávna neměli ani tušení. Budeme moc rádi, když se místní umělci inspirují od svých zkušenějších kolegů z celého světa a nám se podaří probudit duši našeho města a ideálně tím nakazit i města další. Chceme vidět více úsměvů a života než jen pouhé stereotypního přežívání.

Cílem festivalu je především zábava, oživení plzeňských ulic, vytrhnutí z každodenní šedě a stereotypu, rozvíření města pozitivními vibracemi, ale i silnými emocemi nutícími k zamyšlení.

Měli jsme tu možnost navštívit několik busker festivalů a buskerských zón v Evropě. Koncentrace umělců z celého světa, přátelská atmosféra, vynikající umělecké výkony, poznávání nových kultur, pospolitost a respekt k sobě navzájem byly věci, které nás na těchto festivalech naprosto uhranuly a pomohli nám k tomu, abychom se rozhodli uspořádat takový festival i v České Republice, v našem rodném městě Plzni. Chceme tak celoročně podporovat umění ve veřejném prostoru a postupně pomoci Plzni k tomu, aby se stala vyhledávaným místem nejen alkoturistiky.

   3. Show graduje a odhaluje své trumfy až po grandiózní finále…

V rámci programu se představí pouliční hudebníci, kapely různých žánrů, komedianti, žongléři, cirkusáci, akrobaté nebo tanečníci. Dále se můžete těšit na interaktivní kreativní zóny, tvůrčí dílny, prezentaci neziskových organizací a další překvapení o kterých sami ještě ani nevíme.

Hlavním středobodem festivalu se stejně jako v minulém roce stane Náměstí Republiky. V každém rohu se připrav na jednu zónu a neboj, program poskládáme tak, aby se vzájemně nerušil. Na náměstí tak vyroste velké pódium, informační stan, prodejní stánky a kreativní zóny určené pro přímé zapojení návštěvníků či pro tvorbu všemožných umělců. 

Festival se odehraje zároveň v sadovém okruhu a přilehlých ulicích na již prověřených místech u Lokálu, Družby a Branky. A jak už je zvykem – část program bude dopředu daná a část ne. Součástí festivalového programu jsou totiž i tzv. volné zóny, kde může vystoupit kdokoliv z návštěvníků a vyzkoušet si jaké je to býti buskerem.

Vstup zdarma, ale…Nechceme po vás vstupné bez záruky, stavět ploty a bariéry mezi umělci a vámi. Otevřeme ulice radosti, volnosti a aktuálnímu umění bez předsudků. Podpořte jednotlivé umělce dobrovolně do klobouku a mějte jasno, koho a proč oceníte. Pro ně je to jediná forma výdělku, jsou to profíci, tak jim dejte najevo, že je a jim podobné chcete na ulicích vídat častěji.

   4. Show skončila a je ten pravý čas jí ocenit dle vlastních možností…

Pokud se Ti myšlenka, vize a festival samotný líbí, budeme moc rádi, když se staneš naším podporovatelem.
Festival připravujeme a pořádáme v našem volném čase. Chodíme normálně do zaměstnání a sníme o tom, že snad jednou se budeme moci naší neziskovce a zejména festivalu věnovat naplno.
Rozpočet dáváme dohromady z větší části z různých dotací a z té menší prostřednictvím sponzorských darů od firem.

Chybí nám ale příspěvek, který většina festivalů dostane od svých návštěvníků prostřednictvím vstupného. Co říkáš na to, přispět nám dopředu částkou, kterou si sám/sama vybereš?
Naším primárním cílem není okamžitý úspěch a lákání diváků na komerčně známé umělce. Takových festivalů jsou desítky a my se rozhodli jít jinou cestou.

Chceme stavět festival odspodu. Snažíme se zapojit lidi, kteří to mají podobně jako my a kromě kvalitní zábavy sdílet a předávat vize a hodnoty, které jsou podle nás pro zdraví rozvoj naší společnosti zásadní.

Doufáme, že se nám podařilo prostřednictvím slov dostatečně vyjádřit o co nám jde a čeho by si se měl/-a stát součástí. Nyní stačí se jen rozmyslet, zda nás chceš podporovat pravidelnou částkou a nebo poslat jednorázový příspěvek.

A rozhodně se nezlobíme na ty, kteří se rozhodnou nás nepodpořit. Ani na té ulici to buskerovi do klobouku nehodí každý kdo sleduje celé vystoupení u něhož se dobře baví. Je nám jasné, že mnoho z vás má samo hluboko do kapsy a finance na kulturu prostě nezbývají… I pro ty je tu Pilsen Busking Fest, který nesoudí a dává bez podmínek. V letošním roce již podesáté od 31. 8. do 3. 9. v centru Plzně!

Pokud tě zajímá více, vše najdeš na našem webu: https://buskingfest.cz/

a sociálních sítích:

https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest

https://www.instagram.com/pilsenbuskingfest/

https://www.youtube.com/@pilsenbuskingfest8446

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Naše sbírka nemá konkrétní částku, kterou chceme vybrat vzhledem k tomu, že nejsme schopni říct kolik peněz budeme pro PBF 2023 potřebovat. Máme podané žádosti o dotace, ale zatím nemáme žádné výsledky a jsme tak na konci ledna 2023 na nule. Pro zachování současného rozsahu a kvality festivalu potřebujeme získat celkem i s dotacemi a dary od sponzorů cca 1 000 000 KČ.

Rádi bychom oslovili podporovatele, kteří by nám posílali pravidelně určitou částku a pomohli nám udržitelně fungovat i v dalších letech.
Dle naší úspěšnosti získat finance pro festival v minulých letech a v závislosti na vysoké inflaci odhadujeme, že pro zajištění kvality a rozsahu festivalu bude potřeba prostřednictvím této sbírky vybrat na Pilsen Busking Fest 2023 cca 300 000 KČ.

Pokud vybereme více peněz a podaří se nám zajistit celkový rozpočet minimálně 1 000 000 KČ => použijeme zbylé finanční prostředky pro další ročník.
Pokud vybereme méně, využijeme tyto peníze pro PBF 2023 a program upravíme tak, aby byl menší, ale stejně kvalitní.

Peníze budou použity na: 

  • ubytování a občerstvení umělců
  • pronájem techniky (podium, osvětlení, ozvučení, apod.)
  • propagaci festivalu (online/offline)
  • zajištění toalet 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
5 700 Kč  •  12. 1. 2024 12:55
DobroDárce
100 Kč  •  3. 9. 2023 21:19
Velkorysý dárce
100 Kč  •  3. 9. 2023 18:31
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 8. 2023 9:40
DobroDárce
300 Kč  •  29. 8. 2023 23:29
DobroDárce
1 000 Kč  •  27. 8. 2023 17:29
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 8. 2023 17:29
Dárce, který je pro každou dobrost
367 Kč  •  24. 8. 2023 9:40
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 7. 2023 10:08
Štědrý dárce
200 Kč  •  17. 7. 2023 12:30
Štědrý dárce
300 Kč  •  9. 7. 2023 17:09
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 6. 2023 16:42
DobroDárce
1 000 Kč  •  19. 6. 2023 23:08
DobroDárce
600 Kč  •  11. 6. 2023 14:07
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 5. 2023 8:48
Jana V.
300 Kč  •  24. 5. 2023 13:50
tak si to udělejte v Plzni hezký!
DobroDárce
300 Kč  •  17. 5. 2023 12:33
Milý dárce
300 Kč  •  14. 5. 2023 9:21
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2023 9:58
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  9. 5. 2023 19:15
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  6. 5. 2023 7:01
Milý dárce
2 000 Kč  •  4. 5. 2023 11:39
Laskavý dárce
200 Kč  •  25. 4. 2023 18:57
Laskavý dárce
300 Kč  •  17. 4. 2023 18:07
Laskavý dárce
200 Kč  •  5. 4. 2023 20:28
Laskavý dárce
400 Kč  •  31. 3. 2023 14:50
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 19:43
Milý dárce
300 Kč  •  24. 3. 2023 8:46
Dobrosrdečný dárce
3 500 Kč  •  23. 3. 2023 18:24
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  16. 3. 2023 21:57
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  14. 3. 2023 22:43
Milý dárce
600 Kč  •  14. 3. 2023 13:39
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  7. 3. 2023 15:12
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  6. 3. 2023 20:11
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 3. 2023 13:17
Fanynka
300 Kč  •  3. 3. 2023 13:31
Jen ty bezďáci to kazí 🥺
Štědrý dárce
200 Kč  •  3. 3. 2023 12:57
Štědrý dárce
300 Kč  •  3. 3. 2023 7:41
Laskavý dárce
300 Kč  •  2. 3. 2023 20:44
Velkorysý dárce
600 Kč  •  2. 3. 2023 8:42
Laskavý dárce
300 Kč  •  2. 3. 2023 8:24
L.A.
333 Kč  •  1. 3. 2023 15:16
tohle by potřebovalo úplně každý město!
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  1. 3. 2023 15:06
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2023 13:47
Milý dárce
300 Kč  •  28. 2. 2023 15:22
Honzík
600 Kč  •  31. 1. 2023 15:06
Nejlepší festival, který si zaslouží podpořit!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Jana V.
300 Kč  •  24. 5. 2023 13:50
tak si to udělejte v Plzni hezký!
Fanynka
300 Kč  •  3. 3. 2023 13:31
Jen ty bezďáci to kazí 🥺
L.A.
333 Kč  •  1. 3. 2023 15:16
tohle by potřebovalo úplně každý město!
Honzík
600 Kč  •  31. 1. 2023 15:06
Nejlepší festival, který si zaslouží podpořit!
DobroDárce
5 700 Kč  •  12. 1. 2024 12:55
DobroDárce
100 Kč  •  3. 9. 2023 21:19
Velkorysý dárce
100 Kč  •  3. 9. 2023 18:31
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 8. 2023 9:40

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat