Sbírka ukončena:

Pomoc Ellince k lepší dopravě

Vybráno 0 Kč 7 400 Kč
od 9 dárců
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
822 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
75 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc Ellince k lepší dopravě

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavla Staňková
Datum přidání
27. 5. 2022

Představení sbírky

Ráda bychom se představila, jmenuji se Pavla a jsem maminkou mojí malé holčičky, ale velké bojovnice Ellinky. Ellinka to nemá jednoduché a chtěla bychom Vás touto cestou požádat o pomoc přispění do sbírky na nákup auta pro Ellinku, které potřebuje na cestování do Prahy k lékařům jelikož jsem s Brna máme cestu dlouhou i k lékařům co máme po Brně, na rehabilitace a logopedie.

Komu pomůžeme?

Ahoj, jmenuji se Ellinka a narodila jsem se 31. 7. 2019

Po narození jsem hned šla s váhou dolů pár dní po propuštění s porodnice jsem se jevila jako neprospívající miminko až do teď jsem vývojově opožděný dítě. Po týdnu mamince volali s Prahy, že je potřeba do testovat screening s patičky jevili se tam známky vzácné metabolické vady. Byla mě v měsíci diagnostikována metabolická vada s poruchou tvorby biotinu. Bohužel biotin je potřeba na nervový systém a bohužel tuto nemoc provází těžká epilepsie. Já se sama vyvyjím opozděně, chodila jsem s maminkou na rehabilitace, ve 20.měsících jsem teprve začala chodit a do dnes mám ortopedické pomůcky, aby se mi lépe chodilo, hlídají mě na neurologii mám stavy zahledění a moje nemoc doprovází epileptický záchvaty, postihuje zrak a všude musím dojíždět na pozorování. Mám opožděný vývoj řeči chodím na logopedii a v srpnu mě čeká nákladný a fyzicky náročný pobyt, aby mě diagnostikovali proč nemohu mluvit. Stále nemám dořešené vyšetření ohledně PAS syndromu, kde jevim známky autismu. Dále mám diagnostikovanou špatnou adaptaci na nové prostředí a věci. Maminka sama je nemocná má onkologický onemocnění a léčí se s uncelozní kolitidou, ale dělá pro mě všechno co může. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tuto sbírku použijeme na koupi automobilu, který použijeme na dopravu do stacionáře, k lékařům, na rehabilitace ale hlavně na cestování k lékařům do Prahy. Tyto cesty máme plánované, ale i neplánované ze dne na den. Budeme rádi za jakoukoliv pomoc

Finance budou případně využity na rehabilitace/pomůcky, nebo k úhradě speciální školky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
500 Kč  •  24. 6. 2022 0:21
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  23. 6. 2022 15:10
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  23. 6. 2022 14:12
DobroDárce
1 000 Kč  •  16. 6. 2022 16:07
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 6. 2022 8:00
Milý dárce
2 000 Kč  •  13. 6. 2022 17:01
Štědrý dárce
500 Kč  •  8. 6. 2022 11:44
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  30. 5. 2022 12:40
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  27. 5. 2022 14:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat