Sbírka ukončena:

Pomoc Honzovi v boji s rakovinou

Vybráno 0 Kč 300 812 Kč
500 000 Kč
 -
174 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
84 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc Honzovi v boji s rakovinou

Vybráno 0 Kč 300 812 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Věra Malá
Datum přidání
7. 10. 2022

Představení sbírky

Ráda bych vybrala peníze pro mého přítele Honzu, který se již 5 rokem léčí na onkologii s rakovinou měkkých tkání. Je mu pouze 35 let. Finance potřebujeme na bydlení a zálohy, také na auto a léčbu s léky. 

Komu pomůžeme?

Před 5 lety se objevil první nádor a s tím spojené první chemoterapie a ozařování. Bohužel se každý rok nádor vždy v oblasti krku znovu objevil. Proto byla nezbytná operace roku 2017. Další rok se ale nádor objevil znovu. Zkusilo se spoustu druhů chemoterapií, ale nádor dále narůstal. Přešlo se tedy na léky a konkrétně na bioléčbu. Všechna léčba je ale velmi krátkodobá a bez efektu. Takto je tomu až do teď roku 2022. Nyní je situace taková, že se nádor nedá plně odstranit, protože zasahuje do páteře a tlačí na míchu. Ostatní metastáze jsou pro zatím zastavené. Proto se konala 10/2022 poslední operace, kdy se podařilo odstranit jen část nádoru. Dále bude léčba pokračovat morpfiem a uvidí se, jak se situace bude nadále vyvíjet. Jiná řešení zatím bohužel nejsou. Z tohoto důvodu není schopen plně chodit do práce ačkoliv se o to do roku 2022 snažil. Také již několikrát musel přerušit vzdělání na vysoké škole, kterou si přál dodělat a věnovat se tomu, co má rád. Potřebuje také plnou péči další osoby, jelikož z důvodu bolestí nemůže plně chodit a hýbat rukou. Pobírá pouze invalidní důchod ve výši 12 000Kč. Částka nestačí ani část nákladů. Nemocenskou může čerpat pouze 70 dní, které již vyčerpal. Momentálně potřebuje splatit bydlení, aby měl v této situaci kde bydlet, platit zálohy, které jsou vysoké a splatit auto, které se na převážení na léčby a pro léky plně využívá. Léčba s léky je také velmi finančně náročná. Máme v plánu pokračovat s léčbou v Brně, kde se léčba plně platí. Cestu máme cca 500 km.  Budeme rádi za jakoukoliv finanční pomoc. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze bychom rádi použili na doplacení bytu ve kterém žije a také na doplacení auta, které díky léčbě potřebujeme. Také máme spoustu výdajů s léky a léčbou. V plánu je další léčba na kterou je potřeba více financí. Věříme, že se najde cesta jak nemoc na dlouhou dobu zastavit. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat